Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T7030 - skrzynia Power Command

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:49

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Witam mam pytanie czy wie ktoś może jak zrobić kalibracje przekładni napędowej Power Command ?? czy trzeba do tego serwis wezwać zęby ja wykonali???? a i Szczęśliwego Nowego Roku:):rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T7030 - skrzynia Power Command Dzisiaj, 19:25
  •  

#2 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:06

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Serwisant przez telefon Ci powie jak to zrobić. 15 minut to około zajmuję. Tylko dobrze rozgrzej oleje w ciągniku. Później przed kalibrowaniem pamiętaj o wyłączeniu wszystkich potencjometrów. Powyłączaj pod podłokietnikiem pokrętła, ogrzewanie, klime, radio.

#3 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:18

New Holland T7030 - skrzynia Power Command a mógł byś napisać w jaki sposób najszybciej rozgrzać olej

#4 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:35

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Trochę pojeździj i włącz wałek. A co mocno szarpie, bo jak nie to poczekaj aż coś konkretnego będziesz robił bo olej musi być dość dobrze rozgrzany.
GMO jest ok!!!

#5 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 14:30

New Holland T7030 - skrzynia Power Command szarpie to mało powiedziane ostatnimi czasy to prawie go zadusza i staje w miejscu szczególnie to przy zmianie z 12 na 13 bieg a niestety teraz ciężko olej rozgrzać i szukam dobrego sposobu jak zrobic:)

#6 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:46

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Kalibracja opisana jest w instrukcji obsługi.

#7 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:12

New Holland T7030 - skrzynia Power Command mam T6070 power command i w instrókcji jest napisane jak to zrobić a co do zmiany z 12 na 13 to u mnie terz troche mocniej niż przy innych szarpie
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#8 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 23:05

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Pomiędzy 12 i 13 oraz pomiędzy 7 i 8 będzie bardziej szarpało. Taka jest konstrukcja tej skrzyni. Przy tych przejściach zmieniają się dwa koła czy jakoś tak i jest to normalne.

#9 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 23:24

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Tak jest we wszystkich skrzyniach power command, nieważne czy seria T6000 PC, T7000 czy stare TM. U jednych mniej u drugich więcej szarpie, ale całkiem się tego zlikwidować nieda. Zmiana z 12 na 13 to jakby zmiana Z B6 na C1, z 6 na 7 czy tam 7 na 8 to zmiana Z A6 na B1, po prostu power command ma trzy zakresy to nie jest taki prawdziwy fullpowershift, bo jest utrata ciągu między tymi biegami.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 09:00

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Czyli co ten PC to wcale nie taki miód? Lepiej brać RC? Czy NH nie może coś z tym zrobić? Co daje taka kalibracja? Nie można od razu w fabryce ustawić tak skrzyni co by nie miotało ciągnikiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 13:44

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Ona raczej jest kalibrowana w fabryce, ale potem w czasie użytkowania sie rozkalibrowuje.

#12 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 21 styczeń 2010 - 14:47

New Holland T7030 - skrzynia Power Command można skalibrować aby tak nie szarpało ale po jakimś czasie to się itak rozkalibruje miałem tak w lamborghini champion 150
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#13 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:01

New Holland T7030 - skrzynia Power Command w jednym ciągniku mamy RC w drugim PC, i jakbyśmy mieli brać jakiś nowy i mielibyśmy dylemat RC czy PC to chyba lepiej zaoszczędzić 10 tysięcy i wziąć RC.

#14 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 21:56

New Holland T7030 - skrzynia Power Command

Czyli co ten PC to wcale nie taki miód? Lepiej brać RC? Czy NH nie może coś z tym zrobić? Co daje taka kalibracja? Nie można od razu w fabryce ustawić tak skrzyni co by nie miotało ciągnikiem?

Ale to szrpanie nie jest aż takie mocne. Przy bardzo płynnych przejściach pomiędzy pozostałymi biegami, tutaj wyczuwa się lekkie szarpnięcie. U mnie od czasu pierwszej kalibracji nie było potrzeby ponownego kalibrowania. To "szarpnięcie" jak już wcześniej pisałem wynika z konstrukcji skrzyni.

#15 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 11:45

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Kalibracja to jest ustawienie sprzęgieł właśnie po to aby zmiana przebiegała bez szarpnięcia, instrukcja obsługi dokładnie tłumaczy jak przeprowadzić kalibrowanie sprzęgieł, najlepiej to robić w normalnej pracy jak ciągnik jest rozgrzany, jako ze jeżdżę w bardzo zróżnicowanym terenie (pagórki i mozaika glebowa)to po tyś mth musiałem zrobić kalibracja bo właśnie przyduszał się przy zmianach biegów podczas orki, ogólnie jak jest dużo zmian biegów to rozwiązanie skrzyni jest bardzo dobre

#16 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 21:29

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Witam! Czy ktoś może się wypowiedzieć o trwałośc skrzyni PC? Wie ktoś może jak dokładnie działa taka skrzynia? Pytam, bo często przy przełączniu na bieg 11 (zwłaszcza z 10)słychać głośny stuk i ciągnik trochę szarpie. Stuk nie jest metaliczny, taki trochę tępy. Czy to może być kwestia kalibracji?

#17 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 13 sierpień 2011 - 23:02

New Holland T7030 - skrzynia Power Command TUTAJ możesz zadać swoje pytanie

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#18 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 14:12

New Holland T7030 - skrzynia Power Command @krolikNH, ten link jest do tej strony. Mógłbyś sprawdzić?

#19 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:31

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Sory, popieprzyło mi się z innym tematem, zwracam honor

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 06:27

New Holland T7030 - skrzynia Power Command Uważam skrzynie PC za najlepszą skrzynie w new hollandzie. O AC zdanie mam bardzo średnie :). Lekkie szarpanie na zmianie zakresów wynagradza mi z nawiązką system jazdy w trybie automatycznym szczególnie w transporcie ( teren lekko górzysty). Rewelacja dla takich bezmózgów jak ja.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem