Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
birke

Komary w oborze

Polecane posty

birke    0

Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?

jajonasz    45

U mnie w tym roku było to samo. W życiu tyle komarów nie widziałem. Ściany całe czarne. Potraktowałem ich muchozolem ( z Organiki Jaworzno) po kilku minutach nie było żadnego :D

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Wiadomość z agroFakt.pl

Biebrzak    1

Pozbądz się jaskółek i komarów z obory. Komary są bo w pobliżu musiały sie wylęgnąć. Jakies błota masz tam i krzaki gdzies? Jak tak to usuń wszystko w promieniu 25 m od obory. Jak nie możesz usunąć to krzaki trzeba spryskać najpierw potem w oborze niszczyć. Kup oprysk na dorosłe owady. Jak krowy są w środku to nie polecam pryskać żadnymi muchozolami, chyba że je wyprowadzisz na kilka godzin. Możesz też sam wygonić komary z obory mieszając ze spirytusem olejek lawendowy i goździkowy. One silnie odstraszają komary i nie są szkodliwe. Wszelkie inne środki do dostraszania na bazie DEET i IR3535 należy ostrożnie stosować w obecnościu organizmów żywych, mimo że piszą że nie są szkodliwe. Jak znoszczysz komary w oborze i okolicy to kup se larwicyd na komary i opryskaj oborę wkoło. Nowe komary sie nie wylęgą.

Najlepsza jest lampa UV, niszczy wszystykie owady w oborze i jest nie szkodliwa. Zawieś ją w pobliży okna lub wejsćia na ścianie nasłonecznionej wewnątrz obory.

W okolicy obory bardzo dobrze jest posadzić roślinkę :

Plektrantus koleusowaty (Plectranthus coleoides hort.) (popularne nazwy: komarzyca, komarnica, kadzidełko)

Poczytaj tu se np.

A jaskółki to usuń z obory bo mimo iż jedzą do kilkuset komarów na dobę roznoszą wiele pasożytów zwierzęcych. Potem bedziesz musiał krowy leczyć.

Edytowano przez Biebrzak

"KPK Kumurun Team"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MrPako
      Witam wszystkich

Jaki waszym zdaniem jest najlepszy środek do zwalczania much w budynkach inwentarskich?

Na rynku jest multum różnego rodzaju preparatów do zwalczania much, drogich i nie zawsze skutecznych... Nie chcę już dalej eksperymentować i wyrzucać pieniędzy w błoto, dlatego proszę Was o pomoc i dobrą radę . Z góry serdecznie dziękuję .

Pozdrawiam
    • Przez mlodyrolnik23
      WITAM MAM PYTANIE ODNOŚNIE ZMIAN PROJEKTU BUDOWY OBORY KTÓRĄ JEST JUŻ W POŁOWIE WYBUDOWANA SYTUACJA WYGLĄDA TAK TATA WYBUDOWAŁ NOWĄ OBORE NA TRZODE CHLEWNA JEDNAK Z PEWNYCH PRZYCZYN ZOSTAŁA ONA WYBUDOWANA DOKŁADNIE W POŁOWIE CHODZI MI O TO ŻE OD FUDAMENTU PO SAM DACH W 50 PROCENTACH A W 50 NAWET FUNDAMENTU JESZCZE NIE MA TERAZ TĄ DZIAŁKĘ Z TĄ OBORA CHCĄ PRZEPISAĆ NA MNIE A DOM NA SIOSTRE JEDNAK DZIELĄC AREAL NA PÓŁ I BUDUJĄC OBORE TAK JAK W PROJEKCIE UNIEMOZLIWIAM SOBIE DOJAZD NA POLA I TERAZ PYTANIE CZY MOGĘ EWENTUALNIE TATA ZMIENIC PLAN TEJ OBORY TAK OBY TA NIEWYBUDOWANA CZEŚĆ WYBUDOWAĆ NA DŁUGOŚĆ A NIE SZEROKOŚĆ DZIAŁKI PRZYPOMINAM ŻE NIE MA ŻADNYCH FUNDAMENTÓW JESZCZE W TEJ CZĘŚCI NIEWYBUDOWANEJ DRUGIE PYTANIE JEST TAKIE ZE OD ZNAJOMEGO USLYSZALEM ZE ISTNIEJE MOZLIWOSC PRZENIESIENIA BUDYNKU lub PRZESUNIECIA BUDYNKU STAD TE PYTANIE PONIEWAZ JEST JESZCZE JEDNA OBORA KTORA PODCZAS NAWALNIC ZOSTALA ZNISZCZONA OBORA TA BYLA GLINIANA I TERAZ CZY MOGE JA ODBUDOWAC W INNYM MIEJSCU PONIEWAZ ZAWADZA MI ONA PRZY BUDOWIE DOMU I MUSIAL BYM JA CALKOWICIE WYKASOWAC Z PAPIEROW A JESLI JEST MOZLIWOAC PRZENIESIENIA BUDYNKU TO WARTO Z NIEGO SKORZYSTAC BO POZWOLENIA NA BUDOWE TAK DUZYCH BUDYNKÓW MOGĘ JUŻ NIE DOSTAĆ  TROCHE TO ZAGMATWANE ALE TO PRZEZ PODZIAL GOSPODARSTWA POZDRAWIAM I LICZE NA ZROZUMIENIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, wiem, że podobne tematy już były, ale wszystko jest z przed x lat. Ceny wszystkiego się zmieniają i poglądy użytkowników również. 
      w przyszłości zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 50 sztuk w której będą się znajdowały krowy mleczne i kilka sztuk jałowic. Obora miała by być bez użycia słomy, pod krowami maty, za krowami ruszta (wszystko lądowałoby w szambie - szambo na ile l gnojowicy.?) Miały by być dwa rzędy stanowisk no i w środku przejazdowy korytarz paszowy. Zbiornik na mleko jakiej pojemności?  no i dojarka przewodowa na 6 aparatów udojowych. 
      I tu moje pytanie czy orientujecie się jaki byłby koszt takiej obory.? materiał plus należność dla firmy za wykonanie.? 
      Czy użytkujecie takie obory na tyle sztuk bez ściółki, krówki na matach a za nimi ruszta. Jak się u Was to sprawuje.?
      proszę nie pisać, że lepsza wolno-stanowiskowa (może i tak) ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko uwięziowa. 
      za wszelkie informacje dot.ceny i użytkowania będę wdzięczny.

• Przez petroszz
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory na opasy na głębokiej ściółce ale mimo to chcę zrobić zbiornik i po jednej kratce  na dwa kojce odprowadzającej gnojówkę. Po co mi zbiornik przy głębokiej ściółce?  Takie zabezpieczenie w razie katastrofy wodnej w budynku i do odprowadzenia wody po myciu kojców.    I tu pojawia się moje pytanie, gdzie umiejscowić zbiornik? Pod stołem paszowym? Pod podjazdami? Nie mam za bardzo miejsca w koło obory żeby wyłączyć miejsce pod zbiornik bo albo będą tam okólniki albo podjazd albo przejazd do innych budynków.  

• Przez Adrian3210
      Witam
      Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.