karol6530

new holland t7 210 usuwanie dpf i adblu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol6530    1

czy ktos z was usuwał dpf i 

adblu czy jest różnica w mocy czy jest roznica w mocy czy nic sie nie dzieje z elektronika nie wyskakuja jakies błedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Każdy robi według siebie ale zastanawiam się nad pobudkami takiego działania -oszczędność czy brak wiedzy a może podpuszczanie kolegów .Moim skromnym zdaniem im mniej grzebiesz tym dłużej jeździsz (może z wyjątkiem chiptuningu zwiększając nieco moc ale pod kątem mniejszego zużycia paliwa ) Teoretycznie wszystko się da zrobić szczególnie pytając o to potencjalnego wykonawcę jednak trzeba wziąć pod uwagę że prawdopodobnie niedługo będzie obowiązkowe badanie spalin (jak im odbije w Brukseli  ) i wówczas zapłacisz kolejny haracz za włączenie tego co wyłączyłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banan3512    20

A możecie polecić jakieś firmy, które robią to porządnie. Chce usunąć dpf i adblue z ładowarki JCB. Nie z widzimisię tylko z konieczności. Maszyna prawie nowa 200 godzin pracy i już 2 razy maszyna odmawia pracy. Teraz stoi już ponad tydzień. 2 razy był serwisu i nadal niesprawna. Maja przyjechać 3 raz w przyszłym tygodniu. Wszystko podobno przez to , że za krótkie cykle pracy. Zapyta się filtr. Tak twierdzi serwis.


zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2022 o 16:01, karol6530 napisał:

czy ktos z was usuwał dpf i 

adblu czy jest różnica w mocy czy jest roznica w mocy czy nic sie nie dzieje z elektronika nie wyskakuja jakies błedy

Samo usunięcie AdBlue nie ma wpływu na moc. Prawidłowo wyłączone nie będzie też wpływać w przyszłości na możliwość diagnostyki maszyny, a sam układ będzie wyglądał na sprawny np. pokazywał poziom AdBlue na zegarach ;)
Co innego jeśli ciągnik ma filtr DPF, który jest już zapchany i generuje duży opór dla przepływu spalin ( duże ciśnienie różnicowe) lub zawór EGR, który się przycina. Po usunięciu takich elementów może być zauważalna poprawa mocy. 

 

 

Dnia 2.06.2023 o 12:34, Banan3512 napisał:

A możecie polecić jakieś firmy, które robią to porządnie. Chce usunąć dpf i adblue z ładowarki JCB. Nie z widzimisię tylko z konieczności. Maszyna prawie nowa 200 godzin pracy i już 2 razy maszyna odmawia pracy. Teraz stoi już ponad tydzień. 2 razy był serwisu i nadal niesprawna. Maja przyjechać 3 raz w przyszłym tygodniu. Wszystko podobno przez to , że za krótkie cykle pracy. Zapyta się filtr. Tak twierdzi serwis.

 

zapycha

 

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu to daj znać z jakiego jesteś województwa. Mamy dwie siedziby w woj. łódzkim i mazowieckim i dojeżdżamy do 150km. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotr6991z
      Wymieniał ktoś samemu ten filtr odmy w silniku, trzeba na coś szczególnie zwrócić uwage?
    • Przez Ursusss
      Holland t7.210 190km 2013r czy pociągnie bezorkowca 3m na trochę górek,gliny piachu?
    • Przez Jakubhhhh
      Witam co może oznaczać błąd 12801 New holland t7 165s 2020r.?
    • Przez iwarucia
      Co oznaczają te błędy , i czy może ktoś ma jakiś schemat ?



    • Przez ZetorPower
      Witam mam pytanie do uzytkowników skrzyni power command. Mam ciagnik nowy 25godzin dopiero opisze wczorajszy przypadek, podczas transportu dojeżdzałem do skrzyżowania powoli zmniejszajac biegi az do 12, zeby sie zatrzymac wcisnąłem sprzęgło rewersu nie brałem na luz, odpuszczajac sprzęgło ruszyłem chciałem zmienic bieg na 13  to nie wszedł klikałem dalej tylko ten kwadracik na wyświetlaczu przeskakiwał aż do 16 a biegu nie przełaczał i wyswietlał 12, wruciłem jeszcze raz do12 kwadracikiem i jeszcze raz do góry i już biegi wchodziły normalnie. Ktoś wie o co może chodzić ? Potem juz bylo normalnie nie wiem czy dzwonic po serwis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj