Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#6541 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak kiedyś gadałem z gościem co mi wypełniał wniosek to powiedział mi wyrażanie ze musze przeznaczyć na inwestycje 75% dofinansowania czyli 50 tys. A reszte to nawet mogę przepić a najlepiej to z nim:).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:20
  •  

#6542 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam panie i panów
sprawa jest taka że decyzje dostałem we wrześniu czas mam do końca marca
jeszcze nic nie załatwiałem
niech ktoś mądry powie ile mu sie zeszło zdąże do marca??
bo chyba notariusz potem krus i te papiery do arimr?? czy coś jeszcze

#6543 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @traktorzysta25 - jak już cos podajesz to dokładnie ;) nie 50.000 a 52.500zł to 70% z 75.000zł .

@dareklaf - Mi to zeszło długo , bo prawie miesiąc papiery szły od notariusza do starostwa , drugi miesiąc to wydanie decyzji o ubezpieczeniu w KRUS ;) Bili tutaj tacy , którym udawało się załatwić wszystko w dwa dni , bo urzędnicy byli im przychylni i bardziej ludzcy .

Także myśle ,że góra 2 miesiące :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6544 Share trusvip

trusvip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Praca w Gospodarstwie

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a ja mam takie pytanie .
dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.
i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.
Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??
I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys (jak zostało zapisane w biznesplanie) ????????
PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI

#6545 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tutaj pewnej odpowiedzi nie dostaniesz ;) każdy urzędnik ARIMR może Ci inaczej odpowiedzieć , bo zależy na kogo trafisz , a co dopiero "My" ?

#6546 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus224 nie bój nie bój...

W BP masz stan początkowy, a to co zrobi się potem nie ma znaczenia. Byleby wydać pieniądze na to co się wpisało i żeby osiągać ESU. Kolega mial wpisany BP oprsykiwacz i wały, jednak opryskiwacz był na tyle drogi, że zabrakło na wały to ich nie kupił. Nikt mu problemów nie robił z tego powodu, złożył fakturę i jest spokój.

#6547 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pisał ktoś przy rozliczaniu się z MR oświadczenie czy się jest na vacie czy nie? Inaczej czy się rozlicza z urzędem skarbowym czy też nie.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6548 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ponawiam pytanie czy będąc młodym rolnikiem mogę użyczyć budynek ojcu, wiem że młody rolnik nie może mieć współwłasności ale użyczenie to nie współwłasność. dodam że posiadam 3 chlewnie i w jednej zamiast świnek postanowiłem chować opasy a że nie mam ich w biznesplanie to były by na ojca.

#6549 Share Zetor8441proxima

Zetor8441proxima

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:32

Panowie a ja mam takie pytanie .
dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.
i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.
Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??
I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys (jak zostało zapisane w biznesplanie) ????????
PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI

Pewnie że możesz bo kto ci sprawdzi że akurat z pieniędzy z MR nie kopiłeś ciągnika tylko z Kredytu.
Możesz wziąć kredyt do 80% wartości to jak ciągnik kosztuje 120 tyś możesz wziąć 100 tyś kredytu a 20 tyś dać z premii a im i tak pokażesz fakturę na 120 tyś i kto ci udowodni że akurat wydałeś kredyt czy MR. W Banku też pokażesz fakturkę na 120 tyś i w ARIMR do MR także.

#6550 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też mi się tak wydaje, ważne jest aby wydać te 52500 na maszyny, z reszta pieniędzy przecież i tak może zrobić co chcesz, np.na wakacje poleciec :P
Więc nie wydaje mi się aby mieli do czego się przyczepić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6551 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 13:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a jak to jest z powieszchną gospodarstwa ile potzrzeba ziemi to się liczą te normalne hektary czy te jakoś przeliczeniowe.?

#6552 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 16 styczeń 2012 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolezanki i koledzy. Co do ubezapieczenia w KRUS. podpowiedzcie mi a raczej utwierdzcie mnie w tym. Mam taką sytuacje , W Krus jako rolnik jestem od 30 listopada 2010. Ale premie na kąto dostałem 4 lutego 2011. Wiec moje pytanie brzmi. Ile mam dni na złożenie tego zaświadczenia z KRUS do ARiMR???
Ja rozumiem to że mam 60 dni od wpływu kasy na kąto??? Dobrze rozumiem????
P.S. Moje wątpliwości są tylko i wyłącznie z tąd iż przy tych 60 dniach w nawiasie jest dodane -- dotyczy wszystkich którzy wnioski sładali w 2011. a ja składałem w 2010. ale kase miałem jak napisłałem wyżej aż w lutym-- utwierdzcie mnie w tym przekonaniu że dobrze rozumuje, żebym terminu nie przegapił-- czekam na opinnie......

#6553 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 15:29

Kolezanki i koledzy. Co do ubezapieczenia w KRUS. podpowiedzcie mi a raczej utwierdzcie mnie w tym. Mam taką sytuacje , W Krus jako rolnik jestem od 30 listopada 2010. Ale premie na kąto dostałem 4 lutego 2011. Wiec moje pytanie brzmi. Ile mam dni na złożenie tego zaświadczenia z KRUS do ARiMR???
Ja rozumiem to że mam 60 dni od wpływu kasy na kąto??? Dobrze rozumiem????
P.S. Moje wątpliwości są tylko i wyłącznie z tąd iż przy tych 60 dniach w nawiasie jest dodane -- dotyczy wszystkich którzy wnioski sładali w 2011. a ja składałem w 2010. ale kase miałem jak napisłałem wyżej aż w lutym-- utwierdzcie mnie w tym przekonaniu że dobrze rozumuje, żebym terminu nie przegapił-- czekam na opinnie......

Tomek, po upływie pełnego roku od dnia przelania kasy na konto czyli w Twoim przypadku 4 lutego 2011 roku, musisz im dac zaswiadczenie najwczesniej 4 lutego 2012 roku a nie pozniej niz 4 kwietnia 2012 roku, bo po upływie roku jak Ci kase przeleja jest na to 60 dni!

Panowie a jak to jest z powieszchną gospodarstwa ile potzrzeba ziemi to się liczą te normalne hektary czy te jakoś przeliczeniowe.?

liczą sie hektary fizyczne czyli te normalne. Musisz miec conajmniej 10,15 ha

#6554 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hektary fizyczne a dokładniej Użytki Rolne (UR), czyli to na co dostajesz dopłaty. z resztą pisałem już o tym kilkadziesiąt postów wstecz.

#6555 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam . Chcialem zapytac ile czeka sie na przelew od zolozenia wniosku o platnosc? Wniosek zlozylem 12,12,2011 .woj.podkarpackie.Pozdrawiam.

Edytowany przez krystiano35, 16 styczeń 2012 - 16:25.

#6556 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wystarczy przeczytać kilka stron wcześniej....

około 70 dni

#6557 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie koledzy dostali kasę już po 3tygodniach od złożenia wniosku o płatność

#6558 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 17:52

ponawiam pytanie czy będąc młodym rolnikiem mogę użyczyć budynek ojcu, wiem że młody rolnik nie może mieć współwłasności ale użyczenie to nie współwłasność. dodam że posiadam 3 chlewnie i w jednej zamiast świnek postanowiłem chować opasy a że nie mam ich w biznesplanie to były by na ojca.

miałem podobna sytuacje wiec dzwoniłem do lubelskiego oddziału i pani która jest "ekspertem" od młodego powiedziała ze jest to wykluczone nie moge dzierzawic własnego budynku dla brata, ojca, czy tam listonosza :P ale moze w twoim oddziale powiedza ci cos innego nie wiem...

a co do załatwienia papierków to od podpisania aktu u notariusza do ubezpieczenia sie w krusie mineło mi 5 godzin :P ale ja wybrałem miej oficjalne droge czyli miłe usimiechanie sie i czekoladki ;) :P tylko na zaswiadczenie w KRUSie 2 tygodnie pani kazała mi poczekac <_<

Edytowany przez mate02, 16 styczeń 2012 - 17:56.

#6559 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli co , nie można wydzierzawić ojcu budynków ?

jak Ja to mówie "wkur... się to mało " <_< Może ktoś biegły w przepisach co do MR wie czy jest jakiś zapis "że nie wolno dzierzawic swoich budynków" ?

Kolego wyżej rozumiem ,że miałes taką sytuacje , znalazłeś jakieś wyjscie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6560 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a umowa użyczenia nie wchodzi w grę ??