Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9306 odpowiedzi na ten temat

#4601 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:39

Co z tą Pol... Fabryką Nie mowie ze Hattaty sa złe i żeby ich nie kupować ale dlaczego cos co nie ma nic z Ursusem wspólnego jest firmowane jego marka. Co wstydzą sie ze sprzedają Hattaty? do naklejania naklejek na masce ,(no teraz przynajmniej zmieniaja te maski ) nie jest potrzebna fabryka :D . teraz większość ciagników to składaki tak wiec niech składaja nawet na podzespołach Hemy bo chyba nie sa takie złe ale niech skladaja a nie tylko zmienia nazwe i zadowoleni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 07:11
  •  

#4602 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:42

Co z tą Pol... Fabryką Piszecie że Ursus nie ma nic sensownego do zaoferowania a ciągniki 8014H, 9014H i 10014H? Co z tego że to Pol-Moty jak sprzedawane z logiem Ursusa. Czytam tu i czytam jakie to Ursus miał kiedyś markę a ja wan napiszę jaka była prawda: Trochę z Zetora, później z MF a teraz skąd się da:) Taka ta nasza wielka marka. Niech już lepiej nic nie wymyślają swojego tylko zaczną produkować składaki z markowych sprawdzonych podzespołów w przystępnej cenie i będzie dobrze. Jak słyszę jakiś polski projekt badawczy czy prototyp to aż mnie ciarki przechodzą - wiecie jak to najczęściej bywa? Znajdzie się kilku ludzi z pasją do wyciągania kasy z państwa lub teraz z UE i piszą projekt, na wypisują punktów, punkcików, że niby taka to nowość wieka będzie, media rozgłoszą że polska zostanie liderem a jak projekt przejdzie i trzeba coś robić to kasa w kieszenie księgowych i menago a ci co robić mają grosiki dostaną i zrobią coś na odpier.... aby było żeby się z projektu rozliczyć. Jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć aby ta sytuacja się zmieniła.

#4603 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 12:09

Co z tą Pol... Fabryką Locke nie zarzucaj mi,że naśmiewam sie z rolników iż nie mają kasy.......O cos zupełnie innego mi chodzilo.Sorry ale jak chodzi o zakup sprzętu to niestety patriotyzm na bok i trzeba wybrać oferte najlepszą wg. własnych potrzeb,z jak najlepszym stosunkiem cena/jakość.Ursus dziś to jedynie nazwa.Panowie z War-famy myślą,ze jak kupili prawa do marki to zaraz mogą walić takie ceny jak na zachodzie.Przy tym co oni dzis oferują to ceny mają zawyżone.Oni nie kupili tej marki bo kochaja nasz piekny kraj tylko po to by mieć na tym jak największy zysk.Teraz wcale im nie zależy na naszym rynku bo i po co wysilać się.Jak można walić przestarzałą technologię na czarny ląd,który to przyjmie.
Po prostu śmieszą mnie komentarze,że polscy rolnicy z niecierpliwością czekają na nowe Ursusy...kto dziś może pozwolić sobie na takie sentymenty????Ktory to już raz wprowadzają do sprzedaży 11034?4;5.....?Jeżeli oni mają takie podejście......to dziękuje po stoję.Co sie stało z obietnicami stukonnego ciągnika w przystępnej cenie? Jeżeli Panowie w krawatach myślą,że dzis rolnik to gość z widłami i w gumofilcach,któremu można badziew wcisnąć to gratuluje podejścia.....

Edytowany przez Cinek8541, 13 grudzień 2013 - 12:16.

Marcin

#4604 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 13 grudzień 2013 - 12:11

Co z tą Pol... Fabryką Ja też jestem za sprawdzonymi zachodnimi podzespołami, przynajmniej wiadomo co w ciągnikach jest.
To jest teraz najlepsze rozwiązanie bo wyobraźmy sobie taką sytuację, dzisiaj ursus ogłasza otwarcie biura konstrukcyjnego, za pół roku pokazują całą serie ciągników na swoich podzespołach, silnik z CR, power boost, silnik z adblue z SCR, skrzynia z półbiegami, biegi pełzające, wszystko elektroniczne, szmery bajery, czego ten ciągnik by nie miał, EHR swojej produkcji, za rok ciągnik byłby dostępny i kto z was by kupił niesprawdzoną polską konstrukcje??

#4605 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 12:18

Co z tą Pol... Fabryką Kupił jak kupił ale cena kosmos-nie te czasy,zresztą Ursus to nie ta liga by sobie pozwolić na budowę od podstaw-za duże koszta.Niestety przespali swój czas.Teraz już się nie da dogonić najlepszych.
Marcin

#4606 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 12:33

Co z tą Pol... Fabryką

Piszecie że Ursus nie ma nic sensownego do zaoferowania a ciągniki 8014H, 9014H i 10014H? Co z tego że to Pol-Moty jak sprzedawane z logiem Ursusa. Czytam tu i czytam jakie to Ursus miał kiedyś markę a ja wan napiszę jaka była prawda: Trochę z Zetora, później z MF a teraz skąd się da:) Taka ta nasza wielka marka. Niech już lepiej nic nie wymyślają swojego tylko zaczną produkować składaki z markowych sprawdzonych podzespołów w przystępnej cenie i będzie dobrze. Jak słyszę jakiś polski projekt badawczy czy prototyp to aż mnie ciarki przechodzą - wiecie jak to najczęściej bywa? Znajdzie się kilku ludzi z pasją do wyciągania kasy z państwa lub teraz z UE i piszą projekt, na wypisują punktów, punkcików, że niby taka to nowość wieka będzie, media rozgłoszą że polska zostanie liderem a jak projekt przejdzie i trzeba coś robić to kasa w kieszenie księgowych i menago a ci co robić mają grosiki dostaną i zrobią coś na odpier.... aby było żeby się z projektu rozliczyć. Jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć aby ta sytuacja się zmieniła.

No widzisz i o to mi chodziło żeby nie wprowadzać ludzi w błąd i nie robic z Hattatów Ursusów zmieniajac tylko nazwę. Ciagniki Pol Mot to Hattaty czyli to samo co teraz Ursus serii H. Nie sugeruj sie naklejkami na masce .
Nie mam nic do Hattatów bo nie sa to chyba złe ciagniki z tego co piszą użotkownicy ale dlaczego udaja Ursusy a nie są sprzedawane pod marką Hattat. Widocznie Ursus chce podnieść renome Hattatów zmieniajac nazwę na Ursus :D .
Chociaz to Hattat ma swoje przekładnie i mosty (Hema) a Ursus wszystko sklada z zewnętrznych podzespołów :mellow:

Edytowany przez OKEY, 13 grudzień 2013 - 12:38.

#4607 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 13:32

Co z tą Pol... Fabryką Sorki kolego ale silnik Perkins, skrzynia z przekładnią z Valtry, reszta też firmowa no oprócz maski i paru plastików. Taki z niego Hattat jak i Polmot lub Ursus.

#4608 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 17:14

Co z tą Pol... Fabryką 11034 miał wejść w tym roku do sprzedaży, ale nikt nie ogłaszał 3-5 razy, że już wchodzi. Nie wiem czemu jest taki zastój z tym modelem (pewnie papierologia).
Jeśli wam się tak nie podoba to, co Ursus robi, to powiedzcie co powinien zrobić!!! Ludzie, przecież ta firma zaczyna praktycznie od ZERA.
11024 wcale nie jest taki straszny, tylko przestarzały. Różni producenci produkują swoje ciągniki w różnych krajach i nikomu to nie przeszkadza, tylko Polakom przeszkadza, że Ursusy to Hattaty...
A to, że Valtry A to też Hattaty to już inna historia.
Większość ciągników małych i średnich jest "składakami", bo tak wygodniej i taniej.
Ja również nie chcę nakłaniać wszystkich do zakupu Ursusów. Jak ktoś potrzebuje 200KM ciągnika to głupotą byłoby nakłaniać taką osobę do zakupu 2 ciągników po 100KM, bo Ursus takie robi...
Jak ktoś może sobie pozwolić na zagraniczny ciągnik z półbiegami, wszystkim sterowanym elek.-hydr., itd. to niech taki kupi!!!
Jeśli jednak są osoby poszukujące prostych ciągników, tańszych, to niech wezmą one pod uwagę Ursusy.

#4609 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:02

Co z tą Pol... Fabryką XMK13 dobrze gada. Ludzie to aby mają pretensje, nie robią ursusa- źle nie robią- też źle. Mówicie że to przestarzała technologia, jakoś belarusy klepią i nikomu to nie przeszkadza choć w 80 jest wygodniej.

#4610 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:19

Co z tą Pol... Fabryką Panowie @Cinek8541 i @OKEY, i im podobni odnoszę wrażenie, że nie do końca wiecie o co Wam chodzi i reprezentujecie, delikatnie to ujmując osobniki, które śmiało można zakwalifikować do kategorii "polskiego malkontenta" :( URSUS był na skraju niebytu ŹLE, teraz ktoś markę ratuje JESZCZE GORZEJ! Wiele postów wcześniej pisałem, że nowe Valtry serii A to też tureckie wyroby z Hattata z naklejką fińskiego producenta, ale to Was nie interesuje bo to przecież "zahraniczny" piękny sprzęt. Oczywiście Pol-Mot kupił markę URSUS bardziej z chęci zysku niż sentymentu i nikt inteligentny nie będzie z tym faktem polemizował. Dożyliśmy takich czasów, że liczy się tylko maksymalizacja zysków a nie uczucia. Wspomniana wyżej Valtra została przejęta przez Amerykanów z AGCO nie dlatego (chociaż wymienieni na początku Panowie mogą sądzić inaczej), że Ci zakochali się w nieskazitelnie pięknej przyrodzie Finlandii, tylko dlatego, że widzieli szansę na długotrwały progres sprzedażowy firmy Valtra:) Tak więc Panowie Malkontenci apeluję do Was o zdrowy rozsądek w wyrażaniu opinii i cierpliwość,a także o trzymanie kciuków za naszego POLSKIEGO URSUSA!

P.S.
Koncern AGCO postawił na zagraniczne marki MF, Fendt, Valtra, a "uśmiercił" własną Allis-Chalmers bo nie rokowała na przyszłość. Zero sentymentów.

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 grudzień 2013 - 12:56.
Pisanie posta pogrubioną czcionką

zZz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4611 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:20

Co z tą Pol... Fabryką Że niby w takim 952.4 jest gorzej od 914 no to chyba ja dziwny jestem bo mi się wydaje że na odwrót jest i to dużo

#4612 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:15

Co z tą Pol... Fabryką Ej no tylko nie malkontent :ph34r: Lubię sobie ponarzekać ale jak każdy Polak hehe.Ok w porządku,że Ursus robi na nowo ciągniki ale niech on(Ci Panowie z zarządu)mają zdrowe podejście do klienta-czyt. rolnika ze średnim gosp.Podejrzewam,że to ich główny target.......innej metody na zdobycie rynku nie widzę....

Edytowany przez Cinek8541, 13 grudzień 2013 - 19:20.

Marcin

#4613 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 21:18

Co z tą Pol... Fabryką Nie jestem przeciwko Ursusowi wręcz przeciwnie. Rozmowa zaczęła sie od podania przez kolegę statystyk sprzedaży . wiec napisałem że skad maja byc wyniki skoro nie maja co sprzedwać po za Hatatami z naklejka ursusa, pisałem równiez że Hataty nie są takie złe bazujac na opinii tych co je mają chociaz nie brak u nich i wad ale co chcieć za te pieniadze, gorszą opinie ma chyba 11024. Każdy czeka na nowości a firma zwleka :) .
@akmaly .nie jestem pewny ale Hema robi chyba skrzynie na licencji Valtry min ta co siedzi w serii H to chyba ta sama co była w Valtrach serii 6000 .
Wiadomo też ze Ursus nie zacznie robic własnego ciagnika od podstaw ale czym wiecej elementów tym lepiej dla naszego przemysłu.
Ursus nawiazuje wspólpracę z uczelniami technicznymi i moze dobrym rozwiazanim było by kupienie od jakiegos producenta w miare rozwojowej ale starszej licencji , przykladowo na transmisje czy napedy i robienie ich w kraju i stopniową modernizacje .
Niestety ostatnio Ursus dał ciała z trolejbusami we współpracy z ukraińskim Bogdanem. wszystkie autobusy dostarczone do Lubelskiego MPK poszły najpierw na warsztat bo zaden nie był w stanie wyjechac na miasto. Ukraińcy przysłali brudne ,pogięte i rozpadajace sie kupy złomu , nie wiem czy Ursus dobrze wyjdzie na takiej współpracy :(

#4614 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:18

Co z tą Pol... Fabryką URSUS na targach Agribex 2013 w Belgii.
http://www.farmphoto...1119518&pgIdx=2

zZz

#4615 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 14:48

Co z tą Pol... Fabryką Dobrze widzieć znowu Polskiego Ursusa zagranicą. Fajnie było by gdyby tak podawali, ile i gdzie sprzedali ciągniki w 2013 roku. W Polsce dość słabo im idzie, ale brakuje im tylko ok 35 ciągników by zrównać się z tym co sprzedali rok temu (436).

#4616 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:51

Co z tą Pol... Fabryką Tak sobie przeglądam internet i jedno co mi się bardzo podoba w ursusie to to że w fabryce na pierwszy rzut oka widać ład i porządek,a to jest bardzo ważne ponieważ człowiek automatycznie dostosowuję się z jakością pracy do otoczenia i właśnie taka banalna rzecz jak porządek ma wpływ na jakość pracy i wykonania.
Drugie co mnie nachodzi to to że przedwczoraj minęło 2 lata od rozpoczęcia produkcji w Lublinie i fajnie by było jakby ursus swoim miłośnikom przygotował takie podsumowanie, jak się fabryka zmieniła przez te dwa lata, chętnie bym coś takiego obejrzał

#4617 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:23

Co z tą Pol... Fabryką Ursus na sterydach.

Tylko jakim cudem on tak zasówa,70 km/h, normalnie polski fasttrack.

#4618 Share MrDavid1614

MrDavid1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:15

Co z tą Pol... Fabryką Widziałem już ten filmik,powysyłałem kolegom - wszyscy w szoku,ja również :D

#4619 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 23:02

Co z tą Pol... Fabryką Może wywalili zwolnice, bo szybka skrzynia w 912 z kołami od 16-stki to 70 km/h nie wyciśnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4620 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:01

Co z tą Pol... Fabryką Tam nie ma przekładni w zwolnicach jak w 360...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Dodaj odpowiedź