Polecane posty

Marcin7340    0

od 1 czerwca wchodzę na Vat i mam takie pytanie jaki kwitariusz muszę zakupić ???od czego mogę odliczyć vat jezeli bede na vat r ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Mam teraz na wydanie 12tys zł i nie mam pojęcia co tu kupić jak już wszystko mamy, a coś konkretnego za to się nie da


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa92    5

od 1 czerwca wchodzę na Vat i mam takie pytanie jaki kwitariusz muszę zakupić ???od czego mogę odliczyć vat jezeli bede na vat r ?????

vat możesz odliczyć od wszystkiego co kupujesz do gospodarstwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wniosek składałem 30 marca kasa na koncie 25 maj dość szybko się uwineli teraz czekam tylko na zmiany w BP ile to może trwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mam teraz na wydanie 12tys zł i nie mam pojęcia co tu kupić jak już wszystko mamy, a coś konkretnego za to się nie da

 

 

Wybawie Cię z problemu -> chcesz mój numer konta ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dobra dobra:) Agregat prądotwórczy przejdzie?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

mam pytanie a jak jeszcze nie brałem MR mam gospodarstwo od 15 lat na siebie czy mogę wziąść MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pytanko odnośnie zakupów za premie

otóż planuje zakup zetora proximy 90 i w agencji ich interesuje jak sfinansowałem ten zakup tzn. czy wpłaciłem te 52,5 tys a resztę wezmę w kredycie czy tez mogę wpłacić 20 % a resztę wydać na inny cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

mam pytanie a jak jeszcze nie brałem MR mam gospodarstwo od 15 lat na siebie czy mogę wziąść MR

 

 

Jeśli uczysz się w systemie dziennym (np. technikum) a gospodarstwo zostało przepisane na ciebie gdy byłeś dzieckiem to <chyba > tak , a jeśli np. już dawno szkoły kończyłeś i prowadzisz gospodarstwo x lat to niestety nie . Ale po szczegółowe informacje odsyłam do najbliższego arimr lub odr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

no niestety studia skończyłem jakies 7 lat temu w dodatku nie po kierunku więc chyba beret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Narazie tak ;) chyba ,że w naborze 2014 (jeśli będzie) zmienią się przepisy co do tej kwestii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Witam;) Czy we niosku mozna wnieść poprawke z ciągnika na przyczepe lub z ciągnika 100-110KM na ciągnik 120-130KM? Kasa jest już na koncie..I właśnie nie wiem czy można wnieść poprawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Ostatnio w ręce wpadło mi coś takiego.

 

 

Treść listu.

Uprzejmnie informuję, że w związku z planowanym wejściem w życie (od 1 września 2012 r.) przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 205, poz. 1206), od roku szkolnego 2012/2013 nastąpią zmiany w systemie kształcenia zawodowego i nie przewiduje się już naboru do szkół dla dorosłych prowadzących kształcenie zawodowe, z wyjątkiem szkoły policealnej. Szkoła policealna, jako jednostka organizacyjna systemu oświaty została zachowana, jednak w przepadku szkól rolniczych znacząco ograniczono liczbę zawodów. W tym typie szkoły będzie możliwość kształcenia jedynie w dwóch zawodach, tj.: technik turystyki wiejskiej i technik weterynarii.

Mając na uwadze powyższe zmiany, począwszy od roku szkolnego 2012/2013 MRiRW proponuje następujace sposoby uzupełnienia wukształcenia rolniczego zasadniczego zawodowego i średniego.

 

To pomine. Ale intyryguje mnie to:

 

Mając na względzie Powyższe zmiany w systemie kształcenia zawodowego, beneficjenci działania "Ułatwienie startu Młodym rolnikom" objętego PROW 2007-2013, którzy w związku z przyznaną pomoc, w szczególności w ramach naboru przeprowadzonego w 2011r., podjęli lub podejmą zobowiązanie do uzupełnienia wykształcenia, powinni uwzględnić zmiany w systemie, które w znaczący sposób wpływają na organizację i terminy uzupełnienia wykształcenia. W szczególności dotyczy to wykształcenia rolniczego średniego.

 

Moje pytanie brzmi, został mi rok do ukończenia technikum rolniczego z zawodem technik rolnik. Premie otrzymałem lecz jeszcze nie ruszałem, Boję się że moje wykształcenie nie wystarczy choć we wniosku miałem wpisane właśnie takie. Jeżeli nie wystarczy to w jaki sposób mam zwrócić pieniadze i wycofać się z tego?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale skoro zacząłeś technikum rolnicze to wydaję mi sie ,że skończysz j jeszcze po starych zasadach , dopiero Ci co w tym roku zaczną naukę będą mieli już po nowemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Zmiany wchodzą w życie od września kiedy to będą już nabory na kursy a nie do technikum zaocznego. Więc ci co teraz chodzą to nie ma się czego obawiać.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Dnia 8 maja dostalem odpowiedz ze dostane kase z Agencji, dnia 1 czerwca pojawiła sie na koncie:) teraz czas przygotowac sie do kontroli i wybrac jaki sprzet kupic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

W agrobiznesie mówią coś o rozliczaniu się z kwot brutto?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

tak agregat prądotwórczy przejdzie

 

z tego co się orientuję to jeśli jesteś vatowcem to musisz się rozliczyć z całej sumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Koledzy ile miesięcy czekaliście aż agencja zaakceptowała zmiany w biznesplanie na zakup maszyn, bo ja juz czekam prawie pół roku i do tego czasu żadnego pisma z potwierdzeniem zmian mi nie przesłali, a jak do nich dzwonię to karzą czekać ale ileż można czekać!

Edytowano przez Rafik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W agrobiznesie mówią coś o rozliczaniu się z kwot brutto?

 

W agrobiznesie ostatnio jakoś w ogóle nic ciekawego nie mówią ;) Z resztą im i tak nie wiara ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam pytanie moze ktoś wie.

otóż w trakcie naboru MR 2011 wzielem ziemie w dzierzawe ale ziemia miala wspołwłaścieli z czego na umowie mam tylko jeden podpis. a wiec czy teraz jak pozostali współwłaściciele spisza sie na rzecz jednego właściciela (z tym co mam podpisaną umowe). to nadal bedzie mi sie nalezałą pomoc z MR? ale chyba bede musiał z data pozniejsza tj ok. 20,06,2012 zawrzec nowa umowe

a wiec czy mam nadal mozliwosc na otrzymanie pomocy czy moge juz przestac marzyć o 75tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

 

W agrobiznesie ostatnio jakoś w ogóle nic ciekawego nie mówią ;) Z resztą im i tak nie wiara ...

 

Do mnie w piątek przyjeżdżają i chcą abym się wypowiedział. Czy ktoś chce się wypowiedzieć na trasie z WMA/WPZ/WPU-Warszawa to proszę o info na priv?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

chce zmienic maszyny w bp i mam pytanie odnosnie tego podania ktore trzeba dolaczyc

co nalezy tam wpisac i czy trzeba jakos uzasadnic te zmiany czy nie i do kogo ma byc skierowane to podanie

bede wdzieczny za szczegolowe info

p.s. rozumiem ze wystarczy tylko ta jedna strona a nie caly bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. W bp miałem wpisane trzy maszyny, których cena przekracza 70% sumy. Czy musze kupic koniecznie trzy, czy też moge tylko jedną lub dwie żeby sie wywiązać z zobowiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

Mam pytanie jestem teraz po zawodówce , chce startować ( o ile jeszcze będzie ) nabór na młodego rolnika , chciałem iść do technikum rolniczego zaocznie w celu pozyskania uprawnień. Ostatnio w TopAgr... czytałem że wystarczy zrobić tylko kursy rolnicze aby pozyskać uprawnienia ??? Jak to teraz wygląda orientuje sie ktoś czy to jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj