Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
birke

Komary w oborze

Polecane posty

birke    0

Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?

jajonasz    44

U mnie w tym roku było to samo. W życiu tyle komarów nie widziałem. Ściany całe czarne. Potraktowałem ich muchozolem ( z Organiki Jaworzno) po kilku minutach nie było żadnego :D

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Wiadomość z agroFakt.pl

Biebrzak    1

Pozbądz się jaskółek i komarów z obory. Komary są bo w pobliżu musiały sie wylęgnąć. Jakies błota masz tam i krzaki gdzies? Jak tak to usuń wszystko w promieniu 25 m od obory. Jak nie możesz usunąć to krzaki trzeba spryskać najpierw potem w oborze niszczyć. Kup oprysk na dorosłe owady. Jak krowy są w środku to nie polecam pryskać żadnymi muchozolami, chyba że je wyprowadzisz na kilka godzin. Możesz też sam wygonić komary z obory mieszając ze spirytusem olejek lawendowy i goździkowy. One silnie odstraszają komary i nie są szkodliwe. Wszelkie inne środki do dostraszania na bazie DEET i IR3535 należy ostrożnie stosować w obecnościu organizmów żywych, mimo że piszą że nie są szkodliwe. Jak znoszczysz komary w oborze i okolicy to kup se larwicyd na komary i opryskaj oborę wkoło. Nowe komary sie nie wylęgą.

Najlepsza jest lampa UV, niszczy wszystykie owady w oborze i jest nie szkodliwa. Zawieś ją w pobliży okna lub wejsćia na ścianie nasłonecznionej wewnątrz obory.

W okolicy obory bardzo dobrze jest posadzić roślinkę :

Plektrantus koleusowaty (Plectranthus coleoides hort.) (popularne nazwy: komarzyca, komarnica, kadzidełko)

Poczytaj tu se np.

A jaskółki to usuń z obory bo mimo iż jedzą do kilkuset komarów na dobę roznoszą wiele pasożytów zwierzęcych. Potem bedziesz musiał krowy leczyć.

Edytowano przez Biebrzak

"KPK Kumurun Team"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mateuszm
      Witam mam taki problem że każdej zimy wilgoć w oborze jest tak duża że leje się po ścianach, a jak wy sobie z tym radzicie??
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.

Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez MaciejEs
      Witam, znacie jakieś firmy budowlane w Wielkopolsce, które stawiają oborę, bukaciarnie od a-z ?
      Druga sprawa, polecicie kogoś kto robi projekty?
      Trzecia sprawa, macie kogoś kto robi operat środowiskowy?
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 

Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.

​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.