ZetorPower

T7 230 pc dziwny przypadek

Polecane posty

ZetorPower    0

Witam mam pytanie do uzytkowników skrzyni power command. Mam ciagnik nowy 25godzin dopiero opisze wczorajszy przypadek, podczas transportu dojeżdzałem do skrzyżowania powoli zmniejszajac biegi az do 12, zeby sie zatrzymac wcisnąłem sprzęgło rewersu nie brałem na luz, odpuszczajac sprzęgło ruszyłem chciałem zmienic bieg na 13  to nie wszedł klikałem dalej tylko ten kwadracik na wyświetlaczu przeskakiwał aż do 16 a biegu nie przełaczał i wyswietlał 12, wruciłem jeszcze raz do12 kwadracikiem i jeszcze raz do góry i już biegi wchodziły normalnie. Ktoś wie o co może chodzić ? Potem juz bylo normalnie nie wiem czy dzwonic po serwis


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Wycisnąłeś sprzęgło przed skrzyżowaniem w momencie gdy wrzucony był 16 bieg. Po tym skrzynia automatycznie przechodzi do najwyższego biegu niższej grupy, czyli 12. Nic się nie stało i serwis zbędny. 
po wduszeniu sprzęgła, na słupku miga ikonka z numerem biegu, w tym przypadku 16

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ale jak puściłem sprzęgło to nie chciał zmieniac biegów tylko jechał na 12 a jak wciskałem zająca na wyświetlaczu został bieg 12 a ikonka tzn ten kwadracik z prawej przesuwał sie w górę


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Nie wiem, dlaczego, ale skrzynia PC tak ma. Głupie to jest, najlepiej by to wyłączyć, ale tak jest. Jakbyś normalnie zaczął jechać, to skrzynia automatycznie zmieniałaby bieg do tego, który miałbyś ustawiony "migająco".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a da sie to wyłączyc ? dopiero sie ucze tego ciągnika, przesiadka z zetorów


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

To jest po to, żeby nie przyszło Ci do głowy ruszać od 13 biegu wzwyż 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To nie to. Jak zmieniasz bieg na postoju, dochodzisz do 12 i jak chcesz dalej, to się nie da, a traktor robi piiiiiii. To jest jakiś durny tryb pogotowia, czy jakoś tak. Nie wiem jak to wyłączyć. Pytaj serwis i jak się dowiesz i się uda, to proszę podziel się wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
3 godziny temu, Jarecki21 napisał:

To nie to. Jak zmieniasz bieg na postoju, dochodzisz do 12 i jak chcesz dalej, to się nie da, a traktor robi piiiiiii. To jest jakiś durny tryb pogotowia, czy jakoś tak. Nie wiem jak to wyłączyć. Pytaj serwis i jak się dowiesz i się uda, to proszę podziel się wiedzą.

To jest tryb ochrony przed durniem, który chciałby ruszyć z biegu wyższego niż dwunasty. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To nie jest tryb ochrony. Jak będziesz szybko jechał i zwolnisz "ze sprzęgłem" traktor zredukuje powiedzmy do 14, puścisz sprzęgło i będąc cały czas w ruchu, będziesz kontynuował jazdę od 14. Jak będziesz na postoju nie ustawisz biegu wyższego niż 12, chyba, że masz ustawiony tryb auto, to wtedy możesz ustawić zakres do którego będzie zwiększał po ruszeniu. Tak to przynajmniej działa w T7050PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Ale ja ruszam z 13 i 14 normalnie z wyższego nie próbowałem. Jade powoli na 14 zatrzymuje sie rewersem na luz ciagnik sie zatrzyma i rewers do przodu i jedzie nie ma zadnej blokady, tak z ciekawosci próbowałem 

Edytowano przez ZetorPower

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0

Da się wyłączyć wystarczy nacisnąć żółwia raz krótko i przestaje migać potem już normalnie można zmieniać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

no faktycznie macie rację, tak jest, sprawdziłem dzisiaj przy wywożeniu pszenicy. A wiecie o co może chodzić na ekranie wyswietla mi sie ikona przyczepy nad przyczepą znaczek jak by hamulca a pod przyczepą 1200 (ale nie wiem czy rpm czy hpa- jakis skrót w każdym razie )  i do tego pomarańczowy wykrzyknik i czerwona ikona hamulca tego dolnego co jest pomiędzy wskaźnikiem paliwa i temperatury , bo nie znalazłem tego w książce, myślałem że to coś przez przyczepe bo przyczepa jedno obwodowa i traktor tez ma instalacje jednoobwodową ale bez przyczepy tez sie to wyświetla


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj