Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa przyczepki samochodowej

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4619 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 21:26

budowa przyczepki samochodowej Każdy swoje rozwiązanie chwali, zależy co wozimy jeżeli koła miały by być na zewnątrz to szerokość z kołami to by było ok. 190 cm. a to jest już szeroko.

Wystawanie za obrys nie przeszkadza ?????? Mieszczę się autem mieszczę się i przyczepką.
To tak jak bez różnicy jazda kombajnem z chederem czy bez?????

Odnośnie burt, są zwężone o błotniki ale nie miałem takiego ładunku aby się nie zmieścił przez burty.

Wpuszczając koła w środek zyskuję 1 m2, czy to jest mało ?????, a "rzeźbienia" nie tak dużo.
Analogicznie masa Mojej do Twojej to 190 kg (licząc m2 powierzchni użytkowej, skończę to zważę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa przyczepki samochodowej Dzisiaj, 02:51
  •  

#62 Share jacflay

jacflay

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:10

budowa przyczepki samochodowej Ja też ostatnio konstruowałem przyczepę i sporo sprzętu do przyczep znalazłem tutaj - przyczepy samochodowe

#63 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4619 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 22:11

budowa przyczepki samochodowej Zdjęcie dla tych co twierdzą że wpuszczanie kół nie zwiększa powierzchni ładunkowej przyczepki (przyczepka ok 20 lat).

http://www.fotosik.p...1a1fa0dc84.html

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#64 Share T25A2

T25A2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:15

budowa przyczepki samochodowej kolego Sadek ,nie twierdzę że jestem absolutną alfą i omegą po prostu przedstawiłem mój punkt widzenia. jeśli chcesz zrobić sobie koła wpuszczane to ok,to ci na pewno pozwoli wozić np. większa ilość worków z paszą (patrzę na zdjęcie),ale np jeśli bEdziesz miał coś dłuższego niż przyczepka to włożysz tylko tyle na ile ci pozwoli szerokość burt tylnej i przedniej a reszta miejsca i tak pozostanie nie wykorzystana.czyli w sumie wszystko się rozchodzi o to co kto ma zamiar na swojej przyczepce wozić.ja wolałem mieć prostokątna przestrzeń ładunkową a jak mam coś większego lub wyższego to spinam pasami i już. tak na marginesie to pomyśl o zaczepach dla pasów transportowych np. w podłodze,przydają się :D pozdo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4619 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:23

budowa przyczepki samochodowej Wszystko się zgadza o zaczepach myślałem ale na giełdzie nie było i na razie jest bez.

Odnośnie długich ładunków to bywa różnie bo borta 1 m szerokości, ogólnie taki kurs po paszę trafia się może 1 na 2 lata, wiadomo nigdy nie wykonamy takiej przyczepki żeby nas nie zawiodła przy ładunku. Na skrzyni 1,5 m długiej woziłem 3 m rynny, jakbym miał z tym jechać przez miasto to bym się zastanawiał ale z obrzeża spokojnie przywiozłem.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#66 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 maj 2011 - 14:29

budowa przyczepki samochodowej Wujek zrobił sobie przyczepkę do wożenia taśmociągów. Bez problemu wozi konstrukcje po 7-8 metrów na skrzyni 2,2 m. Pod przyczepką na środku puścił rure do której jest z przody zamocowany zaczep do haka i ramiona od zaczepu. Jak potrzebuje coś przewieść to odjeżdza całą skrzynią z ramionami w tył i je blokuje na rurze. Coś w stylu rozsuwanych wozów

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#67 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 09 maj 2011 - 07:22

budowa przyczepki samochodowej Ja właśnie zabieram się za przyczepkę. Skrzynia 2,5 x 1,35 m, oś z opla dostawczego na resorach, będę rozcinał i poszerzał. Rama profil 60x40x3 i 40x40x3. Konstrukcja burt z kątownika 25x25 i blachy trapezowej. Stal plus akcesoria plus instalacja już wyniosły mnie 700 zł, a do tego jeszcze dojdzie płyta na podłogę (chyba OSB) i farba do pomalowania. Za to przyczepka będzie solidna, że hej. Wiadomo, że taka szerokość wymaga trochę więcej nakładu na oświetlenie, ale za to paleta wejdzie bez problemu. Rozrysowałem sobie całość w Alibre i jeśli wyjdzie mi choć w 1/3 tak ładnie jak na projekcie to będę zadowolony.
No i oczywiście spawanie elektrodą a nie migomatem, bo przetop musi być konkretny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4619 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:00

budowa przyczepki samochodowej A to migomat nie jest do spawania tylko do klejenia ?????

Jeszcze taka minimalna uwaga jeżeli robimy przyczepkę i kompletujemy też oś to można by było się pokusić o takie piasty aby koło zapasowe pasowało nam od autka które będzie je ciągało, oszczędzi to nam na dodatkowym uchwycie do koła i obniży koszty jak i masę przyczepki.

Edytowany przez Sadek, 15 maj 2011 - 15:13.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878