Skocz do zawartości

Polecane posty

Adamo90    0

Witam mam kilka pytań

Czy ktoś ma założony monitoring w oborze jak to zrobił?

Możecie polecić jakiś zestaw od 8-4 kamer.

U mnie jedna obora jest oddalona od domu o ok 65m wiec kablem ciężko było by pociągnąć. Druga jest obok czy jest jakaś możliwość połączenia wszystkich kamer przez kabel do jakiejś rozdzieli w jednej z obór, a z tej rozdzielni poprowadzić kabel do anteny która by była na dachu a druga gdzieś na ścianie w domu i z niej do rejestratora i pod telewizor lub monitor.

Da się coś takiego zrobić? Czy lepiej kablem pociągnąć. Widziałem kamery na skrętkę internetową takie miałem kupić na początku pod gniazdo RJ-45

sadek9    29
Ja mam zrobione przez wifi
napisz na priv to Ci wytłumaczę co i jak

Wiadomość z agroFakt.pl

tomo12    77
Prościej i niezawodnej będzie puścić jednym przewodem na takiej odległości. Możesz sygnał z tyłu kamer połączyć.

tomo12    77
Będziesz musiał zainwestować w switch do kamer. Jednocześnie będziesz mógł zrobić zasilanie po skrętce. Od switcha jednym przewodem do rejestratora.

Adamo90    0

Ok  kupił bym switcha na 10 miejsc 2 zapasowe wszystko poprowadził bym kablem RJ45 transmituje on obraz i zasilanie. 1 wtyk w switchu 2 w kamerce zasilanie jest obraz też. I teraz pytanie jakim gniazdem podłączyć switch do rejestratora kabla hdmi nie widzę ani innego oprócz tych rj45 które były by do kamer chyba że gdzieś indziej. Na internecie widziałem tylko gniazdo od zasilania i jakiś otwór ale nwm na co. Załóżmy ze kabel przeciągnięty więc trzeba podpiąć go do rejestratora gdzie i jakim kablem. Patrzyłem zestawy kamer i zauważyłem jeden opinie dobre cenowo też ok http://www.8level.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=94&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl firma  Myślę że nawet jest ok ale nadal szukam czegoś cena=jakość

dobra o tym switchu nieważne jakiś dziwny patrzyłem znalazłem inny i ma wiele gniazd a rejestrator to za pomocą kabla lan się chyba by pociągneło

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez HornetZnawca
      witam mam głośniki samochodowe i nie wiem jak je zamontować nie maja obudowy co radzicie???
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam posiadam Zetora 8011 Turbo i mam takie pytanie, czy dało by się założyć do niego koguta?
      Z tego co wiem to widziałem już kilka podobnych sprzętów z kogutami.
      Mój zetorek często jeździ z opryskiwaczem itd, często wieczorami..
      Chciałbym żeby był bardziej widoczny oraz nie stwarzał zagrożenia.
      Może ktoś już montował koguta w podobnym traktorze..
      Prosiłbym o pomoc, a mianowicie jak to zrobić?
      Co z włącznikiem, gdzie najlepiej kupić i czy warto tzn czy długo wytrzyma
      Tak wygląda
    • Przez jedrysekjarek
      Witam.

Mam problem z podłaczeniem 2 rozdzielaczy 4 sekcyjnych. Dowiedziałem sie ze w starych cyklopach jest jakos ten problem rozwiazany. Potrzebuje podpiac pompe pod 2 rozdzielacze monoblokowe 4 sekcyjne. Kazda sekcja bedzie zasilac siłownik dwustronnego działania.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b78fbada53ed3e73.html
    • Przez rolnik115
      Witam mam taką sprawę do was, czy jeżeli zmieniam instalacje elektryczną w oborze to musze zrobić ją w rurkach? Czy wystarczy puścić odpowiedni kabel na ścianie bez rurek? Zasilanie mam na zewnątrz w skrzynce, puszki umiem łączyć, chyba tyle wystarczy aha zastanawia mnie jeszcze przekrój kabla na światło. Czy długośc kabla ma znaczenie w świetle, czy wystaczy tylko 1,5mm na swiatło z 2,5 na gniazda?
    • Przez Arto96
      Witam. W tym roku zamierzam postawić nowy budynek inwentarski zwany oborą. Mam problem z wyborem świetlika czy ma być kalenicowy czy półokrągły. A największy problem to ten, że ma być uchylny i może ktoś wie jak jest to wykonane ? Jak to zrobić aby był uchylny ? Czy jest to podnoszona konstrukcja świetlika ? Czekam na wasze spostrzeżenia