Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka kategoria

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 10:18

jaka kategoria Witam wszystkich. Chce się dowiedzieć jaką kategorie prawa jazdy trzeba mieć, żeby mieć uprawnienia na jazde dużymi ciągnikami rolniczymi bez ogranicznika prędkości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka kategoria Dzisiaj, 13:43
  •  

#2 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 10:45

jaka kategoria jeśli zarejestrujesz traktor na samochód ciężarowy to musisz mieć C (ale tak to chyba można tylko JCB) a jeśli "traktor jest traktorem" to śmigasz na T lub B+E, (ale tu ( B+E ) są chyba ograniczenia że tylko z jedna przyczepą)- oczywiście jak się mylę to mnie poprawcie! aha i w PL ograniczenie prędkości traktora wynosi 30 km

#3 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 08 styczeń 2010 - 11:31

jaka kategoria ja mam na B+E i można jeździc ciągnikiem z przyczepami,i ze wszystkimi maszynami przyłączanymi do ciągnika, słyszałem też ze są ograniczenia co do ładowności ale tj bujda, na zachodzie nie ma takiego zamiennika że można jeżdzić ciągnikiem na kat. B+E lub ...+E. Ograniczenie wynosi 40 km/h

#4 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 styczeń 2010 - 11:31

jaka kategoria Całkowicie się z przedmówcą zgadzam B+E daje możliwość jazdy z jedna przyczepą a nie jak to często na kursach na prawko mówią " B+E to to samo co T", w przepisach jest, że tylko z jedną przyczepą można jeździć a długość takiego składu poniżej 7,5m.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#5 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 12:38

jaka kategoria a jak dla mnie to te przepisy sa niejasne i tyle
wedlug mnie nie powinno byc ze b+e to tak samo co T bo jazda samochodem z przyczepa a ciagnikiem z przyczepami to nie to samo

niby pisze ze pod kategorie B podlegaja "pojazdy samochodowe do 3,5T"(cytat z kodeksu) a niektore ciagniki maja wiecej jak 3,5

ale znow gdzie indziej jest:
"kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami)."

czyli wyraznie pisze ze B+E uprawnia do jazdy ciagnikiem z przyczepami

http://www.kodeksdro....html#rozdzial1
tutaj jest kodeks on-line

ja tam bede robil T a w ostateczności jak kursów nie bedzie to zrobie B+E

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 styczeń 2010 - 12:41

jaka kategoria mylisz się Lukasz 1987

DziałIV
Rozdział 1
Art. 88
pkt 3
ppkt 4

#7 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 08 styczeń 2010 - 12:43

jaka kategoria mnie policja zatrzymała jak jechałem z przyczepami i do niczego się nie doje...

#8 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 13:07

jaka kategoria heheh wy chorzy jestescie B+E waszym zdaniem z 1 przyczepą tak? hehe kto wam takich bajek naopowiadał kategoria B+E to samo co T i normalnie mozna smigac z 2 przyczepami i czym tylko chcesz:) sam niedawno zrobilem prawojazdy na kat B+E ;)

#9 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 08 styczeń 2010 - 13:18

jaka kategoria pleban1330 a jaka kat masz? jesli mozna wiedziec

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 13:42

jaka kategoria Nie wiem czy niektórzy z was nie umiął czytać ze zrozumieniem :P :D . Kat. co maja dodatek +E uprawnia do kierownia wszelkimi ciągnika mi z 2 przyczepami- ale w niektórych przypadkach nie można się poruszać takimi zestawami jednak ograniczają to inne przepisy typu: nacisk na oś, dł. zestawu, wysokość itd. (nawet kategoria T nie pomoże ;) )
Niektórzy próbóją zwas za mocno filozofować. Porostu łączycie dwa pojęcia do jednego np. B uprawnia do kierowania pojazdu do 3,5t i według was T też. Jak czytakiście kodeks drogowy to jeżeli jest adnotacja do danego punktu to jeżeli nie powtarza się teks to on nie dotyczy adnotacji. Przykład:
http://www.v10.pl/pr....html#rozdzial1
ART.88 > pkt.2 > ppkt.3 > c (w A i B jest wyszczegulniona masa a w C już nie)
Wedłuk niektórych powinno to brzmieć tak:
ART.88 > pkt.2 > ppkt.3 > c.ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

Czaicie o co chodzi, karzdy punkt lub podpunkt musi być wyszczególniony!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 13:48

jaka kategoria paranoja ;)
jakieś 5 lat jeździłem z 2 przyczepami na karcie rowerowej
teraz robię prawko C potem C+E i to tylko ono oprócz oczywiście typowego T pozwala jeździć ciągnikiem z 2 przyczepami o dł zestawu max 22 metry.na B+E można jeździć z dzieckiem w wózku na spacer :P albo do max dł zestawu do 7,5 metra

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 13:59

jaka kategoria Następny ułomny gdzie ty masz napisane że 7.5m- przeczytaj sobie art.62

#13 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:16

jaka kategoria ale słyszałem, że np na duże ciągniki ktore jada powyzej 40km/h trzeba miec prawko na ciezarowe prawda to ??

#14 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:22

jaka kategoria ułomny paragraf to cie zrobił człowieku.ja wiem czym będę jeździł i co mi na to potrzeba wiec licz się ze słowami

#15 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:31

jaka kategoria Po pierwsze Marcin nikogo od ułomnych nie wyzywaj bo zakładam, ze nawet nie wiesz dokładnie co ten wyraz znaczy, po drugie to sam dałeś link do strony która nie istnieje.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#16 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:33

jaka kategoria Nie ma żadnych adnotacji dotyczących uprawnień do kierowania co do prędkości. Ograniczaja to inne przepisy typu że ciągnik może poruszać się max 30km/h (chyba że homologacja danej maszyny zezwala na więcej np. nowe ciągniki w polsce maja 40km/h)

@gregor7 to nie pisz bzdur ludzie chcą się tu dowiedziec czegoś na ten temat a ty niepotwierdzone niczym rzeczy wypisujesz wyssane z palca

EDIT: nie wiem co jest z tym linkiem ale wystarczy go skopiować

#17 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:48

jaka kategoria Ale nowe ciagniki zachodnie moga chyba jechac 50km/h i co wtedy ??

#18 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:50

jaka kategoria najlepiej wejść na stronę jakiegoś WORDu i jest napisane co do czego uprawnia a myślę ze nikt lepiej nie zinterpretuje kodeksu niż oni

#19 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:53

jaka kategoria Tylko gdzie, nie w polsce. A to że kupisz ciągnik (z zachodu) z inna homologacja która zezwala na jazdę 50km/h i wzwysz (bo i takie ciągniki są). Jeździc można ale jak cie policja na radar złapie to zabulisz :P , ale chyba rzadko kiedy "suszą" ciągniki rolnicze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 16:26

jaka kategoria Ciągniki które jada szybciej niż nakazane 30 km/h i maja to napisane w dokumentach tak jak JCB potrzebne jest prawko kat C, a jesli chcemy z przyczepami to C+E. Tyle ze ciagnik nie podlega opłatom i podatkom jak cieżarówki
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D