rosolinnio

Members
 • Ilość treści

  881
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

38 Excellent

O rosolinnio

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07/01/1991

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Zachodnio Pomorskie

Ostatnio na profilu byli

15208 wyświetleń profilu
 1. rosolinnio

  Ponsse Bear

  Pozyskanie jest rozliczane za tak zwane kubiki "M3". Ciać jest jeszcze co i będzie długo, prawda zwiększyli ilość ciętego drzewa ale to dlatego ze lasów starych jest już dużo a prawda taka ze jak ma swoj wiek to LP każe ciąć by mieć z tego kasę. Jak wszędzie :) Jeszcze znajdziesz firmy gdzie tak pilarze pracują, ale powoli coraz mniej ich. Teraz coraz ciężej w lasach z ludźmi nawet ukraincy nie chcą iść wiec firmy zaczynają padac a jak chce sie obronić przed bankructwem to kupują sprzęty. Drzewo jest na konstrukcje ok, prawda kiedyś drzewo było lepszej jakości ale to przez pogodę trochę się pogorszyła bo szybciej drzewa rosną teraz wiec maja większe przyrosty co za tym idzie drzewo bardziej miekie, Takie ładne drzewo mówisz, Drewno jest cięte pod odbiorce i pod jego transport. Nawet jeśli widzisz piękne długie sztuki na samochodach to wiedz ze te drzewo Bedzie pocięte na krótkie kawałki w tartaku bo nikt praktycznie nie przerabia tak długiego surowca.
 2. rosolinnio

  Ponsse Bear

  Po długiej nie obecności wracam, Ponsse BEAR w akcji. Link to filmu poniżej: https://www.youtube.com/watch?v=tOybqpnJGnM
 3. rosolinnio

  Ponsse Bear i Elephand

  Prace na terenach sierpniowej klęski. Ponizej film z pracy harvestera na wiatrołomie
 4. Prace maszyn na terenach klęski.
 5. Prace na wiatrołomie ciag dalszy. Poniżej film z pracy harvestera.
 6. rosolinnio

  Harvetser Ponsse Bear

  Prace na wiatrołomie. Poniżej film link do filmu.
 7. Z tego co wiem jeszcze nie ma oficjalnych przetargów a roboty sa tam wstrzymane tylko czyszczą drogi, stawki maja byc zależne od terenów, grubosci drzewostanu i odległości zrywki.
 8. To i tak wartości tylko szacunkowe.
 9. rosolinnio

  Efekty nawałnicy

  Największe podmuchy które zarejestrowano to był 151km na godzinę, ale nie wiadomo z jaka prędkością mógł wiać wiatr w miejscach gdzie nie ma pomiaru.
 10. Z dnia na dzień liczby rosną i trzeba pamiętać ze to tylko szacunkowe wartości.
 11. @extrabyk puszcza knyszynska to był pikuś w porównaniu z tym co teraz sie wydarzyło. teraz lezy tyle drzewa co 4-5 województwo pozyskuje w rok . Juz nam ogłaszają wstrzymania cześc prac i tylko specjalne zamawiania będą .
 12. Przy obecnej masie drzewa ok 2 lat bedzie trzeba to sprzątać. Po uprzątnięciu beda nowe nasadzenia. Las zostaje Lasem.
 13. Na pewno przyjedziemy pomagać w uprzątnięciu tej katastrofy.
 14. @andrew3011 ja mam 100km do pierwszych miejsc gdzie ta katastrofa miała miejsce wiec u mnie spokój. Będąc na miejscu to az nie da sie określić uczucia które towarzyszy temu.
 15. Wiem ze nie na temat może zdjęcia ale musiałem to tu wstawić, Film z drona: Oraz więcej zdjęć oraz filmów na fb: https://www.facebook.com/Technika.lesna.maszyny.do.prac.lesnych/
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj