Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malowanie Władimirca

143 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 26 czerwiec 2008 - 11:53

Malowanie Władimirca Ciągnik juz prawie skonczony ;) kabina bedzie zielona silnik i maska czerwona a felgi kremowe czyli tak jak by wczoraj z fabryki wyszedł :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Malowanie Władimirca Dzisiaj, 22:52
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2008 - 13:15

Malowanie Władimirca ulala zapodaj potemfotki , chyba też swojego pomaluję

#23 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 26 czerwiec 2008 - 13:20

Malowanie Władimirca Ja jak malowałem Władimirca to tak jak był w orginale czyli na czerwono ;)
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#24 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 26 czerwiec 2008 - 13:42

Malowanie Władimirca

ulala zapodaj potemfotki , chyba też swojego pomaluję

jak jutro skoncze to w sobote wyjade z garazu i pstrykne pare zdjęc ;P

#25 Share dziudeczek

dziudeczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna, Rolnictwo i wszystkiego po trochu

Napisany 26 grudzień 2009 - 21:13

Malowanie Władimirca Siema :lol:
Na wiosnę jeżeli fundusze pozwolą mam zamiar zrobić mały lub większy remont Władimirca T-25A
Chciałbym się zapytać osób które malowały już taki ciągnik o kolory jakich użwali, firmy farb, jaki wydatek, ile czasu zajęło, i jakim sposobem malowali(pistolet czy pędzel)
I ogólnie jakieś ciekawe informacje także by się przydały dotyczące malowania
I czy malowanie z podkładem dużo więcej wytrzyma niż bez?

#26 Share agromarchobrzany

agromarchobrzany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 21:53

Malowanie Władimirca jeśli będzie podkład to farba napewno się dłużej utrzyma , i myśle ze pistoletem będzie lepiej , nie będzie takiech "fal" po pędzlu , zrobisz jak zechcesz
Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

#27 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:17

Malowanie Władimirca Oczywiście podklad, lichy lakier zetrzeć, gdzie sie da. Chlorokauczuk jest dobry zy moze być na ciagnik? Ja wózek malowalem i jest ok :lol:
Mój Wladimirec podbija świat

#28 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:39

Malowanie Władimirca Najlepiej to szczotka na szlifierkę i ognia :lol: Potem dobry podkład epoxydowy, potem matowanie, odtłuszczanie, a tam gdzie nie można doczyścić rdzy do gołego metalu to brunox.
Farba nawierzchniowa do wyboru do koloru, może być jakiś akryl z utwardzaczem. To była wersja droższa. Tańsza to jakaś farba podkładowa, może być tlenkowa i nawierzchniowa jakaś renowacyjna. Oczywiście najlepiej zedrzeć starą farbę, przed malowanie odtłuszczanie i matowanie przynajmniej po podkładzie
Ja w swoim t25 malowałem maskę kolorem który wybrałem na oko (czerwony) taki mi pasował. A przednia atrapa to kremowa
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#29 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:46

Malowanie Władimirca

Oczywiście podklad, lichy lakier zetrzeć, gdzie sie da. Chlorokauczuk jest dobry zy moze być na ciagnik? Ja wózek malowalem i jest ok :D

Ja fergusona malowałem chlorokauczukiem, na most i inne podzespoły może być , ale nie na blachy. Mi maska już wyblakła, w miejscach gdzie kiedyś pochlapałem ropą podczas jej wlewania do baku powstały białe plamy , ojciec kokpit malował zgodnie z instrukcją, chciał położyć 2 warstwę to popękała pierwsza, powstała taka jakby mozaika. Ogólnie ludzie polecają autorenolak, jak na maszyny rolnicze lepszej nie trzeba, widziałem nie jeden ciągnik tą farbą malowany i powiem ,że efekt jest bardzo dobry. Tak poza tym to nauczyciel ze szkoły mi mówił ,że chlorokauczuku nie nakłada się natryskiem (pistoletem, tłumaczył mi dlaczego ale już mi z głowy wyleciało :lol:)
Malowałem kilka elementów autorenolakiem i jestem zadowolony koszt 1l około30-40zł nie pamiętam dokładnie :D

Tylko maluj pistoletem, znajomy ciapka pomalował pędzlem z odległości ładnie wygląda , ale jak z bliska się przyjżeć to widać ślady od pędzla które szpecą :D
Wieczny kawaler ;)

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:59

Malowanie Władimirca Jak pistoletem malujesz chlorokauczukiem to pajęczyna leci. W ksiazce od techniki pisalo że chlorokaucz to jest na bardziej takie maszyny które ze związkami róznymi mają kontakt. np: Rozsiewacze, rozrzutniki itp. Malwoałem brony i wiele maszyn emalią olejno ftalową. Brony po rok uz czerwonego sie różowe zrobili. Odłazi platami. :lol: Wstrzymam sie z malowaniem. Zobacze jak na wózku chlorokauczuk będzie trzymał. Fakt połys jeszcze jest bo na tych malowanych olejnymi już są takie matowe :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:25

Malowanie Władimirca Chlorokauczuk dobrze się trzyma, widzę to na moim ferdku i przyczepie (przyczepa na szaro malowana 2-3 lata temu a wygląda jakby była wczoraj malowana , ale moja w zimę stoi w stodole) , były dobrze oczyszczone i farba się trzyma , tylko po 3 latach na ciągniku zaczęła blaknąć :lol:
Na wiosnę będę ferdka malować i farbę będę zamawiać z neta http://www.allegro.p...a_oryginal.html
Wieczny kawaler ;)

#32 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:49

Malowanie Władimirca Z tą farbą z allegro to daj sobie spokój to zwykła emalia zaprawkowa totalna hała zero połysku, a po 3miesiącach pomarańczowy zamienia się w róż i do tego droga.Najlepiej idź do mieszalni lakierów samochodowych i kup poliuretan ok 70zł litr super lakier kolor do wyboru z 2000 barw ,i bardzo wydajna.Maluję dużo maszyn tą farbą wystarcza dwie warstwy i po kilku latach nie ma żadnych zmian w powłoce oczywiście najpierw odpowiednie czyszczenie, odtłuszczanie i porządny podkład akrylowy.Farba z aukcji i wszystkie renowacje nawet się do niej nie umywają.

#33 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:30

Malowanie Władimirca Ładny kolor to 3000 .Autorenolak

#34 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 00:10

Malowanie Władimirca Oj ta farba nie jest byle jaka tą co link daleś. Kumpel do kombajnu kupił troche po pod silnikiem rdza była a mieli w kapitalce to pomalowali cały spód i tam gdzie niegdzie ubytki na hederze. I świetnei sie trzyma nie blaknie, połysk jak trzeba

#35 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 09:46

Malowanie Władimirca Koledzy chcecie mieć ładne i trwałe efekty malowania ciągników to użyjcie lakierów akrylowych ,zawsze zgodnie ze sztuką lakierowania .Nie jest tanio ale warto

#36 Share dziudeczek

dziudeczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 16:52

Malowanie Władimirca Odświeżam temat :)
Mam zamiar kupić kompresor do pomalowania ciągnika i kilku innych maszyn :) (Służyłby też do pompowania opon.)
Nie chodzi mi o jakiś profesjonalny, ale żeby efekt był dobry(chociaż to i tak będzie zależało od dobrej farby). Chcę na niego wydać max. 600 zł.

Czy za tą cenę kupię coś dobrego? :)

#37 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:39

Malowanie Władimirca za 600 to raczej nic pożadnego nie bedzie pewnie tłok dębowy albo plastik. Ja kupiłem jak ruska malowałem za 860 zł 50 litrów oczywiscie ma smarownie olejem, niektore wogóle nie mają :D Free oil ;) I nie żałuje malowała calutką przyczepe 14 tonową, przerwe robie tak co pól godziny gdy chodzi na okrągło tak jak burty maluej bo duza powierzchnia ale jak ciągnik gdy o chwila psikam takie rurki czy gdzie liche dojscie to praktycznie wogóle nie przerywam pracy. A no i zależy jakie ciśnienie na zaworze redukcunym jeżeli 3,5 bar no to wiadomo że zdązy sie napelnić przy malowani ua jeżeli jedziesz na 7 bar to non stop będzie pompować

#38 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:48

Malowanie Władimirca Czesiu bez przesady, tato z biedronki kupił za 300zł sprężarkę kinzo bez osprzętu, mamy ją ponad 3 lata i super się sprawuje nabija do 8 atmosfer butla 24l. Ferdka malowaliśmy i spokojnie wystarcza nam do naszych potrzeb. Dziudeczek do malowania bierz większą butlę, bo nasza mała większość czasu była cały czas włączona podczas malowania ;)
Często nią pompujemy, pracuje czasem z pistoletem i ropownicą i jest git, za takie pieniądze to super sprężarka godna polecenia
Wieczny kawaler ;)

#39 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:51

Malowanie Władimirca moja tez nabija do tylko ale nie wyłączy sie jak cały czas malujesz bedzie trzymac tak 6-7 atmosfer a przestane malować to zaraz się wyłączy czyli nabita full ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dziudeczek

dziudeczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 06:28

Malowanie Władimirca A co powiecie na to ?
http://www.allegro.p...bar_gratis.html
Wiem że jeden użytkownik ma tej firmy właśnie tylko nie jestem pewien czy 24l czy 50l.
Cena nie duża, myślę że do amatorszczyzny starczy :D

Musze kupić jakiś kompresor ale i za dużo też w niego nie wydam, bo jeszcze kasa na części do Ruska potrzebne ;) ;[