Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#9701 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 26 luty 2014 - 17:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok,dziękuje koledze wyżej za informacje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:38
  •  

#9702 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proszę bardzo jak byś chciał więcej szczegółów to pisz na priv:-)

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:44.
cytowanie poprzedniego posta

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9703 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie w tym roku kończę technikum mechaniczne i mam zamiar startować na MR w tym roku. Po skończeniu technikum zamierzam iść na studia rolnicze. Tata ma około 35 hektarów a w moim województwie (dolnośląskie) średnia gospodarstwa jest 16 hektarów i mam pytanie czy tata musiałby mi przepisać całe gospodarstwo czy mógłby np. tylko 16.5 hektara żeby tylko załapać się do średniej?

Czy może mi ktoś wyjaśnić ten punkt
"...wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie"

O co chodzi z tym stażem w rolnictwie przecież chyba żaden z rodziców nie zatrudnia syna w gospdarstwie

Edytowany przez zetorfanprox, 26 luty 2014 - 20:14.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9704 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 26 luty 2014 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie musi przepisywać całego,musisz mieć tylko średnią krajową.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#9705 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:09

Witam mam pytanie w tym roku kończę technikum mechaniczne i mam zamiar startować na MR w tym roku. Po skończeniu technikum zamierzam iść na studia rolnicze. Tata ma około 35 hektarów a w moim województwie (dolnośląskie) średnia gospodarstwa jest 16 hektarów i mam pytanie czy tata musiałby mi przepisać całe gospodarstwo czy mógłby np. tylko 16.5 hektara żeby tylko załapać się do średniej?

Czy może mi ktoś wyjaśnić ten punkt
"...wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie"

O co chodzi z tym stażem w rolnictwie przecież chyba żaden z rodziców nie zatrudnia syna w gospdarstwie

Musisz przejąć minimum średnią krajową ale im więcej przejmiesz tym więcej pkt dostaniesz, a dokładnie w Twoim przypadku jak przejmiesz ponad dwukrotność średniej woj. to dostaniesz 16 pkt według starej punktacji. Szczególnie to ważne jeśli brakuje Ci wykształcenia. Co do stażu. Staż można udokumentować ubezpieczeniem jako domownik w Krus. Lub zatrudnienie na podst. umowy o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem prod. rolnej. A z tymi studiami to abyś się wyrobił w 3 lata od decyzji z mr:-)

Edytowany przez Endriu42, 27 luty 2014 - 07:30.

Zapraszam

#9706 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z wykształcenie to spokojnie, myślę że jednak złoże wniosek ale chyba zrobię tak aby tata przepisał mi tylko tyle ile trzeba wtedy będą podwójne szanse na nowy PROW. Czy dzierżawy też się liczą jeżeli do wniosku dołączę umowę o dzierżawę?

#9707 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W ostatnim naborze się liczyły dzierżawy zawarte na 10 lat z datą pewną, czyli własnoręczność podpisów na umowie musiała być potwierdzona przez notariusza lub w urzędzie gminy.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:45.

Zapraszam

#9708 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja byłem w ostatnim naborze, i liczyła się ziemia i wskaźnik 4SU oraz WYKSZTAŁCENIE im lepsze tym lepiej :)

#9709 Share kryst

kryst

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 luty 2014 - 23:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś z was kupował z młodego rolnika ziemię (ziemia rolna) na której planował budować magazyn? czy tylko można przeznaczyć na grunty które będą uprawiane.

#9710 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 27 luty 2014 - 00:15

Musisz przejąć minimum średnią krajową ale im więcej przejmiesz tym więcej pkt dostaniesz, a dokładnie w Twoim przypadku jak przejmiesz ponad dwukrotność średniej woj. to dostaniesz 16 pkt według starej punktacji. Szczególnie to ważne jeśli brakuje Ci wykształcenia. Co do stażu. Staż można udokumentować ubezpieczeniem jako domownik w Krus. Lub zatrudnienie w gospodarstwie państwowym, co teraz jest rzadkością :-). A z tymi studiami to abyś się wyrobił w 3 lata od decyzji z mr:-)

Endriu, a co do stazu- czy licza sie inne kontrakty, np. umowy terminowe wykonane za granica?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9711 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 luty 2014 - 07:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgodnie z rozp. do stażu można zaliczyć umowę o pracę lub spółdzielczą umowę o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej. Trudno mi określić czy Twój kontrakt był umową o pracę czy na zasadzie umowy zlecenia bądź umowy o dzieło co nie jest umową o pracę.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:45.

Zapraszam

#9712 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 27 luty 2014 - 08:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak wygląda kwestia stażu 3 letniego jako domownik z KRUS, ja studiowałem kierunek niezwiązany z rolnictwem, moja mama była ubezpieczona w ZUS a tata w KRUS

#9713 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 luty 2014 - 10:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz mieć dokument że byłeś Ty ubezpieczony w Krus jako domownik, jeśli masz wyższe inne niż rolnicze to 3 lata stażu potrzeba.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:46.

Zapraszam

#9714 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2014 - 13:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli bym dostał tą premię MR w tym roku to mogę poczekać aż będą nabory na PROW 2014-2020 i wtedy kupić sobie jakąś maszynę za pieniądze z MR i jednocześnie złożyć wniosek na PROW?

#9715 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 luty 2014 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na wydanie kasy masz 3 lata. Jeżeli nic się nie zmueni i będzie można łączyć mr z modernizacją jak to było teraz to tak będziesz mógł zrobić. Ale narazie nic na 100% nie wiadomo jak to działanie podobne do obecnej modernizacji będzie wyglądało.

Zapraszam

#9716 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do czerwca 2015 roku będziesz musiał złożyć wniosek o płatność. Wiec chyba inaczej będzie trzeba liczyć ten czas wydania kasy..

#9717 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale po wniosku o płatność dopiero otrzymuje się pieniądze w mr i później wydaje, bo to działanie jest w formie premii, w przeciwieństwie do innych działań np. modernizacji gdzie najpierw kupujemy później składamy wniosek o płatność i otrzymujemy zwrot czyli dofinansowanie.

Edytowany przez Endriu42, 27 luty 2014 - 20:09.

Zapraszam

#9718 Share Maciej222222

Maciej222222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy mam wykształcenie technik agrobiznesu, ilość hektarów możliwych do przejęcia to nie problem ale jak to jest z tym stażem w gospodarstwie 3 letnim? Rodzice są ubezpieczeni w ZUS i ja też. co muszę zrobić żeby z tym stażem było ok?

#9719 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiadomo juz cos mniej wiecej kiedy to bedzie w top agrar pisali ze w I kwartale tego roku, kwartał bedzie sie zaraz konczył a dalej nic nie wiadomo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9720 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś w odr powiedzieli że w kwietniu tylko kiedy w kwietniu to juz nie powiedzieli

Edytowany przez maniek20, 27 luty 2014 - 20:22.