Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z ukladem kierowniczym

262 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:12

Problemy z ukladem kierowniczym A co do nazwy to 'sprężyna pedału gazu'. Jak powiesz w sklepie to będzie wiadomo o co chodzi.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z ukladem kierowniczym Dzisiaj, 09:53
  •  

#42 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 19:54

Problemy z ukladem kierowniczym Dzwignołem przód do góry i kręci się bardzo lekko palcem można.

#43 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 20:04

Problemy z ukladem kierowniczym Ja uważam tak jak kolega @belarusik uważam że szpilki ci sie rozwaliły i ściagnij całą kolumne kierowniczą i zobacz czy są dobrze przykręcone
2812=Power

#44 Share lisu

lisu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 20:30

przeguby niemają nic wspólnego z ciężkim kierowaniem się
a powietrze chyba widzi gościu że jest
lub że go niema
kolumna
napewno
a nie skrzypi Ci przy skręcaniu??
pod kierownicą???

popieram cie

#45 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 22:14

Problemy z ukladem kierowniczym Podpisz się konkretnie pod któryś , bo nie wiem co popierasz.

#46 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 19:50

A i jeszcze jedno nie zakładając new tematu czy sprzęgło da się jakoś podkręcić by łapało wcześniej a zarazem wysprzęglało lepiej ? BO jest sporawy luz pedała a żeby w niektórych sytuacjach skrzynia nie trzeszczała muszę sprzęgło wcisnąć całe.

No więc sprawdziłem kilka rzeczy napompowałem koła równo po tyle atmosfer na jedno koło ile trzeba tak jak pisałem dzwignięty do góry chodził leciutko a na ziemi już nie.

#47 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 06 marzec 2009 - 20:16

Problemy z ukladem kierowniczym Rozbierz, przeczyść i nasmaruj całą przednią oś.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#48 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2009 - 20:43

Problemy z ukladem kierowniczym a może łożyska w zwrotnicach ci poszły ,sprawdzałeś?

#49 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:59

Problemy z ukladem kierowniczym Popatrz na zwrotnice na samym dole wzrotnic są łożyska oporowe może łożysko letko jest zużyte i zwrotnica nie obraca się na łożysku tylko ociera o obudowe jak podnosisz przód do góry to luzujesz łożyska oporowe i kręcisz letko tam szukaj problemu . Co do sprzęgła możesz dokręcac łapki tak żeby był luz 3 -4 min między łożyskiem oporowym możesz tesz wyregulowac na ciengle łonczoncym pedał sprzengła i łożysko oporowe skracając je

#50 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:29

Problemy z ukladem kierowniczym Z góry przepraszam za moją niewiedzę naa te tematy i proszę o wyrozumiałość dla mnie :P

Powiedzcie mi gdzie są te zwrotnice dokładniej i co smarować.

A jeśli chodzi o tą sprężynkę to ona jest na pedale gazu ? chodzi tutaj o c360 bo u mnie jej nie ma jak by ktoś miał fotkę gdzie ją widać to proszę o wrzucenie i prroblem się rozwiąże sprawdzałem w książce tam pokazana jest sprężyna ale nie jest rozrysowane gdzie ona ma być :P

A o sprzęgło to da radę to podkręcić bez grubszego rozbierania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:56

Problemy z ukladem kierowniczym kalamitki znajdziesz na zwrotnicy jak poszukasz. są w widocznym miejscu. a jeśli chodzi o sprzęgło to nie trzeba nic rozbierać. pierwsze trzeba ustawić łapy na docisku sprzęgła. pierwszy stopień na 4 mm a drugi na 10. ale dla twojego dobra niech ci to zrobi ktoś kto się zna. bo pisząc jest to trudne do wyjaśnienia. a zwrotnica to to na czym przednie koła obracają się do skrętu w prawo i lewo.
KPK Kumurun Team

#52 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 08:18

Problemy z ukladem kierowniczym A jesli chodzi o te zwrotnice to ja wiem gdzie to jest i jak wygląda po prostu nie wiedziałem jak sie to nazywa dzięki ci wiem gdzie są te kalamitki bo ostatnio jedna wkręcałem nową bo jej nie było wcale.

#53 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 22:06

Problemy z ukladem kierowniczym Jeszcz raz wruce do łożysk oporowych na samym dole jest grubsza obudowa tam znajdujom sie te łożyska jesli tam nie działajom prawidłowo to smarowanie nic nie pomoże po tych objawach co pisałes to wiem że nie działajom prawidłowo albo ktoś wmontował zwykłe podkładki i jest bardzo duże tarcie dlatego jest ciężko kręcic

#54 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 23:17

Problemy z ukladem kierowniczym Dzieki Wielkie jak podczepiłem tawotnice to smar wyciska się właśne tam na dole czy tam powinno być a jak sprawdzić bez wielkiego rozbierania czy tam są łożyska czzy ich nie ma ??

JAk by ktoś miał tą książke zeskanowaną to proszę o link bo nie moge jej znależć mam tylko katolog części a potrzebuje ta z instrukcja napraw itd...

#55 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 09:45

Problemy z ukladem kierowniczym jakie lozyska w zwrotnicy?tam sa 2 tuleje mosiezne,zreszta jak by byly wyrobione to by bilo kolami i byl duzy luz
moim zdanie problem jest w przekladni kierowniczej-poluzuj regulacje lozyska[z boku przekladni sruba na srubokret,blokuje sie nakretka] lub wyciag przekladnie i rozbierz-moga byc lozyska rozwalone[brak oleju] lub byl za duzy luz i ktos nawkladal podkladek dystansowych i slimak sie blokuje

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#56 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 09:50

Problemy z ukladem kierowniczym Na dole zwrotnicy jest kulkowe łożysko oporowe,

#57 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:35

Problemy z ukladem kierowniczym Nadal mam problem z tą sprężynka pedału gazu po prostu jej nie mam nie widzę jej a szukałem w książcę jest narysowana ale gdzie ona jest to nie widać a pytanie do tych co wiedzą jak ona wygląda i gdzie jest widać ją gołym okiem czy gdzieś jest ukryta ?

Czy to jest taka sprężyna http://www.agrofoto....8_44_275538.jpg

#58 Share andre6704

andre6704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 20:48

Problemy z ukladem kierowniczym Może ktoś zauważł że po wymianie przednich opon zmienia się siła kierowania.Lżejszemu kierowaniu najlepiej służą opony z drobniejszym podłużnym bieżnikiem i ważne by ten bieżnik po obwozie mniał jak najwięcej nacięć,czyli przepustów.Do tego jakby jeszcze opona była w podstawie trochę zaokrąglona to kierownica będzie chodziła prawie jak ze wspomaganiem.przerobiłem ten temat swoim ciągniku .POza mechanicznymi usterkami ważne też by koł nie były rozbieżne.

#59 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 20:57

Problemy z ukladem kierowniczym Tu masz link do strony ze sprężynami wszelakiego rodzaju. Znajdziesz tam sprężyne pedału gazu ale do C-330. Z tymże do C-360 jest taka sama, więc nie ma problemu.

http://www.metalpol-...rukuj.php?typ=1
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 21:07

Problemy z ukladem kierowniczym To jak ta sprężyna wygląda to ja wiem tylko gdzie ona powinna być

Jeszcze raz daje foto http://www.agrofoto....8_44_275538.jpg czy to działa na tej samej zasadzie co ta sprężynka bo jak cos to dorobie taką samą i będzie odciągała gaz i bbedzie git