Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deska rozdzielcza w zetorze.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 październik 2009 - 17:28

Deska rozdzielcza w zetorze. A więc w zetorze 3320 nie działa prawidłowo obrotomierz, licznik mtg działa. Na początku wskazówka idzie w górę a później nagle spada i w ym momencie zapala się kontrolka ładowania. Lub też gdy ciągnik się zgasi to kontrolka ładowania się nie zapala wcale a obrotomierz albo spada albo się zawiesza na 1500 obrotów., albo tez obrotomierz wskazuje obroty tylko do 1500 i później w dół. Co może byc przyczyną i jakie jest powiązanie obrotomierza z ta kontrolką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deska rozdzielcza w zetorze. Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 październik 2009 - 18:20

Deska rozdzielcza w zetorze. obrotomierz z kontrolką ładowania ma tyle że będzie ona gasła przy pewnych obr. nie wiem już teraz przy jakich dokładnie, w moim 5320 nic takiego jeszcze sie mi nie działo :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 październik 2009 - 18:23

Deska rozdzielcza w zetorze. mysle ze zawiesza sie slimak od linki obrotomierza, ale co ma wspolnego kontrolka z obrotomierzem...? nie mam pojecia, przeciez kontrolka jest polaczona z alternatorem i jak on straci obroty to kontrolka powinna sie zapalic.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#4 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 17 październik 2009 - 19:03

Deska rozdzielcza w zetorze. Nie jestem pewien ale czy w tym zetorku nie ma już elektronicznego obrotomierza ?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#5 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:04

Deska rozdzielcza w zetorze. Na moje oko wygląda to na winę alternatora odłącz go i sprawdź czy nadal obrotomierz wariuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:46

Deska rozdzielcza w zetorze. Tak jest tutaj elektroniczny obrotomierz. A czy ktoś wie gdzie jest czujnik od tego obrotomierza?

#7 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 październik 2009 - 21:33

Deska rozdzielcza w zetorze. Ten czujnik czyli prądniczka znajduje się z przodu silnika obok pompy wody są tam trzy przewody jeden do licznika motogodzin drugi obroty silnika a trzeci to masa, na pewno znajdziesz.

#8 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 październik 2009 - 10:46

Deska rozdzielcza w zetorze. Od tego czujnika obrotomierza i alternatora biegnę przewody w jednej wspólnej wiązce, być może przetarły się gdzieś po drodze i gdy następuje zwarcie wspomniane odbiorniki warjują. Wiązka biegnie pod kolektorem ssącym i dalej do kabiny.Proponuję ja przejrzeć szczególnie w miejscu gdzie wchodzi do kabiny. Przyznaję że nie wiem czy obrotomierz i kontrolka ładowania mają jakieś wspólne podłączenie.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 19:20

Deska rozdzielcza w zetorze. A więc napisze co było przyczyną bo być może u kogoś wystąpi ten sam problem. W alternatorze skończyły się 2 szczotki i to spowodowało miganie kontrolki i wariowanie opbrotomierza.