Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

182 odpowiedzi na ten temat

#141 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 22:05

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Kolego to sprzęgło jest starego typu chyba ze zmieniałeś coś ale dla mnie to tarcza przykleja się do docisku albo koła zamachowego.Zostawiaj go na biegu jak zgasisz a potem odpalaj na sprzęgle i będzie na razie git.U mnie kolesiowi w 28 po całym dniu w polu i pozostawieniu do rana tak skleiła ze wcisłeś sprzęgło to i tak ciągnik nie reagował.dopiero łańcuch za drzewo zapieliśmy i dopiero zerwał.Zimą tarcze zmienił i jest ok. :)
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Dzisiaj, 17:05
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2012 - 22:07

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Tak jak już poprzednik napisał sprzegło trzeba zrobić, szybka robota max 2 godziny na spokojnie.

#143 Share kuki27

kuki27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:34

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów dzieki wielkie

a od c-330 tarcza pasuje do c-328?

Edytowany przez kuki27, 26 sierpień 2012 - 10:35.

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:41

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

dzieki wielkie

a od c-330 tarcza pasuje do c-328?

Lepiej rozebrać zurzyte części wziąść do sklepu i wtedy się kupuje bo potem to różnie bywa.

#145 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:44

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów powinno pasować ale nie jestem pewien na 100% bo chyba się różni tylko kołem zamachowym i dociskiem zaj... te sprzęgło jest ustawić

#146 Share kuki27

kuki27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:01

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów a gdzie sie reuguluje sprzegło?

#147 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:35

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów W twoim sprzęgle są tylko 3 łapki.Ustawiasz je na 4 mm od łożyska oporowego potem masz 6 śrub na śrubokręt musisz je od kontrować wkręcić do oporu i potem wykręcić 1,5 obrotu i za kontrować.I tyle jest regulacji. :) Powodzenia :D

#148 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:58

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów w 328 tarsza jest taka sama ale wieloklin inny. albo tarcza do 328 albo przynitowywanie. balcerek1 według instrukcji to 8 mm nie 4 (aczkolwiek jak niedawno ostawiałem na 8 to trochę dużo luzu ma pedał)
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#149 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 21:26

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów Ja ustawiałem na 4 bo tak jak pisałeś duży luz na pedale. :)

#150 Share puzoniasty16

puzoniasty16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 16:31

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów witam was
mam problem tego typu że za każdym razem kiedy wcisnę sprzęgło i chcę szybko wrzucić bieg lub jadę np z 4 przekładam na 5 czy z 5 na 6 to są zgrzyty. problem nie występuje kiedy traktor stoi nacisnę sprzęgło poczekam ze 3 sekundy i wkładam bieg. po mojemu to wychodzi na to że wałek z tarczą nie wychamowuje się na tyle szybko żeby bez zgrzytu przekładać biegi:( próbowałem regulować sprzęgło dokręciłem łapki tak żeby było mniej więcej 8 mm luzu od łożyska nic nie dało regulowałem też te śruby na śrubokręt od 2 stopnia i wkręcałem je do końca i odkręcałem o 2 obroty efekt marny trochu lepiej ale nie wiele. nie wiem co to może być
skrzynia od 25 bądź 28 nie wiem dokładnie silnik 330 sprzęgło starego typu na 3 łapki.
jeśli ktoś coś może doradzić to proszę bo nie wiem co z tym zrobić. jestem w stanie rozpołowić i wymienić co trzeba ale potrzebuję wiedzieć co. na moje oko te trójkątne czopki pod śrubami od docisku są ok nie są bardzo wyrobione oraz te słupeczki na których kiwają się łapki też nie są tragiczne... co to może być?? pomożecie??:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 16:57

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów regulacja regulacja kolego ale sprawdzałeś czy ogóle równo bierze ? to podstawa od której trzeba zacząć

#152 Share puzoniasty16

puzoniasty16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:17

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów kolego ale jak to sprawdzić?? reguluję to przez okienko i na razie nie chcę rozpoławiać dopiero po sianie jak zwieziemy to będzie zabawa ze sprzęgłem i resztą

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowany przez KRISTOFORn, 09 czerwiec 2013 - 16:31.

#153 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:24

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów to tak patrzysz przez okienko i wciskasz pedał sprzęgła sprawdzasz czy łożysko oporowe dolega równo do łapek czy może któraś bierze wcześniej a któraś za późno musisz miec ustawione tak aby łapki brały wszystkie równo idealnie .

#154 Share puzoniasty16

puzoniasty16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:28

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów no to świeciłem tam i na OKO to jest ok i równo łożysko dolega ale jak to mówią na oko to chłop w szpitalu umarł i pewności w 100% nie mam czy jest idealnie

Edytowany przez KRISTOFORn, 09 czerwiec 2013 - 16:32.
Cytowanie poprzedniego posta

#155 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:39

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów no właśnie na oko to można sobie sprawdzać ;) sprawdź to dokładnie i już coś będzie wiadomo

#156 Share puzoniasty16

puzoniasty16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:45

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów tylko w jaki sposób żeby to dokładnie sprawdzić? :)

Edytowany przez KRISTOFORn, 09 czerwiec 2013 - 16:33.

#157 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:36

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów witam jak jest dobrze na oko to tak ma być , ja ostatnio regulowałem sprzęgło na polu i ustawiłem tak na oko ale jest ok tylko pytanie jak jest z tym okiem

#158 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:55

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów a od zawsze masz ten problem czy od jakiegoś czasu ????

#159 Share puzoniasty16

puzoniasty16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 01:45

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów rok temu zmieniałem tarczę sprzęgła i silnik bo poprzedni już swoje widział... i nie wiem dokładnie ale ojciec który jeździ tym ciągnikiem twierdzi że od tego czasu tak się dzieje... ja nie wiem bo nie jeżdżę tym traktorem tylko teraz tak sprawdziłem bo ojciec mówi że już chyba czas na wymianę kompletu sprzęgła za ponad 600 zł :( w sumie jego kasa ale to jest zbędny koszt mam zdaniem bo sprawdziłem to sprzęgło i łapki są ok trójkątne dystanse na śrubach od docisku też są ok. widzę że po naciśnięciu sprzęgła łożysko się wciska łapki wyciągają śruby i sprzęgło zachowuje się nie do końca dobrze bo trzeba chwilkę czekać aż tarcza z wałkiem stanie i dopiero bez zgrzytu można wrzucić bieg... najbardziej ojca drażni to że nie może zmienić np z 4 na 5 bo zgrzyta tak długo że traktor staje już prawie w miejscu a z 5 na 6 wchodzi ale zgrzytnie i to bogato

Edytowany przez KRISTOFORn, 09 czerwiec 2013 - 16:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:35

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów to teraz kwestia tego czy tarcza została dobrze założona bo to nie jest bez różnicy bo objawy by mi na to pasowały .....