Bigfarmer

Dofinansowania do zakupu ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jozin    0

A czy może wiecie są jeszcze kredyty preferencyjne na zakup ziemi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

z tego co wiem to na zakup ziemi dostaniesz kredyt na bardzo niski procent chba 1 albo trszenku wice %

tak mi ssie wydaje jak kiedys bralismy kredyt na zakup ziemi to za 1, cos tam % blo

wiec bardzo maly procent jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

ale te kredyty były do końca 2009 roku i rząd występował do UE żeby przedłużyli i nie wiem czy coś z tego wyszło przynajmniej w banku spółdzielczym u mnie nic nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W każdym banku można dostać kredyt z tak niskim oprocentowaniem na zakup gruntów czy tylko w BGŻ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tez by mnie to interesowało bo ostatnio troche gruntów kupiłem i jak by jeszcze cos się trafiło tez bym chetnie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jakby ktoś chcial kupic 2000Ha wraz z gospodarstwem to dostanie kredyt na 20,000,000zl?? to juz chyba nierealne :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Hubert dostanie taki kredyt po hipoteke gospodarstwa plus to co masz teraz, czyli jesli by Ci sie noga powinela to tracisz wszystko. Co do kredytu jest mozliwosc nadal uzyskania takiego kredytu do 2013


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

coś nowego ma być ten kto dobrowolnie odda 30% dzierżaw a ma powyżej 10ha dzierżaw to dostanie kredyt preferencyjny na zakup do 500ha ziemi, a jak ktoś nie odda dzierżawy przed końcem umowy to ma do końca umowy tylko dzierżawę i kredytu nie dstanie czy coś takiego ale to projekt na który godzi się psl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

racja kredyty byly do konca 2009, a w ue ss nie chcieli sie zgodzic na przedlozenie, a znajac niedorozwoj tuska to napewno nic nie zalatwi,tak wiec narazie niema kredytow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kredyty KZ są w BGŻ chyba na 2% za tydzień powinienem mieć taki.Zostały przedłużone, ale nie wiem na ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Są różnego rodzaju linie kredytowe.

Na pewno na zakup ziemi także ok 1,88% linia kredytowa nazywa sie nKZ.

Tylko do tego trzeba mieć biznesplan i napewno w spółdzielczym banku dostaniecie taki kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ja kupilem tak 10ha i nie mowcie na to dofinansowanie, tylko kredyt niskoprocentowy, na 6 lat wyszlo mi ok 1,3%, a rate sciagaja z doplaty, wiec tego sie nie odczuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bigfarmer    0

A jeżeli chcem zakupic sąsiednią działkę wraz z budynkami to dostanę taki kredyt niskoprocentowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Kredyty preferencyjne na zakup gruntów zostały przedłużone na kolejny rok-narazie czyli do końca 2010r!!!2%+ubezpieczenie kredytu i prowizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
ja kupilem tak 10ha i nie mowcie na to dofinansowanie, tylko kredyt niskoprocentowy, na 6 lat wyszlo mi ok 1,3%, a rate sciagaja z doplaty, wiec tego sie nie odczuwa

to My płacimy sami ale mamy 2,6% na 6lat, co bank to obyczaj.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BGŻ agencyjne 2% + 2% prowizji. Kredyt preferencyjny można wziąć do 80% wartości ziemi, pozostałe 2% to albo wkład własny albo kredyt w rachunku bieżącym 8%. Konto musisz mieć w BGŻ. Czy w jakimś innym banku spotkaliście się z lepszymi warunkami? W przyszłym tygodniu napiszę, jak to wygląda w SGB.

Aha pamiętajcie, że dostaniecie kredyt tylko do wartości nieruchomości w/g GUS.

Edytowano przez Wielkopolanin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy od banku. Pytaj w BS, BGŻ, PKO SA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

wczoraj byliśmy w BGŻ się pytać i tak są dofinansowania, z tym że 3.5% czy tam 3% ale całkowity koszt 4,5%. Jak podanie złożysz do końca lutego to do końca marca jest kasa. Potem dopiero za kwartał bo co kwartał mają przydział. Bynajmniej u nas w Grudziądzu tak jest. Stos dokumentów do wypełnienia eh:/ ta ich papierologia. Pani w Banku mówiła że jeszcze można wziąć u nich w Banku kredyt obrotowy czy jakoś tak się nazywa czyli musisz u nich mieć konto i średnie wpływy na miech 4tys. na konto. I wtedy bez zabezpieczenia hipotecznego ziemi dostajesz kredyt i mniejsza ilość biurokracji. Aha mówiła że wychodzi 0.5% droższy kredyt wtedy. U nas średnia cena na 3kl. ziemi to 32tys., mu kupujemy za 30 więc luz. Jak chcemy kupić 5 hektarów to jako zabezpieczenie musimy jeszcze 1-2 hektary dorzucić. To tak po trochu napisałem, po szczegóły do banku i się więcej dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Napisano (edytowany)

wczoraj byliśmy w BGŻ się pytać i tak są dofinansowania, z tym że 3.5% czy tam 3% ale całkowity koszt 4,5%. Jak podanie złożysz do końca lutego to do końca marca jest kasa. Potem dopiero za kwartał bo co kwartał mają przydział. Bynajmniej u nas w Grudziądzu tak jest. Stos dokumentów do wypełnienia eh:/ ta ich papierologia. Pani w Banku mówiła że jeszcze można wziąć u nich w Banku kredyt obrotowy czy jakoś tak się nazywa czyli musisz u nich mieć konto i średnie wpływy na miech 4tys. na konto. I wtedy bez zabezpieczenia hipotecznego ziemi dostajesz kredyt i mniejsza ilość biurokracji. Aha mówiła że wychodzi 0.5% droższy kredyt wtedy. U nas średnia cena na 3kl. ziemi to 32tys., mu kupujemy za 30 więc luz. Jak chcemy kupić 5 hektarów to jako zabezpieczenie musimy jeszcze 1-2 hektary dorzucić. To tak po trochu napisałem, po szczegóły do banku i się więcej dowiesz.

Witam no ja jestem w trakcie załatwiania w BGŻ tyle ze Toruń 3% w skali roku prowizja 1% okres kredytowania do 15 lat w tym 2 lata kreacji ChiquitaB na twoim miejscu starał bym sie o kredyt z tej lini bo ten co ci proponuje to jest na 8,5% wiec chyba warto a ceny ziemi tylko pozazdrościć tak niedaleko od siebie mieszkamy a umie 45

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no my właśnie skorzystamy z tej linii 3% i powiem Ci że gdyby ziemia nie była po znajomości to pewnie i z 40-50 by kosztowała bo mamy kilku takich co bez problemu te pieniądze wyłożą a tu piękny kawałek się trafił to trzeba skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj