Skocz do zawartości

Zdjęcie

Now przepisy na kategorie C

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 19:42

Now przepisy na kategorie C "Kategoria C - dłużej i drożej
Od września trudniej będą miały osoby, które marzą o pracy kierowcy ciężarówki. Obecnie, żeby uzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów o masie powyżej 3,5 tony, należy mieć ukończone 18 lat i odbyć kurs, na który składa się 20 godzin teorii oraz 30 godzin jazdy. Koszt takiego kursu wynosi ok. 2 tys. zł plus ok. 800 zł za obowiązkowy podstawowy kurs z przewozu rzeczy. Po zmianach cena szkolenia może wzrosnąć nawet do 7 tys. zł. Po 9 września zaczną obowiązywać nowe przepisy, według których kandydat na kierowcę zawodowego musi mieć ukończone 21 lat i będzie szkolić się aż 280 godzin! Kurs z przewozu rzeczy zastąpi tzw. kwalifikacja wstępna. Szkoły nauki jazdy przeżywają więc prawdziwe oblężenie. Na kursach kategorii C brakuje miejsc, a kursanci próbują jak najszybciej ukończyć szkolenie i przystąpić do egzaminu." z gazety wyborczej.
co na to powiecie?? dla mnie jest to totalny dul...
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Now przepisy na kategorie C Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 19:57

Now przepisy na kategorie C Do 9 września bieżącego roku?? Dlaczego nie było wcześniej nic o tym wiadomo??
Co do cen, standardowe szkolenie na C u nas kosztuje 2 tyś + 7 tyś kwalifikacje do wożenia towarów, więc w tej kwestii wiele się nie zmieni... A te 280 godzin to przesada.

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 19:58

Now przepisy na kategorie C z tego co wiem to właśnie kurs na przewóz rzeczy ma zdrożeć a nie samo prawko na C. chyba że się myle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:05

Now przepisy na kategorie C no wlasnie ja najpierw tez slyszalem o tym ze kurs

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:10

Now przepisy na kategorie C Sam mam zamiar iść w najbliższym czasie na C potem E tzn tata chce żebym poszedł hehe. Raczej wątpie żeby prawko samo tak podrożało. a z tym kursem to dawno wojują niby były też rozmowy żeby go skrócić na 140 godzin bo wszędzie w UE tak jest tylko oczywiście nasz rząd musiał się wyrwać i utrudnić nam Polakom życie.

#6 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:13

Now przepisy na kategorie C noto wkoncu sumujac koszt prawa jazdy C+kurs na przewoz rzeczy cenowo sie duzo zmieni bo juz sam nie wiem :/

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:29

Now przepisy na kategorie C Sumując to tak, zmieni się.

#8 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:33

Now przepisy na kategorie C A tak nawiasem, wracając do kruczków prawnych. To ten śmieszny kurs na przewóz rzeczy potrzebny jest jako dokument do ukończenia prawa jazdy, czy robi się to po zdaniu prawka? Aha, to jest potrzebne w każdej dziedzinie prowadzenia pojazdu powyżej 3,5t np. jazda Star+przyczepa we własnym gospodarstwie, czy wymagany jest tylko do pracy w firmie np. kurierskiej.?

Honda - The Power of Dreams :)

#9 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:38

Now przepisy na kategorie C wlansie tez bym chcial sie dowiedziec tego bo nikt nie potrafi mi wytlumaczyc. bez tego zdane prawo jazdy na c czy c+e jest "niczym"??

#10 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:40

Now przepisy na kategorie C na pewno nie jest potrzebny by zdać prawko, wiem po sobie bo mam kat. C a nigdy nie robiłem kursu na przewóz rzeczy. Też jestem ciekawy jak to się ma gdy korzysta się z prawka na własne potrzeby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:48

Now przepisy na kategorie C Dobrze że ja już mam C+E (tylko nie mam jeszcze kwalifikacji- i tu pytanie CZY POTRZEBA TEN PAPIEREK DO PROWADZENIA CIĄGNIKA Z PRZYCZEPAMI???). Ale jak mi instruktor mówił to tylko świadectwo kwalifikacji miało podrożeć i czas trwania jego wyrobienia miał się zwiększyć. A nie było mowy o wyrobieniu kat.c- to normalnie gruba przesada :) -jak gdzieś to opiszą to dopiero uwierzę :)
A i jescze świadectwo kwalifikacji jest ważne 5 lat (800zł) i po tym terminie odnawia się za grosze a jak będzie jak wejdą te przepisy?

#12 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:49

Now przepisy na kategorie C Koledzy a jak to jest na Kategorie C+E wie ktos czy moze jakies zmiany???

#13 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:49

Dobrze że ja już mam C+E (tylko nie mam jeszcze kwalifikacji- i tu pytanie CZY POTRZEBA TEN PAPIEREK DO PROWADZENIA CIĄGNIKA Z PRZYCZEPAMI???). Ale jak mi instruktor mówił to tylko świadectwo kwalifikacji miało podrożeć i czas trwania jego wyrobienia miał się zwiększyć. A nie było mowy o wyrobieniu kat.c- to normalnie gruba przesada :) -jak gdzieś to opiszą to dopiero uwierzę :)
A i jescze świadectwo kwalifikacji jest ważne 5 lat (500zł) i po tym terminie odnawia się za grosze a jak będzie jak wejdą te przepisy?

#14 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:53

Now przepisy na kategorie C Z moich informacji wynika że kurs na przewóz osób i rzeczy jest potrzebny tylko aby pracować w firmie a prywatnie nie trzeba. Chyba np. taksówkarze też muszą przejść takie kursy a mają zwykłe B.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#15 Share papuszka23

papuszka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnictwo wszystko co ma 4 koła i jeździ.

Napisany 09 wrzesień 2009 - 21:52

Now przepisy na kategorie C Witam ja zrobiłem kurs na przewóz osób i rzeczy w sobote nie ze 7000zł lecz za 650zł. kurs jest potrzebny zawsze nieważne czy pracuje u siebie czy w firmie, a od 10 września kurs ma kosztować 8400zł bymajmniej tam gdzie ja się uczyłem. przedłużenie ważności kursu po nowemu 500zł
Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

#16 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 22:09

Now przepisy na kategorie C Witam ja mam zrobione dwa lata temu prawko C+E. Nie robiłem kursu na przewóz rzeczy. Taki kurs nie jest potrzebny żeby jeździć traktorem z przyczepami. Ten kurs jest potrzebny do zarobkowego przewozu rzeczy (lub osób - autobusy, busy, taxi) czyli własna firma transportowa ( ale wtedy trzeba jeszcze dużo innych papierów, licencja, koncesja jakaś i Bóg wie co jeszcze) albo żeby pracować w firmie wykonującej transport towarów. Czasami żeby pracować jako kierowca ciężarówki nie trzeba mieć tego kursu jeżeli firma prowadzi przewozy na własny użytek ale dokładnie nie wiem kiedy to ma miejsce. Można się tego dowiedzieć na forum o ciężarówkach tam jest to wszystko wyjaśnione. Tak jak kolega mówił o taksówkarzach oni muszą mieć kurs na przewóz osób mimo że mają tylko B ale wykonują zarobkowy transport osób i muszą mieć ten kurs, wiadomo jak wiozę kolegów to nie trzeba tego mieć ale taksówkarz musi.
Jeżeli mamy własną ciężarówkę i wozimy swoje płody rolne z pola do skupu to wykonujemy transport na potrzeby własne i nie trzeba na 99% mieć wtedy kursu. Samo prawko wystarczy.
Podsumowując - mamy zdane prawko C bez kursu - możemy wozić swoje płody jelczem czy starem bez przyczepy lub pracować w firmie wykonującej transport na własne potrzeby. Mamy C+E bez kursu możemy pracować w niektórych firmach lub wozić swoje płody rolne zarówno tirem jak i traktorem.
Kurs ten robimy dopiero po zdaniu prawka. Jeżeli mamy C i kurs a potem zrobimy C+E to kurs jest dalej ważny, chyba że znowu coś się zmieniło.
Cena prawka jest taka sama, tylko cena kursu wzrosła z 700-1000 zł do 7000.
Wszelkie wątpliwości pomoże rozwiać przejrzenie pewnego forum o ciężarówkach, nie wiem czy mogę podać jego adres - tam są ludzie co się na tym znają.

#17 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 08:55

Do 9 września bieżącego roku?? Dlaczego nie było wcześniej nic o tym wiadomo??
Co do cen, standardowe szkolenie na C u nas kosztuje 2 tyś + 7 tyś kwalifikacje do wożenia towarów, więc w tej kwestii wiele się nie zmieni... A te 280 godzin to przesada.

Od tego roku

Instruktor juz w lipcu mówił mi o tym :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#18 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 19:43

Now przepisy na kategorie C najwyraźniej nie w temacie jestem... :)

#19 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 20:10

Now przepisy na kategorie C dla jasności, nowe/drogie szkolenie obowiązuje kierowców którzy uzyskali uprawnienia (prawo jazdy) po 10 września, jeśli ktoś uzyskał je wcześniej ma rok na zrobienie kursu na stałych zasadach, jeśli ktoś natomiast woli śmigać w transporcie bez świadectw, badań i innych psychotestów to proponuję zatrudnić się w zagranicznym przedsiębiorstwie transportowym, którego to nie obowiązują te jakże skomplikowane regulacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 wrzesień 2009 - 13:46

najwyraźniej nie w temacie jestem... :)

Nie jesteś oj nie jesteś :)
Ja słyszałem o tym na początku tego roku.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke