Polecane posty

Sadek    1123

problem rozwiazany wystarczylo odkrecic pokretlo i siatka poszla tylko dlaczego bylo ustawione na 4 wielkosc beli a robila na 90 cm dopiero po kilkunastu belach robila juz na 120 cm

Czyli odwrotnie jak w instrukcji piszą?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ta druga mialem tzn rivierre 121 ale to to samo nie byla zla ale jestem z niej srednio zadowolony od miesiaca mam 550 i jestem zadowolony chodz ktos ma sposob na owijanie sie siatki na ten walek gumowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

18,5 tys stargowane na 17 tys to dobra cena bo stan super i wyposazenie max a chodza nawet ponad 20 a z siatka jest tylko kilka sztuk do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

pytanie dla tych ktorzy maja siatke przy owijaniu jak dodacie gazu to tez wiecej razy wam owinie belke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Czy aby nie mieć problemów z sianokiszonką wystarczy nóż bo mnie już kurwi... brała przy 1 pokosie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Nakręca się na ten wałek nad podbierakiem, no i czasami trochę na ten ogumowany ale na to już nie ma rady...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A nie nawija się czasami trochę na ten wałek ogumowany, albo na ten wałek z przodu prasy co chodzą po nim 4 pasy? Bo czasami się nawija po skrajnych, może to dlatego że prasowałem bez prętów dociskajacych nad podbierakiem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałeś montować nóż z gilotyny i co? Ja robiłem od suchej po całkowicie zieloną i rzadko się owijało. Łatwiej było ją zatkać. Miałem tylko listwę zgarniającą, która była środkiem minimalnie wykrzywiona i czasem coś owinęło. Większy problem był z tym drugim co jest z przodu. Tam często się owijało i co 15-20 bel czyszczenie. Dorobiliśmy tylkon a skarajnych pasach noże zgarniające i trochę poprawiło sytuację. A i prętów nad podbieraczem nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No właśnie miałem robić tylko ojciec coś odstawia cyrki, czyli dorobiłeś jeszcze zgarniacz nad tym wałkiem całkiem z przodu prasy? No jakoś mam problem z tym strasznie mi się owija czasami to nawet 2 razy zanim zaczołem belę, a jaką metodą zaczynasz belowanie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to rób jak najszybciej i skończą się problemy. Dorobiliśmy na początku zagraniacz na cały walec, ale raz tak się zatkało, że 90 KM zdechło. Wtedy zostały tylko na skrajnych pasach. Metody zaczynania jako takiej nie było. Po prostu zaczynało się prawą stroną z 2 terenowej a jak gruby wałek to z 1 i do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

I duże obroty dajesz? Bo raz to mi się nawet w sianie u sąsiada zapchało i nawineło więc nie wiem czym to się ma


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prasy nie mam, więc piszę jak było. Obroty ok 1500 może więcej. Jak pisałem miałem listwę to takiego problemu jak Ty nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Odnoszę wrażenie że to materiał nie kreci się tak jak potrzeba i przez to nawija się i w komorze jest trochę towaru i trzeba czyścić


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to nie kręci się jak powinien? Ja miałem problem z zaczęciem w bardzo suchym sianie z takiej mietlicy. Co podało do komor to się ślizgało na walcu.
Tak mi się przypomniało, że masz gumowe listwy na walcu więc to one mogą powodować nawiajnie się trawy. Być może robisz za grube wałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie mi  prasie John Deere 580 ? Mam taką na oku i nie wiem czy Ursus 3512 przez jakiś czas sobie z nią poradzi aż zawita coś mocniejszego na podwórko :) Przewiduję balować tylko siano i słomę ale w przeszłości nie mówię " nie" dla kiszonki :) 

Jak z częściami i hydrauliką bo dobrze wiecie jak ursus 3512 ma tylko dwa wyjścia...

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Tak mam gumowe listwy,czy to gorzej? no sam nie wiem bo czasami nawet z ciebkiego ograbionego grabiami nieszło.
Kolego jak nie masz hydraulicznego podbieraka to 2 wyjścia wystarczą, a co do mocy to na mniejszym zgniocie będziesz dawał radę przez jakiś czas.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To lepiej 550 na szerokim...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a u was jak jest 550 z siatka  ktore pokretlo macie do siatki a ktore do sznurka gorne czy dolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może do tych gumowanych łatwiej się wszystko "klei" i owija. Jak podbieracz jest hydrauliczny to 2 wyjścia też wystarczą. Ja dzięki radzie kolegi Finn zamontowałem rozdzielacz obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam 550 także i najlepiej na siatkę i własna hydraulika ale wszystko na drugim koncu polski...


Oglądałem na filmikach JD 550 i niektóre mają zaczep na dół lub górę i to można jakoś regulować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj