Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#6001 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 08:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie zgadzam się z wami.
We wniosku pisze "(Razem z VAT)" i piszemy z VAT. Nie ma tam rubryki odnośnie Urzędu skarbowego. A mamy dostajemy 75000 bez podatku.
Zadzwonię potem do gostka który odpowiada za MR w krajowej ARiMR i zobaczymy co powie na ten temat.
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:19
  •  

#6002 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 09:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jezeli ktoś jest na vat to musi wydac 52tys netto na maszyny, a jak jestes na ryczałcie to 52tys brutto. Tak było wcześniej i tak jest do tej pory

#6003 Share misza001

misza001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 10:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) in2dex dobrze mówi moim zdaniem.
Bo my dopiero zaczynamy to 75000zł dostajemy i to nie żadne brutto czy netto z tego mamy 70% wydać i tyle. W MR nigdzie nie jest napisane netto tylko ze mamy przedstawić faktury na 52500 brutto. A tym z agencji to chyba się już miesza z Modernizacją bo tam jest jakiś podział taki. Ale zresztą w agencji się nie powie że jest się na Vacie to nikt się nie będzie czepiał :D
Moim skromnym zdaniem :)

Edytowany przez misza001, 26 listopad 2011 - 10:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6004 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 11:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może nie niedowiarek jestem, ale nie ma co się powoływać na urzędników z ARiMR bo tam ilu pracowników tyle wersji.
Jak mi ktoś pokarze gdzie pisze, że jak się jest na VAT to trzeba wydać cenę netto to ma flaszę ode mnie.
Przy modernizacji, zróżnicowaniu może i tak ale nie w MR

#6005 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 13:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Faktycznie może im się miesza..zresztą mi tez już :D
Mi powiedzieli że nie ma różnicy i mam wydac po prostu 52500brutto, ale w tygodniu jeszcze raz będę dzwonić i zobaczę co jeszcze wy tam wyciagniecie od ARiMR.
Albo dla świętego spokoju zadzwonię tam gdzie maszyne kupuje i zapytam czy mi wystawią fakturę na 74575zł :) w sumie ja i tak kupuję coś za 74tys brutto

#6006 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 14:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A propo.. Słyszeliście o sprzedawcach którzy zawyżają delikatnie faktury?

#6007 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 16:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przeczytalem wszytko na stronie ARiMR o premi MR i rzeczywiscie nic nie jest napisane o cenach netto dla vatowcow, poprostu swoja wiedze oparłem o informacje od pracownika ARiMR który prowadzilł mój wniosek.

#6008 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 17:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Odnośnie dyskusji o brutto/netto

Cały problem polega na dość niejasnym przepisie, który mówi jakie o wydatkach na inwestycje, który odwołuje się do kosztów kwalifikowalnych z rozporządzenia o Modernizacji Gospodarstw Rolnych. Niestety są dwie możliwości interpretowania tego:
- albo masz spełnić wszystkie wymogi odnośnie godnie z tym rozporządzeniem (bez VAT, zapłata gotówką tylko do 10 tys. zł itp.) - tak może uważać część Oddziałów,
- albo to tylko lista rodzajów kosztów (zakup maszyn, urządzeń, budowa obiektów ...) i pozostałe wymogi nie muszą być spełnione - tak uważa Centrala.
Więc raczej nie powinno być większych problemów w przypadków kosztów brutto, bo nawet jak Oddział stwierdzi jak w pierwszym to Centrala przy odwołaniu powinna uznać je w drugim wariancie.
Ale to nic pewnego, bo dopiero są pierwsze sprawy z tym rozliczeniem.

#6009 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej mam pytanie odnośnie liczby punktów ESU. Mianowicie w roku bazowym posiadałem 5,1 ESU (2011) ale w roku 2012 wychodzi mi na to że będe miał tylko 4,1 punkta. Czy jest to możliwe, czy nie mogę spaść poniżej wielkości w roku bazowym (5,1) czy wystarczy że nie spadnie poniżej 4 ESU?

#6010 Share marcinb8

marcinb8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Mam pytanie odnośnie wykształcenie żeby dostać 75tys trzeba mieć wykształcenie rolnicze ja niestety nie mam, więc muszę iść do jakiejś szkoły związanej z rolnictwem tylko czy na końcu muszę zdać egzamin techniczny czy wystarczy ze skończę szkołę i będę miał świadectwo ukończenia bez zdanego technika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6011 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 11:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam takie pytanie wybieram się do powiatowego ARiMR w celu wpisu do producentów rolnych co muszę mieć tam ze sobą wiem że nr. konta i moje dane mam NIP ale regonu nie mam czy muszę go wyrobić??? czy coś po za tym potrzebuję??? A jeśli będę miał przepisaną od ojca trzodę i opasy do numeru siedziby stada jest jakiś inny wniosek???? :D :unsure:

#6012 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 12:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) żeby zgłosić numer siedziby stada musisz drugi wniosek wypełnić ale wcześniej musisz złożyć wnisek o numer gospodarstwa, raczej obie te sprawy załatwisz od razu
regonu nie trzeba do numeru gospodarstwa ;)
red power

#6013 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 12:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Hej mam pytanie odnośnie liczby punktów ESU. Mianowicie w roku bazowym posiadałem 5,1 ESU (2011) ale w roku 2012 wychodzi mi na to że będe miał tylko 4,1 punkta. Czy jest to możliwe, czy nie mogę spaść poniżej wielkości w roku bazowym (5,1) czy wystarczy że nie spadnie poniżej 4 ESU?

Nie może Ci spaść. Zmień biznes plan i zrób tak, że w roku bazowym będziesz miał ok 3ESU, a w roku końcowym zrób sobie np. 4,01ESU.

#6014 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 14:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W piątym roku musi być ESU ponad 4 i większe niż w roku bazowym. Czyli u ciebie w 2016 ma być ESU ponad 5,1.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#6015 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 16:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tabeli 6 (biznesplan)odnośnie ESU jaki mieliście wpisany rok docelowy? ja mam 2017, ale przeprawiłem na 2015. Pytam bo robię aneks do biznesplanu

#6016 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) docelowy też mam 2017 i wtedy pod ten rok to już sobie sasiewy uszykuje i dam radę, ale w tym roku akurat mam już zasiane 9 ha pszenicy , 2,5 rzepaku jeżeli esu nie może mi spaść względem roku bazowego to pszenice będe musiał orać na wiosne i siać buraki :( . Mi chodzi o lata między rokiem bazowym, a docelowym (2012-2016). Może być niższe czy nie?

#6017 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Odnośnie wydania 70% kwoty netto czy brutto:

W instrukcji wypełniania PRG jest wyraźnie napisane:

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (52 500 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT)

Jest to napisane na trzeciej stronie. Myślę, że więcej w tym temacie pisać nie trzeba i wszystko jest jasne.

#6018 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak jest z tym ESU bo w tym roku zasiałem zboża całkiem inaczej niż w biznes planie jest podane czy muszę zmieniać BP za każdym razem jaki inaczej zasieję czy ma być tylko nie mniej niż w roku bazowym tych ESU w 2016-2017

#6019 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 22:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jezli chodiz o same zasiewy zboza to nie musisz z byle czym do agencji latać ale jak masz w biznesplanie że masz 10 ha pszenicy a zamiast tego posadzisz 10ha ziemniaka to trzeba zgłaszać, ale jak posiejesz 10ha żyta to nie musisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6020 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 23:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to jak to jest z latami pomiedzy z tym esu???