Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki na ramie..

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2010 - 11:28

Ciągniki na ramie.. Fortschritt ma ramę przykręcaną do tylnego mostu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki na ramie.. Dzisiaj, 07:27
  •  

#22 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:47

Ciągniki na ramie.. Imho ta rama jd to tylko marketingowa ściema, jakoś inne ciągniki bez ramy nie łamią się aż tak łatwo a jak zdolny operator to i jd złamie.

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:32

Ciągniki na ramie.. nie taka sciema. jak pojezdzisz z 6 skibowym obrotowym zaczepianym plugiem troche, czy upr-siewnym o masie 6 i wiecej ton, to bardzo szybko bedziesz zalowal, ze nie masz jd czy fendta ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 00:57

Ciągniki na ramie.. W dużych ciągnikach może to i ma znaczenie ale na pewno nie do 150km. Niedaleko mnie jest stadnina koni, mają tam starego casea z obrotową 6, chodzi to już z 15lat a ciągnik ramy nie ma.

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 07:37

Ciągniki na ramie.. jakby to byla regula, ze zaden nie chodzi to by wszyscy musieli odpuscic i montowac rame ;)

w pobliskim duzym gospodarstwie w DF agrotron 200, 6 skibowy kverneland w 3 lata wykonczyl ciagnik. korpus skrzyni biegow byl 2 razy wymieniany, a na koniec ciagnik sie spalil.

ja do swojego 4 cylindrowego niunka bede pakowal rozsiewacz 2500 litrow i bombe z przodu 900 kg, o wiele spokojniej bym jezdzil gdyby ciagnik posiadal rame.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:48

Ciągniki na ramie.. Niestety nie ma marki, która była by niezawodna. W galerii jest fota zachwalanego jd z urwanym kołem... Więc jak widać KAŻDEMU może się to zdarzyć.

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:23

Ciągniki na ramie.. ktory byl eksploatowany tak, ze kazdy inny prawdopodobnie by padl 3 razy...

poza tym co ma kolo do ramy ;)

#28 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:37

Ciągniki na ramie.. Brzozak -A ta rama w JD to chyba aż na taką masywna to nie wygląda ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 15:49

Ciągniki na ramie.. a co to znaczy wygladac masywnie? widziales jej fragment czy cala rozrysowana z naprezaniami w CADzie? probowales kiedys zgiac pasek metalu grubosci 10 mm?
kladles sie kiedys chociazby pod serie 7000 waterloo?

#30 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:13

Ciągniki na ramie..

ktory byl eksploatowany tak, ze kazdy inny prawdopodobnie by padl 3 razy...

poza tym co ma kolo do ramy ;)

Gdybać se można... może innemu nic by nie było :)
Co ma koło to ramy to, ze po co jest rama jak zwolnica nie wytrzyma?

#31 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:46

Ciągniki na ramie.. Święte słowa Arek. Co z tego, że rama jest skoro mocowania na zwolnicach też są na śrubach i też przecież mogą puścić, a w takim przypadku nawet rama nie pomoże. Chociaż każda dodatkowa forma wzmocnienia konstrukcji jest zawsze bardzo mile widziana ale według mnie wystarczy obecność szczątkowej ramy (najczęściej stosowana forma wzmocnienia).

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 02:17

Ciągniki na ramie.. dalej nie czaje co maja ramy do zwolnic ale ok.

rame szczatkowa z popularnych marek stosuje tylko fendt, kawalek plaskownika nie ma nic wspolnego z rama.

nie wiem dlaczego tak ciezko wam przyjac, ze rama jako element przenoszacy obciazenia jest zdecydowanie lepszym elementem niz wzmocnione korpusy takich podzespolow, jak silnik, sprzeglo czy skrzynia. to, ze jest drozsza i z tego powodu ja tez sie na nia nie decyduje to juz jest druga sprawa, ale mysle, ze nalezy przyznac temu co dobre swoje zaslugi, a nie wykrecac kota ogonem na wszystkie mozliwe strony.

#33 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 grudzień 2010 - 09:00

Ciągniki na ramie.. Poza Fendt-em ramę szczątkową posiadają jeszcze traktory marki Kubota a założe się, że są jeszcze inne marki stosujące taki typ wzmocnienia.
PS. Słyszał ktoś żeby jakiś Fendt się przełamał? Ja na przykład nie. A Fendt ma przecież ramę szczątkową jak napisał kolega powyżej.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2010 - 09:07

Ciągniki na ramie.. Dodatkowo w ciągniku z ramą łatwiej okiełznać wibrację, wzajemne oddziaływanie między elementami itp. Ciągnik na ramie jest łatwiej zbudować i serwisować, ale jest droższy w zakupie. Można wziąć podzespoły z różnych firm przykręcić oraz połączyć ze sobą i nie martwić się o to, jak te podzespoły będą przenosić obciążenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:07

Ciągniki na ramie.. A jakie marki ciągników posiadają ramę lub pół ramę jeszcze?

Dodaj odpowiedź