Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dronningborg6

Deska rozdzielcza w zetorze.

Polecane posty

A więc w zetorze 3320 nie działa prawidłowo obrotomierz, licznik mtg działa. Na początku wskazówka idzie w górę a później nagle spada i w ym momencie zapala się kontrolka ładowania. Lub też gdy ciągnik się zgasi to kontrolka ładowania się nie zapala wcale a obrotomierz albo spada albo się zawiesza na 1500 obrotów., albo tez obrotomierz wskazuje obroty tylko do 1500 i później w dół. Co może byc przyczyną i jakie jest powiązanie obrotomierza z ta kontrolką.

proxy8441    75

obrotomierz z kontrolką ładowania ma tyle że będzie ona gasła przy pewnych obr. nie wiem już teraz przy jakich dokładnie, w moim 5320 nic takiego jeszcze sie mi nie działo :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

Henius91    642

mysle ze zawiesza sie slimak od linki obrotomierza, ale co ma wspolnego kontrolka z obrotomierzem...? nie mam pojecia, przeciez kontrolka jest polaczona z alternatorem i jak on straci obroty to kontrolka powinna sie zapalic.

"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Wiadomość z agroFakt.pl

jakub16    119

Nie jestem pewien ale czy w tym zetorku nie ma już elektronicznego obrotomierza ?

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

mizgus    1

Na moje oko wygląda to na winę alternatora odłącz go i sprawdź czy nadal obrotomierz wariuje.

mizgus    1

Ten czujnik czyli prądniczka znajduje się z przodu silnika obok pompy wody są tam trzy przewody jeden do licznika motogodzin drugi obroty silnika a trzeci to masa, na pewno znajdziesz.

farmer7745    19

Od tego czujnika obrotomierza i alternatora biegnę przewody w jednej wspólnej wiązce, być może przetarły się gdzieś po drodze i gdy następuje zwarcie wspomniane odbiorniki warjują. Wiązka biegnie pod kolektorem ssącym i dalej do kabiny.Proponuję ja przejrzeć szczególnie w miejscu gdzie wchodzi do kabiny. Przyznaję że nie wiem czy obrotomierz i kontrolka ładowania mają jakieś wspólne podłączenie.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

A więc napisze co było przyczyną bo być może u kogoś wystąpi ten sam problem. W alternatorze skończyły się 2 szczotki i to spowodowało miganie kontrolki i wariowanie opbrotomierza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez minor15
      Czesc. Jezdze zetorem 3320 i nie moge czegos zkumac. otoz jak czasem robie w nocy i chce sobie dobrze oswietlic to musze szukac kompromisu otoz. Chce miec wlaczaone swiatla drogowe, reflektory na dachu i jeszcze z tylu jedno swiatlo robocze. A nie wlacze swiatel na dachu jak mam wlaczone swiatla drogowe i wogole tego nei kumam ;/ to tak ma byc czy moze to jest jakas specjalna kolejnosc wlaczania swiatel ??
    • Przez Luki1988
      Witam. Panowie pomóżcie bo tracę cierpliwość do zetora... Nagle zgasla kontrolka od ladowania która świeci się jak włożymy kluczyk. Wiadomo od razu nie można zapalić. Brak wszystkich swiatel,zegary nie działają. Jedynie trąbka działa. Na początku zacząłem grzebać przy klemach ale skoro klakson działa to znaczy że prąd dochodzi ale dlaczego tylko do klaksona? Stwierdziłem że stacyjka padła. Na nowej to samo. Co do licha???
    • Przez matix0x
      Witam!
      Mógłby ktoś wstawić zdjęcia przymocowania oraz lokalizacji czujników sprzęgła drugiego stopnia, ręcznego, stopu w zetorze 7211. Z góry wielkie dzięki.
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić

• Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś?