Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy

111 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robercik28

robercik28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:44

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy czy ktos z was użytkuje naczepy tiroskiedo zwozu słomy chodzi mi o zestaw m naczepa plus ciągnik rolniczy i czy jezdzicie tym po drogach publicznych i jak jest z rejestracja czy wózek trzeba osobno rejestrowac i naczepe czy tylko wystarczy jak jest naczepa rejestrowana

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 15 maj 2009 - 19:19

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś jeździł z wózkiem, widziałem natomiast naczepę wywrotkę trzyosiową do zboża przerobioną na dyszel do ciągnika (na 'hitch'), była na sprzedaż na Allegro.
Ale tak właściwie, to chciałem się dołączyć do tego pytania: czy jeśli ktoś jeździ z wózkiem, to mógłby powiedzieć czy nie dzieje się czasem tak że naczepa wywiera duży nacisk na wózek i ten się zapada co powoduje problemy z jeżdżeniem po nieutwardzonych drogach (i po polu)?
Naczepa przecież dociąża tylną oś (osie) ciągnika siodłowego, więc powinna też mocno naciskać na wózek, co akurat tu chyba nie było by pożądane...
good God damn and other such phrases...

#3 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 15 maj 2009 - 19:48

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Nie wiem czy dobrze rozumiem- chodzi o coś takiego jak w ciągnikach siodłowych? W ich budowie to chyba jest tak, że większy nacisk sam ciągnik wywiera na przednia oś- przez co tylnia jest odciążona od masy samego ciągnika i może przejąć część wagi ładunku na siebie.
Myślę że aby tylnia oś nie siadała to zasada jest taka jak w zwykłych ciągnikach pracujących czymś ciężkim na tyle- przód musi być dociążony żeby 4 koła mogły równo brać i tylnia oś nie siadła.
Tak samo w tych- sama masa ciągnika dociąza przednią oś, a naczepa i część ładunku- tylnią. Reszta ładunku obciąza osie naczepy.

#4 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 maj 2009 - 07:29

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy nacisk można regulować przesówając siodło do przodu dociążysz tylną oś traktora i na odwrót tylko czy taki zestaw nie będzie za długi według litery prawa do poruszania się po drogach pubicznych?

#5 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 16 maj 2009 - 08:02

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy http://www.allegro.p...cb_fastrac.html tu jest taki wózek ;)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#6 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 maj 2009 - 09:36

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy @Jackassiu ten z allegro to ciekawa rzecz

Za długi co do zgodności z prawem nie powinien być, bo razem z naczepą stanowiłby jakgdyby przyczepę z przednią osią skrętną.
Mógłby mięć jednak kłopoty na zakręcie- zwykłym ciągnikiem siodłowym łatwiej wchodzić w zakręty i cofać. Siodłowy działa na zasadzie podobnej co ciągnik rolniczy z przyczepą samozbierającą/ rorzutnikiem na tandemie. A ten tutaj, z podpiętym wózkiem i dopiero na wózek naczepa, to tak jakby miało się cofać z dłuuuuuuuuugą przyczepą. I w zakręty wchodzić trudniej.

#7 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 16 maj 2009 - 13:44

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Ten wózek trochę mi śmierdzi 'obrzynem' z jakiegoś starego ciągnika siodłowego, no ale tak jest najprościej i najtaniej. Nie wiem tylko jak solidnie dospawali tam zaczep, bo fotka tylko jedna i w dodatku mała, a taka samoróbka może rodzić problemy przy kontakcie z 'władzą'...
Na filmikach promocyjnych z CLAAS-a widziałem takie fabryczne wózki, ale na podwójnej osi na bliźniakach, to by było najodpowiedniejsze, tylko pewnie full drogie.
good God damn and other such phrases...

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 maj 2009 - 14:27

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy dużo wózków takich jest w ogłoszeniach na mascusie z krajów skandynawskich bo tam to jest mocno rozpowszechnione ciąganie naczep na takim wózku samochodem ciężarowym 2 lub 3 osiowym. a taki wózek 1 osiowy http://www.agroliner...4e672b706ce2bc7 był niedaleko mnie na sprzedanie kosztował ok 50000zł i gość ciągnął takim za Fastrac'iem ten wózek z naczepą wywrotką na kampani buraczanej

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 maj 2009 - 14:29

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no kosztuje 60 tys. pln netto ;) mozna zamowic chyba w cargomilu, w kazdym razie w ktorejs z polskich firm :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 maj 2009 - 15:43

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy dobra sprawa taki wozek ale i mocnego ciagnika potrzebuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robercik28

robercik28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 maj 2009 - 17:17

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no tak duzy koń ale do transportu słomy nietrzeba aż takiego mocnego

bo sie zastanawiam nad zakupem naczepy jest dość tania bo 4.5 tyś plus wozek około 4 tyś to itak dużo taniej by mnie wyszło jak bym kupił orginalna do słomy tylko niewiem jak jest a rejestracją takiego zestawu czy sie da

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 maj 2009 - 17:19

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy jak masz papiery to się da tylko wszystko oddzielnie

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 maj 2009 - 17:58

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy

no kosztuje 60 tys. pln netto ;) mozna zamowic chyba w cargomilu, w kazdym razie w ktorejs z polskich firm :)

Ale to już chyba z pompą i zbiornikiem oleju i całym osprzętem do wywrotu.

Mam kilka fotek takich wózków.
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 maj 2009 - 18:45

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy sam uklad jezdny, heble i siodlo, nie wiem za co oni tam tyle policzyli, bo przeciez naczepy zaczynaja sie od 90 tysi ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:41

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no właśnie strasznie drogie te wózki a tam tylko siodło, kawałek ramy, oś lub dwie, zaczep, kilka metrów kabla weży itp. tak samo nowa przyczepa ciężarowa 2 osiowa wywrotka o DMC 18 ton kosztuje podobnie co naczepa wywrotka o ładowności ok 2x więcej

#16 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 22:10

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy Witam, byłem dzisiaj na Dniach Otwartych w WODR Łosiów i firma Mega, producent naczep z Nysy produkuje takie wózki. Jest on dwuosiowy na oponach jak w naczepie, posiada pompę do wywrotu na wom, wózek przyczepiany na dolny zaczep. 34 tys netto. Wózek na poduszkach, widać solidnie wykonany , w końcu robią oni naczepy to się znają. Ciekawa sprawa i niezbyt drogo.

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 23:59

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy no dość tanio chyba w Euro ta cena i niemają w ofercie na stronie. choć podobny (bez pompy na WOM) na Mascusie to ok 100tys zł.

#18 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 17:27

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy cena w złotych. 34 tysiące PLN netto

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 17:56

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy nie wieżyłem i zadzwoniłem i faktycznie takie dość tanie. mi powiedzieli tak 37 tys zł bez pompy a z pompą 42 tys zł. miał mi zdjęcia przysłać jeszcze ale jakoś narazie niedostałem ich. a Ty masz może jakies zdjęcia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 23:59

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy nie mam zdjęć, a powiedział Ci z pompą 42 tys ale już brutto?
W sumie dobre rozwiązanie taki wózek, do tego jakaś używana naczepa i jest spory zestaw. Albo wózek + nowa naczepa wyjdzie w podobnej cenie jak dwa metaltechy DB14 na które wchodzi 32 t kartofli. Ale jak zaczepie DB14 z 3osiówką to mam 34-36 ton , tyle nie wejdzie na naczepę. poza tym jak mokro to przyczepy można pojedynczo ciągnąć a tu jak utopisz taki zestaw to lipa. Jest problem też bo potrzebuje na bok rozładunek i na tył, a naczepa ma tylko tył ale gościu mówił ze będą robić 3 stronny wywrót naczepy, wtedy byłoby to bardzo uniwersalne.