Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31589 odpowiedzi na ten temat

#601 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:57

jezeli dobrze rozumiem to rolnikiem bede po 3latach oplacania KRUSu? Czyli wiosek bede mogl skladac dopiero bedac rolnikiem czyli nie ma opcji by teraz zlozyc wniosek i po 3latach oplacania KRUSu bede formalnym rolnikiem?

Nie jestem do końca pewien ale chyba musisz opłacać krus przez 5 lat żeby być rolnikiem
Szkoła średnia zostaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:45
  •  

#602 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie bedę się powtarzał ( bo już pisałem w tym temacie ). Do MR potrzebny technik rolnik. Zawód rolnik ( po zawodówce ) tak naprawdę uprawnia tylko do zakupu ziemi. Jeżeli ktoś skończył zawodówkę to również spokojnie zdąży uzupełnić wykształcenie. Korzystajcie z Ośrodków Doradztwa Rolniczego. To nic nie kosztuje

#603 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jeśli zapłacił by do tyłu to tez był by rolnikiem jest taka mozliwość ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ale nie tylko technik rolnik, bo np. także technik agrobiznesu, mechanizacji rolnictwa itd. też może ubiegać sie z takim wykształceniem o dotacje unijne.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#605 Share LittleFarmer

LittleFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Łukasz tak,można opłacić KRUS wstecz ale nie w moim przypadku gdy przez 3lata byłem opłacany w ZUSie tak więc ja mogę wstecz od września opłacać dopiero gdyż do sierpnia byłem ubezieczony w ZUSie

#606 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też mi się tak wydaje a może trochę niejasno napisałem odnośnie mojego wykształcenia. Otóż ja już kończę te studia w tym roku, na wiosnę już będę inżynieremDodany obrazek także wykształcenie nie jest problemem. Więc jeszcze chciałbym zapytać kiedy spodziewany jest nabór wniosków na MR, i czy to da się połączyć z PROW np na ten rok 2010. Od czego trzeba zacząć Dodany obrazek Pozdrawiam rutekDodany obrazek

Acha i dokładniej o mojej szkole Dodany obrazek skończyłem liceum profilowane ,a teraz kończę studia inżynierskie w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży na wydziale Rolniczo-EkonomicznymDodany obrazek

#607 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Żeby można było PROW ruszyć musisz mieć już coś na siebie sprzedane-płody rolne

#608 Share Tcz4

Tcz4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 15:24

a ja mam takie pytanie czy jakos dzienny student 4 roku przepisalbym gospo na siebie to stane sie jego wlascicielem w dniu skonczenia nauki czy to nie przeszkadza w tym?? bo w rozporzadzeniu ministra jest napisane ze chyba stałbym sie wlascicielem w dniu skoncczenia nauki dopiero

Ponawiam pytanie użytkownika @kpiotr i jeszcze co od siebie.

1. Od kiedy się liczy przejęcie gospodarstwa gdy ktoś studiuje dziennie? a jak ma się to do studentów zaocznych?
2. Czy po otrzymaniu dofinansowania MR można podjąć pracę poza rolnictwem (oczywiście płacić KRUS ale jeszcze gdzieś pracować) czy jest jakiś okres że trzeba utrzymywać się tylko z rolnictwa?
Uzależniony od AF

#609 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:27

2. Czy po otrzymaniu dofinansowania MR można podjąć pracę poza rolnictwem (oczywiście płacić KRUS ale jeszcze gdzieś pracować) czy jest jakiś okres że trzeba utrzymywać się tylko z rolnictwa?

Nie, niemożna pracować po za rolnictwem prze 5 lat-można dorabiać co najwyżej na czarno ;)

#610 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy w okresie 5 lat mogę otworzyć własną działalność np.sklepik bądż usługi dla rolnictwa.
Jeżeli na siebie nie to może na małżonke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share taszarek

taszarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:35

to wiem:)
ale czy po zawodówce rolniczej bede mogł dostac młodego rolnika??

po zawodówce rolniczej będziesz mógł dostać MR tylko musisz mieć zdany egzamin zawodowy, technik już nie jest potrzebny jak było dotychczas ;)

#612 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 08:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powstaje tu wielki zamęt w związku z wieloma sprzecznymi informacjami podawanymi przez użytkowników. Jedni piszą tak, inni siak... Więc moje pytanie brzmi: Od momentu przyjęcia pomocy w związku z "Młodym rolnikiem" przez ile czasu nie można podjąć innej pracy? Do tej pory byłem przekonany, że jest to okres 3 lat, ponieważ przez taki czas jest obowiązek ubezpieczenia w KRUS.

#613 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 12:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najlepiej zadzwon do agencji. Raczej na 5 bo np teraz jest wliczana dzierzawa i tez musi byc umowa na minimum 5 lat
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#614 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 12:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tez kiedys slyszalem o 3 latach ale teraz sam nie wiem

wlasnie w agrobiznesie podali ze na dniach wejdzie zwiekszenie do 75 tys premii i ze beda liczyc dzierzawy od rolnikow prywatnych ale minimum na 5 lat

#615 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale czy samodzielne prowadzenie gospodarstwa (wymagane 5 lat) jest jednoznaczne z wymogiem opłacania KRUS'u przez ten cały okres? Według zapisków Ministra Rolnictwa KRUS opłacać trzeba przez 3 lata i nie ma mowy o tym, że gdy się nie opłaca, to nie prowadzi się gospodarstwa. Poza tym, gdyby opłacanie KRUS'u było niezbędnym elementem legalnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, to po co wyszczególnione byłyby dwa różne terminy (5lat na prowadzenie gospodarstwa i 3 lata na opłacanie KRUS'u) Proszę o sprostowanie jeśli źle wycztałem/myślę.

#616 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No pewnie, ze to jest 3 lata, czyli tylko tyle ile wynosi obowiazek ubezpieczenia w krusie. Gosp. nawet w czasie gdy pracujesz, bedzie przez Ciebie prowadzone samodzielnie. Widze, ze w tym temacie jest straszny haos, od kad przestal udzielac sie kissmy i pojawilo sie duzo bledow! ;)

ps. moj tata podczas sladania wnioskow o PROW 04-07 musial pisac oswiadczenie, ze gdy pracuje ( poza gosp.) prowadzi samodzielnie gosp.
Termin 5 lat mowi o tym, ze przez ten okres musisz posiadac gosp. i nim zarzadzac ( wg. nich wcale nie musisz tam pracowac:) )
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#617 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam nadzieje ze podniosa to do tych 75 tys bo przynajmniej bedzie lepszy start w tym trudnym do wyzycia rolnictwie. wiecie kiedy wkoncu KE zatwierdzi te renty???
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#618 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 3 lata w krusie a póżniej można być w zusie i pracować, radzę się doszkolić tym którzy piszą z takim przekonaniem nieprawdę. Dobrym sposobem żeby czegoś w tym zakresie się dowiedzieć jest telefon do arimr, odr lub minrol.

#619 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no wniosek skladalem 10-11-2009 dzisiaj jest 7-01-2010 i dostalem poprawki jutro jade zawiezc poprawki i mam nadzieje ze wyrobie sie ze wszystkim przed naborem na modernizacje:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 23:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Osobiście doszkalam się czytając informacje zawarte na stronie ARIMR ale nie jestem fachowcem w interpretacji tego typu spraw i właśnie dlatego śledzę również to, co piszą użytkownicy tu na forum. Gdy się kilku trafi takich, którzy rozsiewają informacje nieprawdziwe i to kilkukrotnie, laikowi jak ja może to namieszać w głowie. Dlatego myślę, że najlepiej jest aby "niewiedzący" zadawali pytania, a Ci którzy znają temat dobrze odpowiadali na nie. Chaos i zamęt nie jest rzeczą pożądaną, zwłaszcza w sprawie tak ważnej dla wielu osób. Pozdrawiam.