Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#521 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 11 grudzień 2011 - 14:39

Skrzynia biegów C-360 Mam taki dylemat :D większość łożysk w mojej skrzyni jest w dobrym stanie (fłt) nie mają luzu, i niewiem czy jest sens wymieniać? ( ursus 4011 nigdy nie zaglądałem do skrzyni, olej wiadomo )jestem pozytywnie zaskoczony, myślałem że będzie gorzej :) jak myślicie?
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 02:26
  •  

#522 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 15:38

Skrzynia biegów C-360 Dwa lata temu pomagałem sąsiadowi remontować C-4011. Jakie było nasze zdziwienie kiedy rozebraliśmy skrzynię biegów i okazało się że łożyska są w niezłym stanie a luz jest na gniazdach w których siedzą łożyska w obudowie skrzyni. Sąsiad wymienił całą skrzynię biegów i narazie jeździ ;) .

Edytowany przez camael, 11 grudzień 2011 - 15:39.

#523 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:31

Skrzynia biegów C-360 mam pytanie odnośnie skrzyni w 4011, wiec tak wałek pośredni mam już założony , i pytanie, tzn między trybami jest 3 mm luzu, tzn jak je zsune wszystki w strone silnika to na wałku widać taki wpust? rowek ? właśnie 3 mmtrowy,wałek jest już na swoim miejscu, i czy tak powinno być????? czy mam ten wałek nie dobity tyle ile powinien dojść? tyle że ten największy tryb zasłania widok wałka i łożyska.. ??

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#524 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:06

Skrzynia biegów C-360 Panowie jak wyjąć górny wałek ? Muszę odjechać tył czy wystarczy odłączyć skrzynie przy silniku ? Muszę wymienić tryb 2 i 3 biegu . PILNE

#525 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:25

Skrzynia biegów C-360 z tego co mi się przypomina to trzeba go rozjechać między skrzynią a mostem, bo wałek wychodzi do tyłu. skrzynie robiłem dość dawno więc jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi

#526 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:54

Skrzynia biegów C-360 To nie dobrze, ale jakoś sobie z tym poradzimy. Czy wystarczy odpiąć wszystkie przewody itp. oraz odkręcić śruby i da się tym odjechać ? czy trzeba pokrywę podnośnika zdejmować ?

#527 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:24

Skrzynia biegów C-360 Trzeba zdjąć podnośnik aby odkręcić wodzik od wom ,nie ma ''drogi na skróty'' :lol:
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#528 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:17

Skrzynia biegów C-360 Trzeba się też zaopatrzyć w porządne szczypce do pierścienia Seegera przy łożysku.

#529 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:21

Skrzynia biegów C-360 Udało się go rozjechać. Teraz mam pytanie główny wałek skrzyni po zdjęciu zabezpieczenia(Seegera) od wewnątrz skrzyni powinien zejść lekko w stronę mostu czy trzeba go na siłę wybijać ? Uderzałem go lekko ale się nie ruszył .

#530 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:38

Skrzynia biegów C-360 Do tego trzeba porządny młot i kawałek twardego drewna, siły nie żałuj(zresztą będziesz widział o ile mm przesuwa się wałek).

Edytowany przez jaco512, 29 grudzień 2011 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 01:58

Skrzynia biegów C-360 Ja zastosowałem motek i musiałem potem dospawać tryb do osi.Jóź 5 lat chodzi , ale nie chciał bym tego rozbierać :lol: .

#532 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:57

Skrzynia biegów C-360 bez młotka i kawałka twardego drewna się nie obejdzie :)ale nic się nie powinno uszkodzić (przynajmiej ja nic nie uszkodziłem :D) i ściągałeś podnośnik (plecak)?? bo widzę ze jeden kolega pisał ze trzeba ściągać a ja powiem ze nie trzeba na 100% nie trzeba tylko trzeba ten wodzik z przodu rozkrecić i cały zostaje z tylnim mostem :)

#533 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:36

Skrzynia biegów C-360 Panowie wszystko już rozebrane, została pusta obudowa skrzyni. Trochę było zabawy z rozebraniem. Szczególnie jedno zabezpieczenie Seegera było ciekawie zdjąć. Do wymiany mam tryby 3 biegu i parę łożysk. Myślałem że tylko tryb jest uszkodzony a po rozebraniu okazało się że pokrywa łożyska wałka sprzęgłowego się odkręciła. O dziwo nic nie uszkodził a prawdopodobnie trochę tak pochodził. Teoretycznie nie trzeba rozbrajać podnośnika powinno się udać bez zdejmowania ale i tak robię generalny remont wiec i tam trzeba zajrzeć.
Teraz czekam na jakieś ciekawe pomysły przy złożeniu tego :D mam katalog części, instrukcje napraw powinno się udać to złożyć. Niestety u mnie łatwiej znaleźć mechanika do nowego Mercedesa niż do poczciwej 60 :lol: więc sam muszę się męczyć z tym.

#534 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 00:12

Skrzynia biegów C-360 ja ostatni składałem i powiem że jest jedna ważna zasada, tak jak wszystko rozbierałeś to składaj w odwrotnej kolejności :) książka 360 sam naprawiam pomoże, plus forum i skrzynia złożona :), tak pokolei to wałek pośredni, wstecznego biegu, reduktora, (przed wbiciem wałka reduktora, trzeba wbić łożysko od wałka głównego do obudowy ) i dalej wałek główny wodziki uszczelki i pokrywy :) tak w skrucie :D, na chwile obecną moge pomóc bo jeszcze wszystko pamiętam co i jak tam idzie :)

Edytowany przez sebo1986, 04 styczeń 2012 - 00:13.

#535 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 14:42

Skrzynia biegów C-360 @sebo1986 dzięki za wsparcie i liczę na pomoc :lol: . W weekend biorę się za składanie…

#536 Share konradrolnik1234

konradrolnik1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:50

Skrzynia biegów C-360 ja tez mam skrzynie rozebrana, łożyska wymieniam wszystkie oprucz jednego z wałka reduktora, i mam pytanie apropo tego dolnego koła reduktora, jak na niego patrzylismy to wydaje sie tak jakby bylo krzywe o_O zwrociliscie moze uwage w swoich na to?

#537 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:55

Skrzynia biegów C-360

Panowie wszystko już rozebrane, została pusta obudowa skrzyni. Trochę było zabawy z rozebraniem. Szczególnie jedno zabezpieczenie Seegera było ciekawie zdjąć. Do wymiany mam tryby 3 biegu i parę łożysk. Myślałem że tylko tryb jest uszkodzony a po rozebraniu okazało się że pokrywa łożyska wałka sprzęgłowego się odkręciła. O dziwo nic nie uszkodził a prawdopodobnie trochę tak pochodził. Teoretycznie nie trzeba rozbrajać podnośnika powinno się udać bez zdejmowania ale i tak robię generalny remont wiec i tam trzeba zajrzeć.
Teraz czekam na jakieś ciekawe pomysły przy złożeniu tego :D mam katalog części, instrukcje napraw powinno się udać to złożyć. Niestety u mnie łatwiej znaleźć mechanika do nowego Mercedesa niż do poczciwej 60 :lol: więc sam muszę się męczyć z tym.

z samym katalogiem sobie poradzisz skoro bierzesz się samemu za remont to łeb do tego tez masz wiec bez problemu pójdzie powiedz mi jeszcze czy może masz na dolnym wałku takie jakby tulejki miedzy trybami po to by się tryby nie przesuwały?bo jak pamiętam to w katalogu takiego czegoś nie ma i w skrzyni tez takiego czegoś nie miałem i to jest wielki minus tej zabawy bo musisz dobrze tryby poustawiać żeby zgrywały się z tymi co będą na górze ja zakładałem nowy wałek i tryby i wszystko lekko weszło i to tez minus bo po pierwszym ruchu przesunął się jeden ostatni na dolnym wałku i było trzeba go przebić i teraz nie pamiętam czy na klinie czy na wałku zrobiłem przecinakiem taki punkt zarys by nie dalej się przesunął ogólnie jeszcze później coś się tam przesuwało ale z biegiem to się uspokoiło kliny się trochę przeciągneły (tak myślę bo co innego?)i tryby stoją.. a robiłem tez zetora 3011 to tam nie było mowy o przesunięciu się tryba miedzy każdym trybem są te tulejki i wszystko się składa na sztywno i to wtedy jest pewność ze będzie dobrze

#538 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:31

Skrzynia biegów C-360 Panowie, mam problem z wbiciem dolnego trybu trzeciego biegu. W stary udało się jakoś wbić, ale nowego w żaden sposób nie mogę wbić. Walić na siłę czy jest jakiś inny sposób?

#539 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:20

Skrzynia biegów C-360 a dawałeś nowe kliny? na starych mogły być jakieś zadziory., a wchodzi choć trochę ? czy od początku ciężko idzie? może masz gdzieś jakieś resztki opiłki, i to przez to :)

Edytowany przez sebo1986, 05 styczeń 2012 - 22:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share konradrolnik1234

konradrolnik1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:22

Skrzynia biegów C-360 taka moja jedna rada, jesli sie nie wymienia nic na dolnym wałku prócz łożysk to niema go co rozbierac, zdejmowac z niego kół, oba łożyska można wyjąc i wymienic od zewnątrz, niewyjmując wałka ze skrzyni :D

Edytowany przez milanreal1, 07 styczeń 2012 - 19:43.
cytowanie poprzedniego posta