Skocz do zawartości
piotra

Ciągniki na ramie..

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotra    0

witajcie. chciałbym się zapytać czy ciągniki na ramie tj. John Deere.. są lepsze chodzi mi o to czy ciągniki na ramie są lepsze od takich skręcanych przez silnik znaczy przez miskę olejową.. i czy taki traktor bez ramy bedzie również długo służył jak ten bez niej

jeśli chodzi o ciągniki z ramą to na pewno dłużej będą chodzić bez awarii szczególnie z ładowaczem czołowym gdyż ciężar z ładowacza jest rozłożony poprzez ramę na cały ciągnik a nie jak to jest w ciągnikach bez ramy na przednią oś. :D

PatrykGY    4

Na ramie nie powinien pęknąć na pół przy max obciążeniach,i wg mnie jest dzięki temu lepszy,bezpieczniejszy :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Matiboos    21

Jak zamawiałem New Hollanda T6070 Plus to diler mi proponował pół ramę nie wiem jak to wygląda i na czym to polega.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

90 % ciągników nie ma ramy i jakoś jeździ. Nie widzę wyraźnych zalet budowy ciągnika na ramie, rośnie za to koszt produkcji. Ciągniki bez ramy nie łamią się w ładowaczu, mogą być równie ciężkie, są tak samo żywotne jak ciągniki z ramą.

Jak to się nie łamią? A Ursus, Pronar, Farmer, MF to co? Renia nie ma ramy, ale ma takie bloki podkręcane, tak samo stare fendty mają. Podobno Fendty od 400 w gorę mają ramę, ile w tym prawdy nie wiem. :D

McCormick ma remę. Jak ktoś nie umiejętnie jeżdzi to i ciągnik z ramą połamie.Jak się z głową jeździ to każdy ciągnik jest dobry z ramą lub bez.

pawelwlosty    6

Jak ma tur dobre mocowanie nie tylko w jednym miejscu to i rama nie potrzebna a jak ludzie łamią ciągniki na pół to na 99 % jest to wina operatora

Czeladnik    0

I z ramą jest łatwiejszy w naprawach, wyjmujesz np, sprzęgło z ramy i już, a tak musisz rozjeżdżać ciągnik na dwie połówki.

piotra    0

ale co do turów to tury mają też swoje ramy mocowane do zwolnic dlatego ciężar rozkłada się równomiernie

bo mam 2 zetorki na oku 88 konny i 102 konny (1061) forterry.. i forterra 100 konna ma 5 lat z turem a ten 88 konny ma 2 lata i tez ma tura... ciekawe czy który bedzie lepszy.. czekam na foktki od sprzedawcy i jade odpalac i zamawiac

Co wy tu za bzdury wypisujecie? Fendt ma tylko takie bloki jak Renault, nie tak jak JD, że na ramie jest wszytko osadzone... A MC to jakie modele? Bo w Agromechanice są dane techniczne ciągników do 80km wszystkich producentów, i MC a ni Landini nie mają ramy tylko konstrukcję blokową. Ramę do 80km ma tylko 5R i 6130. :D

brzozak2    236

wszystkie nowe fendty od modelu 400 wzwyz maja polrame, tudziez rame szczatkowa i sa osadzone tak jak jd przynajmniej silnik i skrzynia.

jd do tej pory stosuje pelna rame.

mc stosowal rame, ale juz jej nie stosuje, podobnie jak case.

wszystkie plaskowniki, ramiona tura, itp. nie maja nic wspolnego z konstrukcja ramowa.

Case4230    1

Mam Fendta 714 i ma ramę, czy tam półramę B) , na której jest osadzony silnik.

Tura mam przy Case i rama jego konsoli sięga za tylne zwolnice.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fortschritt ma ramę przykręcaną do tylnego mostu

Arek    113

Imho ta rama jd to tylko marketingowa ściema, jakoś inne ciągniki bez ramy nie łamią się aż tak łatwo a jak zdolny operator to i jd złamie.

brzozak2    236

nie taka sciema. jak pojezdzisz z 6 skibowym obrotowym zaczepianym plugiem troche, czy upr-siewnym o masie 6 i wiecej ton, to bardzo szybko bedziesz zalowal, ze nie masz jd czy fendta ;)

Arek    113

W dużych ciągnikach może to i ma znaczenie ale na pewno nie do 150km. Niedaleko mnie jest stadnina koni, mają tam starego casea z obrotową 6, chodzi to już z 15lat a ciągnik ramy nie ma.

brzozak2    236

jakby to byla regula, ze zaden nie chodzi to by wszyscy musieli odpuscic i montowac rame ;)

w pobliskim duzym gospodarstwie w DF agrotron 200, 6 skibowy kverneland w 3 lata wykonczyl ciagnik. korpus skrzyni biegow byl 2 razy wymieniany, a na koniec ciagnik sie spalil.

ja do swojego 4 cylindrowego niunka bede pakowal rozsiewacz 2500 litrow i bombe z przodu 900 kg, o wiele spokojniej bym jezdzil gdyby ciagnik posiadal rame.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html