Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rodzicami

101 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:54

Problem z rodzicami ja mam 14
tylko AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rodzicami Dzisiaj, 06:47
  •  

#42 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 21:05

Problem z rodzicami moze jaksbys mial tak z 18 i jasno powiedzial ze zostajesz na gospodarce to by tez zmienilo sprawe, bo ojciec wiedzialby ze dla kogos to kupuje, a tak to nie wie i niewie czy sens inwestowac

#43 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 21:16

Problem z rodzicami Mam ten sam problem tylko że moze byc używka MTZ niby juz chcieli a już odbiło. Belarus na PROW i jeszcze przejść na VAT całkiem tani traktor nowu i nam oje ha jak znalazł taki ciagnik straczył by w zupełności komfortem, wykonaniem i mocą
Mój Wladimirec podbija świat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 21:32

Problem z rodzicami ekonomiczny jest tez, jd 147 km w sasiedneij wiosce w orce na lekkiej ziemi pali najmniej 2l/na a na ciezkiej 100 (tak powiedzial uzytkownik traktora) wiec moze i ja bym sie skusil na belaruska tylko ze 105 km

#45 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 09:07

Problem z rodzicami Moi starzy wiedzą że ja napewno zostane na gospodarce powtarzam im to od małego
tylko AF

#46 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 11 lipiec 2010 - 06:24

Problem z rodzicami Musisz sam namawiac ojca, bo inaczej wystarczy mu te 2x 360 :) Dokładnie jak pisze Filip, powiesz teraz ze chcesz byc na gospodarce, ojciec sie zapozyczy kupi ciagnik a tobie cos sie odwdzii zostanie bez nastepcy...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#47 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 07:33

Problem z rodzicami Jak by kupił ciągnik to już bym nie miał wyjścia tylko zostac na gospodarce ale i tak zostane bo to jest co lubie i interesuje się tym
tylko AF

#48 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 07:54

Problem z rodzicami Mi sie wydaje że to Ty chcesz nowy ciągnik,a nie rodzice. I szukasz sposobu jakby ich tu namówic zeby kupili nowy ciągnik a wtedy Ty bedziesz "szpanował"

#49 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:02

Problem z rodzicami coś w tym stylu @Filipo tylko że ten traktor jest naprawde potrzebny
tylko AF

#50 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:29

Problem z rodzicami Szczerze? Jeśli ciągnik miałby decydować o mojej przyszłości już w wieku 14 lat to bym się pochlastał :) Wrzuć na luz, jesteś młody i jeszcze 30 razy zmienisz zdanie odnośnie tej gospodarki, teraz może myślisz co ten gość pieprzy i wydaje Ci się że dobrze wiesz co chcesz robić, ale nie za rok czy dwa ale może za 5, 7, 10 zmienisz priorytety, zmieni Ci się myślenie i przyjdą wątpliwości, nowe pomysły i możliwości, także nie rzucaj się głupio na deklaracje bez odwrotu.

Wiem że nowy ciągnik to fajna rzecz ale kto pracuje w polu samym ciągnikiem? Kupując go ładujesz się w spiralę kosztów związaną z wymianą połowy jak nie 2/3 parku maszynowego, tego bądź świadomy. Już 7 lat kompletuje sprzęty do "nowego" ciągnika, co prawda bez grubych programów i kredytów ale ostatnio mocno się utwierdzam w takim zachowawczym podejściu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:32

Problem z rodzicami może imasz racje @mirasek ale mi chodzi też o ojca bo on nie ma prawej ręki do łokcia a z 60tką trzeba się naszarpac
tylko AF

#52 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:33

Problem z rodzicami W końcu ktoś rozsądnie napisał. 30ha na dzisiejsze czasy to mało i nie ma się co łudzić ale bez powiększenia lub dużej produkcji zwierzęcej się nie ujedzie. Te dwa ciągniki co masz to spokojnie dadzą rade a jak rodzice coś odłożyli to niech pojadą odpoczać a Ty zajmij się kilka dni wszystkim zamiast ostatnie pieniądze na traktor bo sąsiad ma a ja nie

#53 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:42

Problem z rodzicami akórat sąsiad nie ma a rodzice jadą 17 lipca nad morze
tylko AF

#54 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:46

Problem z rodzicami Dominik,poczekaj jeszcze 4 lata do 18-stki a zobaczysz że ci "przejdzie" nowy traktor i cała ta gospodarka.
Może będziesz wtedy mieć apetyt na inżynierem i chodzić w białej koszuli i krawacie.
Bo przecież chyba nie chcesz zostać starym kawalerem? :)

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#55 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:53

Problem z rodzicami Jeżeli rodzice się zawzieli że nie kupią to nie ,chiba że nie będzie czym robić.I to że się boją kredytu to się wcale ni dziwie bo wziąść to nie sztuka ale sztuką jest go spłacić.Ja osobiście jak tam ktoś pisał nie wzioł bym kredytu na 15 lat bo te maszyny dzisiejsze tyle nie wytrzymają bo raty trzeba zpłacać i części kupywać .Rozwuj gospodarstwa owszem ale w miare możliwości finansowych.A pracować tylko na bank to nie ma sensu. A jeżeli chcesz ten ciągni większy to można rozejrzeć się za używką.

#56 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:53

Problem z rodzicami kawalerem może nie ale rolnikiem napewno tak
tylko AF

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:26

Problem z rodzicami Ja z rodzicami obrabiamy około 35ha, mamy tylko c-330 i u3512, do orki i agregatu pożyczamy MTZ 82 z 96r od wujka, posiadam też hodowle świń niedużą bo około 100 tuczników rocznie, ciągnik używany kupujemy od 2 lat, zawsze coś wypadnie, i nie można dozbierać, o nowym ciągniku nawet nie myślimy. Mam niecałe 16 lat i ojciec zawsze mi tłumaczy, ze teraz kupimy coś używanego np. MTZ czy Zetora, bo jeszcze nic nie wiadomo co będzie, a jak dorośniesz skończysz nauke, i będzie wiadomo ze na pewno zostaniesz na gospodarstwie, bez wahania kupimy nowy.
Nie przekonuj rodziców na nowy ciagnik, bo i tak się nie zgodzą, są ludzie co nie lubią zapożyczać sie, nie mają nerwów do tych wszystkich wniosków, nic na to nie poradzisz, przekonuj rodziców na jakaś używkę żeby ją kupić bez żadnych kredytów czy dotacji. Proponuje MTZ 82 bo to jest nie zły ciągnik, a po przesiadce z c360 jest naprawdę lepiej, a co najważniejsze tani i łatwy w eksploatacji jak c360, dobrego MTZ-ta kupisz już za 20tys.

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:50

Problem z rodzicami Żal d*pę ściska jak czytam Wasze wypowiedzi, "30ha obrobi spokojnie 2 c 360", nie kupuj nowego bo nie dość że raty to części jeszcze trzeba kupować", "stara mtz czy zetor wytrzyma więcej jak nowy"
Pozostawię to bez komentarza, ale żal d*pę ściska i czytać się tego nawet nie chce :)

#59 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 11:01

Problem z rodzicami jakis wirus czy epidemia,moja 13-letnia corka tez mi dzisiaj mowi zebym kupil nowy ciagnik,bo stary znow nawalil :) ,niestety wynik tego bedzie taki sam jak w tym wypadku,naprawa za pare setek-dobrze ze to zetor to nie pare tysiecy- i jazda dalej,
ferdek czego ci zal ze ludzie nie maja wiecej kredytow niz wlosow na glowie i zycia krocej niz splacania-kiedys tak doslownie powiedziala rolniczka na tle nowego john deer-a,ze ktos spi spokojnie i komornik mu sie nie sni i co miesiac z rata nie musi do banku leciec ???,choc z drugiej strony jak bym mial cala gospodarke obrabiac 3 p jak dawniej to tez mi sie nie chce

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 11:35

Problem z rodzicami To w koncu przekonywac starszych czy nie?
tylko AF