Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#961 Share AruPiotrekuczak

AruPiotrekuczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na mój kanał na YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCwJXaDlOTPwervbaUOoiQ9Q

Napisany 14 sierpień 2016 - 18:38

Prasa John Deere 550

Mam pytanie jakim biegiem powinno się belować siano, słomę i sianokiszonkę Prasą John Deere 540 z Ursusem C-360 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 06:30
  •  

#962 Share zydor

zydor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 19:38

Prasa John Deere 550

Wydaje mi się, że im szybciej tym lepiej.

Ja co prawda czeskim bratem sześćdziesiątki, zaczynałem w dużym sianie od trójki terenowej, po stu balotach jeżdżę jedynka szosową. Na poczatku szyja mnie bolała od ciągłego oglądania się za siebie; a to na pasy które zaraz pękną, a to na podbieracz który się pewnie zapcha albo ot tak profilaktycznie bo pasówki sie palą. Zauważyłem że im szybciej sie jedzie (nie przesadzając oczywiście) tym lepiej prasa łyka materiał i wcale nie ma potrzeby jeździć jakoś przesadnie wolno, w drugim pokosie to się nawet dwójka szosowa zdarzała na mniejszej ilości materiału.

pozdr

#963 Share AruPiotrekuczak

AruPiotrekuczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na mój kanał na YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCwJXaDlOTPwervbaUOoiQ9Q

Napisany 14 sierpień 2016 - 20:50

Prasa John Deere 550

Dzięki u nas to nawet w slomie 3 szosową się zdarzało

#964 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 14 sierpień 2016 - 21:11

Prasa John Deere 550 Panowie macie nóż do sianokiszonki? On chodzi blisko wałka? U mnie na wałku są 2 gumowe płaskowniki i metalowe spiralnie które są wyższe niż gumowe jak zrobić żeby było dobrze? Czy rozebrać prasę i obtoczyć wałek i nóż dostawić jak najbliżej?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#965 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 15 sierpień 2016 - 09:38

Prasa John Deere 550

mój jest ustawiony jak najbliżej tych spiral tak ok 1-2mm i jest ok

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#966 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 09:55

Prasa John Deere 550

Mógł byś zrobić zdjęcie tym spiralom? Ja też mam gumowe płaskowniki ale spirale ma niższe.

Tak jak pisze soltys48 ustaw nóż tak żeby nie haczyło o spirale, najbliżej jak się da i będzie dobrze.

#967 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 15:07

Prasa John Deere 550 Zaraz dodam foto. Spirale są wyższe bo ktoś naspawał na stare jeszcze jeden płaskownik jak odetne te dospawane to te gumowe będą wystawać
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#968 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:09

Prasa John Deere 550

Jeżeli są w miarę równo przyspawane i nie masz problemów z początkiem zwijania, nie zapycha się to lepiej zostawić. Chyba że są krzywe i nie będzie się dało ustawić noża odpowiednio to wtedy warto wrócić do oryginału.

#969 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 21:39

Prasa John Deere 550

problem miałem z zieloną trawą łąkową bo strasznie się nawijała w słomie w tym roku zapchało mi się 2 razy ale to raczej z mojej winy

Załączone pliki

Edytowany przez simson2812, 15 sierpień 2016 - 21:41.

#970 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 07:36

Prasa John Deere 550 Gumowe listwy są przede wszystkim do słomy i siana. Do sianokiszonki dobrze jest je zmieniać na stalowe bez gumy. W słomie nóż raczej niepotrzebny i stosuje się tylko przy sianokiszonce. Wtedy jak koledzy piszą jak najbliżej, na żyletki tak by nie ocierał o wałek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 08:37

Prasa John Deere 550 Niby dlaczego lepsze stalowe do trawy? Przy założeniu noża trawa na bieżąco będzie ścinana?

#972 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 09:44

Prasa John Deere 550 Jeśli gumowe takie dobre to po co 2 wersje listew?Stalowe nie są może lepsze, ale gumowe przeznaczone są do tego co pisałem wyżej. Ja mam tylko listwę zgarniającą a nie nóż i wałek prawie zawsze czysty a robiłem od siana po całkowitą zieleninę bez suszenia. Szkoda gumowych listew.

#973 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 11:43

Prasa John Deere 550

Zależy ile się rocznie robi, jeżeli niewiele to niema sensu zmieniać co chwile listw, a gumowe są dosyć uniwersalne, nigdy nie mam problemu z rozpoczęciem zwijania ale do sianokiszonki to nóż obowiązkowo musi być, inaczej to męka a nie praca i trzeba strasznie wolno jechać.

W powyższym rozwiązaniu listwy gumowe wogule nie mają znaczenia ponieważ są niższe niż naspawane płaskowniki przez co nie maja prawie kontaktu z materiałem przy początku prasowania.

#974 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 12:19

Prasa John Deere 550 Ja tego nie spawałem. Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie obtoczenie wałka na wysokość płaskowników gumowych i dostawienie noża jak najbliżej. Jak belowałem łąkoww trawt było ok czasami się tylko nawineło a przy wilgotnej kończynie z trawą nie było szans do zaczęcia belowania tak się nawijało że aż traktor dusiło

#975 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 12:32

Prasa John Deere 550 Właśnie wszystko powinno być jednakowej wysokości listwy i te żeberka. Wtedy nóż przy wałku i po problemie z nawijaniem. Ich wymiana to kwestia odkręcenia 4-5 śrub.

#976 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 13:03

Prasa John Deere 550 Kolego posiadasz nóż? Z nożem idzie belowanie świeżej trawy?

Edytowany przez simson2812, 16 sierpień 2016 - 13:07.

#977 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 13:32

Prasa John Deere 550 Nie posiadam ani noża ani prasy. :D. Zastąpi ją coś czerwono-czarnego. Ja miałem taką listwę o przekroju trapezu. Płaski nóż może i byłby lepszy, bo mniej się odkształca. Zdarzyło się czasem, że nawinęło na wałek i wypchało listwę. Wtedy już równo nie dolegała. Zbierałem jak pisałem kompletnie zielone dzień dwa po koszeniu( pogoda pochmurna i nic nie wyschło), żyto w tym roku jednego dnia skosiłem i zbelowałem. Problemów żadnych.

#978 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 14:12

Prasa John Deere 550 Sprzedałeś prasę? Co sądzisz żeby przykręcić nóż od gilotyny do papieru? Zdjęcie mojego mocowania powinno być 1 lub 2 strony wcześniej

#979 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 20:36

Prasa John Deere 550 Kup jakiś resor od poloneza. Wrzuć w palenisko i wyprostuj. Nawet po przegrzaniu i tak zachowuje sporą twardość. Dobrze naostrzyć i powinno działać. Nie wiem jak wygląda taki nóż z gilotyny. Dobrze zrobić 2 noże po 60 cm to łatwiej prostować.
Prasa sprzedana, bo miałem dość wąskiego podbieracza. Tylko w tym roku wymieniłem spinki na Titany i zapłaciłem za to 1000 zł. Nowy właściciel dostał maszynkę do tych spinek. Mi potrzebna będzie teraz szersza maszynka. Trzeba będzie zrobić drugą szerszą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 20:39

Prasa John Deere 550 Szybko sprzedałeś bo niektóre długo stoją na aukcjach. Zdjęcie noża zaraz dodam.