Polecane posty

soltys48    19710

ot nawet o tym nie pomyślałem już wiem czemu u mnie tak słabo działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja tam w tym roku jeszcze nie bielił a muchy powoli wracają. Trzeba by spróbować prysnąć teraz wodą z cukrem w miejscach gdzie zostały ślady bo albo ten Apacz się skończył albo przestało to być dla nich apetyczne.. no i trzecia opcja - wytrzeźwiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Nie chcąc stosować w oborze trutek kupiłam sobie dwie pułapki typu "red top".... wraz z przesylką ok.60 złotych. Nie polecam. Po kilku dniach jedna pulapka się rozkleiła (odpadł woreczek z środkiem wabiącym muchy), a do drugiej w ciągu miesiąca złapało się może ok. 100 much ( a miało być wg. producenta 20 tysięcy) . Za  60 złotych kupuje się więc 120 sztuk klasycznych lepów na muchy, które sa naprawdę skuteczne,po kilu dniach na każdym lepie wisi sobie około 300sztuk , tak że nie polecam żadnych innych "wynalazków"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powyżej pisze,iż była u niego nawet profesjonalna firma która się tym zajmuje i póki co dalej nic z tego,a możesz też podać ile kosztują ich usługi oraz jakich środków używali? Pytam z czystej ciekawości bo swego czasu również zastanawiałem się czy nie zatrudnić podobnej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

    Jest czeski środek 250g cena ok.120 zł na 25 szt. dużych,nazwy nie pamiętam.Polać po grzbiecie ok 10g.  Działa to na małe gryzące muszki.  Po polaniu z 5 min tylko łańcuchy trzeszczą,tak wku,.,.. gryzą,i następuje błoga cisza,a mućki wręcz wniebowzięte :rolleyes: .U świniarza zastosował biomuchę w zeszłym roku .  W ubiegłym roku mały efekt,ale w tym roku bez zastosowania nowych [larw,jajeczek], święty spokój.  Można bez obawy piwto trącać,i również bez obawy o ,,czipsy w promocji'' ;). Może ktoś stosował w oborze? ,a jeśli już to te zewnętrzne czy wewnętrzne [do gnojowicy],w sumie koszt niewielki kilka stówek i zapominasz. :rolleyes: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20

Witam. z góry przepraszam jeśli dubluje temat albo pisze w złym dziale ale na telefonie nie mogłem znaleźć odpowiedniego ( miło by było gdyby pojawiła się jakaś aktualizacja z opcją szukania ;) )


Przechodząc do sedna chodzi o środek do zwalczania much w budynkach inwentarskich (obora 20 szt mlecznych) . Słyszałem o środku Diablo Forte z tym że jest on drogi i czy wart jest swojej ceny? Macie jakieś inne w dobrym stosunku ceny do działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

Wszystko wymieszać i najlepiej takim ręcznym opryskiwaczem opryskać wszystkie miejsca gdzie siadają muchy. Najlepiej jest to robić wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20

A może być pryskać w obecności zwierząt? Masz jakieś proporcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

@rolnik34 można pryskać i po wapnie
@karip tak można gdy są zwierzęta. Standardowe proporcje to: 1 piwo, 1litr wody, 1 paczka Apacza i szklanka cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

W 1,5 litra płynu dajesz cały apacz.To jest marnotrastwo środka.Gdy pryskasz stonkę to paczek dajesz na 100 litry wody i stonka pada.Pół łyżeczki dasz i efekt będzie ten sam muchy padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak tam tegoroczna walka?? hehe muszę przeprosić gościa z poprzedniej strony tego tematu... zakupiłem 400m sznurka i ledwie skończyłem go wieszać to już był dość znacznie oblepiony muchami... a wydawało się ze w tym roku jakoś mniej much....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak samo jak przed rokiem bez większych sukcesów. Na razie dobrze działają duże lepy w rolce. Z 5 m już odciąłem. Much wcale nie jest mniej. Muchy wcześniej wyczuwają zmianę pogody i gromadzą się strasznie w starej oborze z cielętami. Wczoraj kupiłem Azametifly w postaci granulatu. Coś tam działa a jest rozsypany do podstawek. Kiepsko jednak wabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Nadal  lepy na muchy po 50 gr za sztukę + ekipa zlożona z młodych kaczuszek francuzkich,które non-stop wędrują przy klatkach łapiąc muszki. Ochrona "eko" na całego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

u mnie walka z powodzeniem. podobna taktyka jak przed rokiem, środki na larwy much stosowane na obornik, plus profilaktyka w postaci środka na same muchy też na obornik i w ciemne miejsca. stosuje raz na dwa tygodnie na zmianę. much nie ma więcej niż bardzo wczesną wiosną. polecam środek neporex oraz dilimin. ważne aby stosować za każdym razem inny środek. na początku koszt jest spory ale są opryski na cały sezon. drugą kwestia efekt środku na larwy jest dopiero po 2 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

tak tak, ten DRAKER 10.2 to super sprawa jedyna mucha jaka zabił to ta która była pod opakowaniem jak to stawiałem na stole, takto zero efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dupcys fleki chłopie. Draker + gliceryna i obora wyczyszczona w 5 min. Niby 2tyg ma działać. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez birke
      Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?
    • Przez Artaban
      Witam!
      Czy można gdzieś kupić jakieś uspokajacze dla byków które podaje się im w paszę? Chodzi o to że bodą się miedzy sobą i niektóre są agresywne do ludzi. Jak w internecie oglądam zdjęcia i filmy innych hodowców to stoi po kilka nawet kilkadziesiąt byków razem w jednym kojcu i wyglądają na dość spokojne. Co mam zrobić żeby nie były agresywne?  
    • Przez Waldi7373
      Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony tani sposób na zwalczanie larw Gnojki Wytrwałej.
      To takie robaki bytujące w gnojowicy w oborach i pełzające wszędzie. 

       

       
    • Przez RolnikFarm
      Macie sprawdzone sposoby na muchy? Bo u mnie to szarańcza w chlewni normalnie, w tym tygodniu chce wszystko wybielić, ale pewnie problem wróci. Znacie może jakieś dobre produkty lub może sprawdzone domowe sposoby? Druga sprawa jak poradzić sobie z końskimi muchami? Bo mam kuca i cały czas go tną. Zapraszam do dyskusji.
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Drodzy AgroFotowicze czy istnieje jakiś preparat do zwalczania much u bydla gdzie nie trzeba wyprowadzać zwierząt z pomieszczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj