Damian505

Ciągnik na 180 ha

Polecane posty

Damian505    0

Witam. Jestem tu nowy, wiec jeśli naruszyłem jakieś zasady regulaminu to z góry przepraszam i proszę Mnie poprawić, a teraz do sedna sprawy. Otóż jeszcze w tym roku mój wujek planuje zakupić używany ciągnik do 150-180 tysięcy zł. Najbardziej interesuje go Claas Challenger na gąsienicach w okolicach 250km będzie on pracował na 180ha a od następnego roku na około 250 w tym ponad 80ha terenów dosyć podmokłych (U 1224 grzebał się z 3 obrotową). Narazie nie wiem z jakimi będzie on współpracował maszynami (jak się czegoś dowiem od razu dam znać), jedno wiem na pewno ze będzie współpracował z 4.5 metrowym gruberem. Głównie interesuje nas spalanie tej maszyny, łatwość obsługi, a także dostępność części.

 

PS: Wujek bardzo napalił się tego typu maszyny i wątpię żeby ktoś go przekonał na 4 kola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

wujek dobrze robi jeśli są tereny podnokłe a na gonsienicach zawsze lepszy uciąg a co do reszy to nie pomogę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

Jak coś na gąsienicach to może JD są lepsze chodzi mi o to że nimi lepiej wyjedziesz z jakiegoś dołka czy błota co do Claasa to nie bardzo ale ogólnie to maszynka niczego sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

@NHTD5030

 

" na gąsienicach zawsze lepszy uciąg... "

 

Jednak nie zawsze:

 

 

Dużo zależy też od wagi, szerokości opon i gąsienic itp... Traktor na kołach jest dużo bardziej praktyczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

W Gąskach bardziej chodzi o nacisk kg/cm2 większa powierzchnia styku fakt poprawia uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ciągnik kołowy jak jest dobrze dociążony i ma szerokie opony to też potrafi pociągnąć zaletom kołowca jest na pewno szybkość przemieszczania.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale jak ma podmokłe tereny to lepsze gąski. I 40km/h też rozwijają te ciągniki na gąskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian505    0

Hmm. Case bardzo fajna maszynka jednak 2x droższa natomiast nie orjętuję się w cenach JD tego typu. A czy dostępność części do tych maszyn jest duża, czy raczej trzeba sprowadzać z Niemiec lub innych krajów zagraniczynch, i w jakim tempie zużywają się gąsienice?

 

PS: Serdecznie Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wadą gąsienicy, jest duży koszt wymiany. Poza tym, przy nawrocie ciągnikiem na gąsienicy narusza się glebę, więc taki ciągnik nie nadaje się do upraw szczegółowych. Bardziej skłaniałbym się ku ciągnikowi na oponach o bardzo niskim profilu 60 lub takich oponach z bliźniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian505    0

A czy Kirovets k700 zdał by egzamin w uprawi takich gruntów? Jaka jest ich dostępność części? Czy dużo palą? (pewnie tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

w Ciagniku na gasienicach przy nawrocie jedna gasienica sie obraca a druga poprostu rwie ziemie i ja narusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

i to jest w takim ciągniku najgorsze. ale jak chodzi w pługu czy jakims gruberze to to raczej nie przeszkadza.


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj