Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6374 odpowiedzi na ten temat

#3461 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:48

Żywienie bydła mlecznego Ja teraz mam drożdze 900x10'9 25kg 60 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 08:57
  •  

#3462 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:08

Żywienie bydła mlecznego Możecie podać nazwy tych drożdży ?

#3463 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:47

Żywienie bydła mlecznego @mammut1 pewnie z dolfosu bo chyba cena by sie zgadzala i koncentracja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3464 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 23:43

Żywienie bydła mlecznego Dolfos nie sypie w 25 kg worki tylko w 20 kg. Cena za 20 kg to ok 110 zł.

#3465 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 08:16

Żywienie bydła mlecznego ale stezenie /kg czy / g te 900 ja daje z keno KenoYeas drozdze z dolfosu kiedys miałęm

#3466 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:02

Żywienie bydła mlecznego To jest firmą josera z sąsiadem kupiłem na spółkę on wziął kilka ton
Ps jutro napiszę czy kg czy w g

Edytowany przez mammut1, 27 styczeń 2014 - 20:03.

#3467 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:16

Żywienie bydła mlecznego

Dolfos nie sypie w 25 kg worki tylko w 20 kg. Cena za 20 kg to ok 110 zł.

tak jest, dokładnie 112 zł za 20kg. Kupiłam dwa worki w poprzednim tygodniu, fajny mają zapach, takich ciasteczek ;) :lol:

#3468 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:23

Żywienie bydła mlecznego Wysp do słoika wlej wody i cukru potrzymaj dzień zobaczysz jak będą wtedy pachnieć drożdżami :-)
Z dolfosu drożdże są bardzo dobre i drogie

#3469 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 15:49

Żywienie bydła mlecznego Witam . Mam problem ze swoim stadem ponieważ mam słabe kiszonki zborze mam ale chciał bym spróbować z kupnymi paszami nie chodzi mi tu o jakąś super wydajność ale żeby to miarę się opłaciło więc proszę was o pomoc . Jaką paszę kupić i w jakich proporcjach zacząć ją podawać krową , nigdy takich gotowych pasz nie kupowałem . Jutro będzie jechał przez moją wieś gość z nutreny może mogli byście mi doradzić co kupić . Pozdrawiam

#3470 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 16:00

Żywienie bydła mlecznego Jakie masz te zboża ? Jeśli masz jęczmień i pszenżyto to dokup śruty rzepakowej i sojowej, wymieszaj to i nie ma sensu płacić z gotowe jak masz swoje zboże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3471 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 16:47

Żywienie bydła mlecznego właśnie jęczmienia nie mam , A czy firma nutrena rozwozi tak zwane toffi a jeśli tak to jak to się podaje krowom . Potrzebuje jakiejś paszy pełno porcjowej i właśnie to toffi jakieś witaminy i co tam jeszcze można by i dać . Swojej śruty narazie bym nie dawał tylko chciał bym spróbować z tymi gotowcami . NA tą chwile mam dużo siana ,kiszonka z kuku i traw niedługo się skończy .

#3472 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:08

Żywienie bydła mlecznego tofi to sa wysłodki o paszy " pelnoporcjowej" tofi nie słyszałem

#3473 Share bogdan12344

bogdan12344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:32

Żywienie bydła mlecznego Mam pytanie do bardziej znających się na żywieniu krów mlecznych,przygotowywałem śrutę z własnych zbóż 40% owsa 40% kukurydzy 20% żyta,daję tego 5kg szt/dzień. Skączyło mi się żyto i owies została tylko kukurydza,czy mogę karmić krowy śrutą z samej kuku?

#3474 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:33

Żywienie bydła mlecznego Śruty z qq na pewno nie mógłbyś dać te 5 kg. Jeszcze jakbyś powiedział jakie pasze objętościowe dajesz krową to było by łatwiej. :P A nie masz możliwości po prostu kupna owsa, jęczmienia itp? :)

Edytowany przez damianzetor9540, 29 styczeń 2014 - 09:35.

#3475 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:42

Żywienie bydła mlecznego czy ktos z was stosuje wimilk k2 koncentrat 38% z wipaszu? jakies opinie na ten temat?

#3476 Share ukaszKonaszewski

ukaszKonaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:43

Żywienie bydła mlecznego Witam , napisem program w Excelu, który wylicza ilości dawek pokarmowych dla krów mlecznych z podanych pasz według norm INRA .Z programu może korzystać każdy na własną odpowiedzialność . Mam nadzieję ,że ten program znacznie ułatwi żywienie bydła mlecznego . Będę wdzięczny za wskazanie wad i sprawdzenie poprawności obliczeń . http://chomikuj.pl/k...,3440697375.xls

Edytowany przez ukaszKonaszewski, 29 styczeń 2014 - 12:28.

#3477 Share ukaszKonaszewski

ukaszKonaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:42

Żywienie bydła mlecznego

Ma ktoś może normy INRA w pdf.??
Z góry dzięki. :)

Tutaj zostało wszystko świetnie wyjaśnione : http://chomikuj.pl/S...e zwierz*c4*85t
Pozdrawiam.

#3478 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:46

Żywienie bydła mlecznego A bydła niemasz

#3479 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:28

Żywienie bydła mlecznego

Witam , napisem program w Excelu, który wylicza ilości dawek pokarmowych dla krów mlecznych z podanych pasz według norm INRA .Z programu może korzystać każdy na własną odpowiedzialność . Mam nadzieję ,że ten program znacznie ułatwi żywienie bydła mlecznego . Będę wdzięczny za wskazanie wad i sprawdzenie poprawności obliczeń . http://chomikuj.pl/k...,3440697375.xls

hej zajrzałam do pliku. Tabelka fajna, kolorowa, poklikałam trochę w niej.
Podoba mi się to że kalkulator przelicza optymalną podaż s.m. dla danej sztuki oraz dopasowuje ilość kiszonki z qq do reszty dawki, tak aby ilość suchej masy sie zgadzała.
Podoba mi się to że został wykorzystany współczynnik podstawiania - chodzi tu o pomniejszenie pobrania suchej masy paszy objętościowej o ilość paszy treściwej w dawce
Fajne jest też to że kalkulator przelicza ilość paszy dla całego stada, pokazuje mozliwą ilość mleka jaką sie uzyska z całej dawki jak i z treściwej.
Ale jest kilka rzeczy które mógłbyś zrobić aby ulepszyć kalkulator, bo szczerze powiedziawszy szału tu nie ma. Dałeś tylko pozycje dla objętościowych i tylko 2 dla treściwych. Ja bym tu zwiększyła możliwość wyboru. Układajac dawkę treściwej chciałabym wziąć pod uwagę nie tylko 2 rodzaje paszy, ale wszystkie jakie mam zamiar uzyć, a jest ich nawet około 7 składników, Więc niestety kalkulator przeznaczony jest tylko dla tych co stosują tylko rzepak i zboże.
dalej, nie do końca jest dobre to że kalkulator sam przelicza odpowiednia ilość składników tresciwej. Nie wiem dlaczego ale nie podsumowałeś ilości parametrów w dawce (JPM itd) i za każdym razem BTJN w sugerowanej dawce przekraczała mi BTJE, a różnica pomiędzy tymi dwoma parametrami nie powinna przekraczać 50g.
Ja bym jeszcze pokusiła się w tym arkuszu do obliczeń % białka ogólnego w treściwej, % włókna surowego w objetościowej. No i więcej mozliwości wyboru pasz.
To by było na tyle, gratuluję pomysłu, i życzę powodzenia w udoskonaleniu arkusza, jesteś na dobrej drodze. Myślę że pomozesz tym nie jednej osobie.
pozdrawiam

Edytowany przez 7891Firefox, 29 styczeń 2014 - 15:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3480 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:38

Żywienie bydła mlecznego

Witam , napisem program w Excelu, który wylicza ilości dawek pokarmowych dla krów mlecznych z podanych pasz według norm INRA .Z programu może korzystać każdy na własną odpowiedzialność . Mam nadzieję ,że ten program znacznie ułatwi żywienie bydła mlecznego . Będę wdzięczny za wskazanie wad i sprawdzenie poprawności obliczeń . http://chomikuj.pl/k...,3440697375.xls

Co mogę powiedzieć, fajna kalkulacja, ale szału nie robi. Dobry kalkulator powinien sam wyliczyć skład paszy. Poczytaj o problemie mieszanek i zapoznaj się z dodatkiem Solver do Excela. Dodaj jeszcze skrobię i białko nieulegające rozkładowi oraz cenę, a otzrymasz zacne narzędzie.