Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria ciągników John Deere 5M

1514 odpowiedzi na ten temat

#741 Share martinho

martinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:MF 5455 , JD 5080 M

Napisany 10 październik 2010 - 21:10

Nowa seria ciągników John Deere 5M Moj brat ma 8mt/h i jest wk.....ny,tylni most tak buczy ze sie zastanawia kiedy cos pier... A jak u was to wyglada ? Najgorzej jest na 1 biegu i puzniej do 1900 obr dalej jest OK .MF 5455 w porownaniu do JD to samolot.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria ciągników John Deere 5M Dzisiaj, 14:46
  •  

#742 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 11 październik 2010 - 07:07

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ja o tych wyjących mostach slyszałem od jednego z dealerów jd, mowil ze ktos sie skarzył na to ze ta mka wyje jak stara kur... i mieli niby cos z tym zrobić. A juz jest tak panowie ze jesli sie trafi jakis zly egzemplarz w innych markach to ok, ale jak w jd to wielbiciele jd nie dadza zlego slowa powiedziec bo john deere to john deere. Dla mnie zawsze jd był jest i bedzie ciagnikiem porownywalnym z innymi markami i zadnego boga w nij nigdy nie widzialem a nawet niektore inne marki mają duzo lepsze maszyny niz wspomniany jd, ale ze amerykanski i ze znaczek ma to dla niektorych to sie liczy. Tylko ze mka juz nie wszedzie ma odlewane znaczki Jd np na mostach heheh

#743 Share ArtBet

ArtBet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 październik 2010 - 20:23

Nowa seria ciągników John Deere 5M Witam
Posiadam 5100M ma już 30mt/h obecne wady z jakimi się spotkałem to wyciek oleju opaska była słabo dokręcona ubytek płynu chłodniczego ale serwisant gdy przyjechał powiedział ze ten płyn będzie ubywał zawsze do pewnego poziomu i niema sensu dolewać bo jego zdaniem zbiorniczek jest źle wyprofilowany następna sytuacja radio przestało działać wiec sam sprawdziłem bezpieczniki w kabinie ale d..a zimna a koleś podszedł wymienił bezpiecznik na nowy koło akumulatora(spalił się chyba przez światła przyczepy złe bieguny) co do mostów powiedział ze chińczyki je składają ale części są niemieckie ja osobiście słyszę most jak wyje ale na (wstecznym) ale w aucie na wstecznym tez wyje może forda tez robią Chińczycy :blink: koleś powiedział motor jest świetny nawet na opale będzie szedł :P a Common rail podobno ma mniej palić co mija się z prawdą. Jego zdaniem jedyne co to skrzynia 1234 ABCD reduktor troszkę sprawia problemów ale to M-ka a nie R-ka. A moje zdanie hmmm komfort jest cicha kabina 100KM na 4100kg troszkę mało trzeba mu dawać troszkę gazu spalanie dokładnie nie wiem na pewno mniej spali w pługu 4x30 niż zetor 62.. czy 7011 ale razem z qmplem stwierdziłem ze do 1700obr/min M-ka i zetor forterra są oszczędne ale jak się da w palnik to.... a jeśli chodzi o pierdołki to przy przesuwaniu dźwigni tylnego podnośnika łatwo wyłączyć przedni most fotel pneumatyczny po dziurach troszkę hałasuje i szkoda ze niema wysokiego oparcia jak w R-ce, pasażer ma strasznie mało miejsca, opony mam jakieś badziewne a Continentala fajniej wyglądają
Obecnie to by było na tyle wypowiedz możne chaotyczna ale sens przekazu zachowany B) Pozdrawiam

#744 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:52

Adrianos ile wyszedł Cie drugi przegląd?

320zł
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#745 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:53

Nowa seria ciągników John Deere 5M w moim posiadaniu jest natomiast 5080 M mam nie wiele zrobione ponad 60 godz. moja opinia jest jak najbardziej pozytywna o tym ciągniku! fakt nie jest aż taki super jak reszta JD bo to nie ta klasa i cena! ale jeśli jeszcze raz miałbym wybierać między agrofarmem 410 lub JX czy TD to (przynajmniej narazie) wybrał bym JD M choćby za sam rewers! nie mam EHRu i troche uciążliwe było podpięcie sprzętu gdyż w Mce nie ma podnoszenia tylnego TUZ z zewnątrz, ale dorobiłem wajche i już mam podnoszenie! po za tym u mnie nic nie cieknie i nic nie wyje głośniej niż w agrofarmie czy case!
Spalanie przy turze i "na lekko" około 4,6 l/h a z pługami 4 zagonowe, agregat uprawowy 2,40m i talerzówka 2,40m około 7,4 l/h ogólnie jestem zadowolony!!!

#746 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 17 październik 2010 - 09:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jak tą wajchę dorobiłeś. Wstaw może jakąś fotkę do wynalazki sam bym coś takiego założył

#747 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:19

Nowa seria ciągników John Deere 5M Jestem użytkownikiem 5080m, 300godz jakie moje opinie? Jeżeli chodzi o mosty to bez zarzutów, nie wiem jak u was u mnie nic nie wyje, zero wycieków, podnośnik bardzo mocny i elastyczny, jeżeli chodzi o ABCD zakresy, na początku sprawiają trudności ale idzie sie przyzwyczaić, spalanie nie w lekkiej robocie około 5 l na godz, jestem pod wrażeniem tego. Jakie minusy, problem z pompą wtryskową, (z tyłu jest umieszczony odpowietrznik który nie ma odprowadzenia pod silnik i po jakiś 20 godz pracy po umyciu okolice pompy wyglądają jak by był przeciek, wezwałem serwis, stwierdził ze pompa do wymiany może wymienić ale nowa też będzie ciekła a jeżeli nie chce może odpowietrznik zakleić, co mija sie z technologicznym zastowowaniem tej rzeczy. Serwisanta lekko wyśmiałem bo po co robią odpowietrznik, zeby go zakleić? nie sądzę, i teraz pytanie da was czy u was tez to leci bo jeżeli nie to będę do nich uderzał. innych minusów nie zauważyłem A propo CR to jest oczywiste ze więcej pali niż zwykła pompa rotacyjna. Ale za co jakie czyste spaliny. Osobiście nie mam CR

#748 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 18 październik 2010 - 19:26

Nowa seria ciągników John Deere 5M No moze spaliny czystsze ale jak spali wiecej to bedzie wiecej czystszych spalin a jak spali mniej to beda ''brudne spaliny'' tylko ze mniej wiec moim zdaniem te normy euro to taki pic na wode, bo ciagnik droższy bardziej skomplikowany i wiecej pali wiec dla rozlinka to tylko strata a dla srodowiska to nie wiem czy az taka ulga.

#749 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 październik 2010 - 08:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M Ale jaja z tym odpowietrznikiem może pompa też chińska. Nawet w nowym zetorze czy polmocie takiego numeru nie zobaczysz żeby ciekło i ktoś mówił że tak ma być.
Z tymi debatami o cr i pompach rotacyjnych to może dajcie sobie spokój bo widze niezłe teorie tu tworzycie. Większe spalanie nie jest uzaleznione od budowy układu zasilania ale innych czynników np ciśnienie doładowania, egr, mocy i momentu jaki silnik ma uzyskać itd. Co do norm czystości spalin one są określane na podstawie pomiaró skłądu spalin specjalnymi urządzeniami więc raczej fikcją nie są.

#750 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 październik 2010 - 17:21

Nowa seria ciągników John Deere 5M ja właśnie też mam taki sam problem z pompą po około 50 mth zaczeła mi się pocić to srwisant wymienił mi przy pierwszyma przeglądzie na nową a teraz patrzę że znowu zaczyna się pocić u mnie nic nie wspominało o tym odpowietrzniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 październik 2010 - 11:10

Nowa seria ciągników John Deere 5M u mnie jd 5080m ma przepracowane 200mth i od poczatku praktycznie silnik nie był myty ,nie widać żadnych wycieków czy pocenia w okolicach pompy wtryskowej ,a gdzie jest ten odpowietrznik bo nie mogę go znaleść?

#752 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:13

u mnie jd 5080m ma przepracowane 200mth i od poczatku praktycznie silnik nie był myty ,nie widać żadnych wycieków czy pocenia w okolicach pompy wtryskowej ,a gdzie jest ten odpowietrznik bo nie mogę go znaleść?

on jest od strony silnika, strasznie ciężko do niego się dostać, ledwie palec wchodzi, nie dobrze zrobiłeś ze dałeś wymienić, bo każda jedna ma odpowietrznik z tamtej strony, jedyne rozwiązanie zrobić odprowadzenie wężykiem pod silnik, co zauważyłem, jak sie leje dobre paliwo to wcale nie pociło sie, pompa jest albo USA albo we Włoszech tak jak silnik, poprzednie wersie miały odpowietrznik ale od dołu i wszystko wydmuchiwało sie wiatrem wentylatora chłodnicy,

#753 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:20

Nowa seria ciągników John Deere 5M Co ma jakość paliwa do odpowietrznika przecież jak go się nie używa to jest zamknięty i nic nie powinno przejść.
Te wasze historie brzmią jak kabaret paliwo zdmuchuje wentylator i silnik się nie brudzi a gdzie dbałość o ekologie hehe.

#754 Share mbpiotr

mbpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:30

Nowa seria ciągników John Deere 5M Silnik jest francuski ,takie małe sprostowanie. Ja do swojego leje tylko i wyłącznie sprawdzone paliwo ,wiec to co udało Ci się zaobserwować czyli "jak się leje dobre paliwo to wcale nie pociło się" może być prawdą ponieważ ja nie zauważyłem żadnego pocenia ani wycieku. A mam 100% pewność że paliwo które leję jest dobrej jakości.

#755 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:48

Nowa seria ciągników John Deere 5M TO mówicie ze odpowietrznik działa jako odstojnik to trochę dziwnee :D

#756 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 październik 2010 - 21:41

Nowa seria ciągników John Deere 5M skoro mówicie że te pocenie się to wina odpowietrznika to dlaczego serwisant jak przyjechał to nic o tym nie wspomniał tylko odrazu pope wymieniał

#757 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2010 - 21:43

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dobrze, że pompy nie wymienił, popa :D jest sporo tańsza.

#758 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 październik 2010 - 06:52

Nowa seria ciągników John Deere 5M Dobrze że ten model ma kabine w standardzie bo inaczj kierowca miał by ten ON na twarzy. A może to takie smarowanie rozbryzgowe?

#759 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2010 - 06:58

Nowa seria ciągników John Deere 5M Chodzi Wam o taki plastikowy korek w pompie? U lokalnego dilera to wkręcają tam metalowy korek i nie cieknie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 październik 2010 - 12:52

skoro mówicie że te pocenie się to wina odpowietrznika to dlaczego serwisant jak przyjechał to nic o tym nie wspomniał tylko odrazu pope wymieniał

u mnie taż chciał wymienić, to sie pytam po co i z czego leci a on ze tym odpowietrznikiem, i ze każda jest taka sama, to sie pytam po co wymieniać? a on ze ma tak w zleceniu to wymienia, Uważajcie na to bo nie którzy robią fuszerkę i aby tylko robotę odwalić.
I takie sprostowanie, bo widzę że nie którzy wyobraźni nie mają, to nie leci, to są tylko opary, które po iluś tak dziesięciu godzinach są widoczne, w case, claas zetor czy ursus tez tak jest, w innych nie wiem nie oglądałem tylko ze jest to odprowadzone i nie przeszkadza.