cris10

Claas hydrostat oraz obroty młocarni

Polecane posty

cris10    96

Witam

Mam kilka pytań odnośnie modelu 88 sl maxi , a konkretnie to :

1 . Mam napęd hydrostatyczny i pomyślałem o wymianie oleju , kombajn ma ponad 1700 mth nie mam pojęcia czy był tam kiedyś wymieniany olej . Wymieniać goi czy raczej nie ? Wy zmieniacie ? Jak tak to jaki olej lejecie ?

2.Obrotny bębna młócącego można zmniejszyć do max 650 obr/min , mam w tym roku trochę grochu i wiem że 650obr będzie na pewno za dużo . Ale podobno jak się dowiedziałem można zmniejszyć je jeszcze , pytanie jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jak go zakupiłeś nie nie wiesz czy były wymieniane oleje i filtry, to wymieniaj wszystkie. Olej wysokiego ciśnienia czyli napęd hydrostatyczny (hv46) (chyba że chcesz jakieś normy szczegółowe to mogę podać). Olej się spuszcza na silniku hydraulicznym kluczem imbusowym chyba 13. Filtry są dostępne zamienniki.

Masz też hydraulikę niskiego ciśnienia (układ kierowniczy, opuszczanie i podnoszenie hederu). Opuszczasz gardziel (przenośnik pochyły na sam dół. Odkręcasz króciec od siłownika układu kierowniczego i kręcisz kierownicą. W ten sposób opróżniasz układ niskiego ciśnienia. W zbiorniku na olej masz dwa filtry (jak chcesz nr. to daj znać) jeden z siatki metalowej (który się płucze, a drugi papierowy który się wymienia.

Olej do niskiego ciśnienia jest taki sam jak do hydro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

Obroty bębna młocarni możesz zmniejszyć luzując pas napędowy odrzutnik - beben. Miałem taką samą sytuacje co prawda w DF, po prostu pękł mi pas, i gdy zakładałem nowy, nie napinane go zbyt mocno. Obroty spadły do ok 520. Gdy wjeżdżam w groch luzuje go oczywiście w granicach rozsądku, tak żeby nie kruszyc ziaren , ale też żeby pas się nie ślizgał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

ursus1014ieco410 - dzięki za info , maszyna zadbana to pewnie wszystko było wymieniane także teoretycznie jeszcze 300 mth powinien na tym oleju lecieć ale dla spokoju powymieniam .

 

SOKAN - w silniku olej i filtry zmienione , paliwa tak samo , teraz będę zabierać się za hydro i hydraulikę , podjadę do Claas'a i zapytam o olej do hydro wezmę niby to orginał jaki oni zalecają ... Ale normy mógłbyś podać jak możesz , oczywiście . Gdzie go spuszczać to juz wiem . A później trzeba odpowietrzyć ?

 

maciekn1210 - są inne sposoby na zmniejszenie obrotów , pozatym gdyby nawet spadło do 520 obr to tak samo mnie nie ratuje , w książce pisze że obroty koło 300 bodajże muszą byc ( teoretycznie ) i liczę na to że ktoś z tym walczył z tym i mi coś podpowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Da się obniżyć na 100% , mam instrukcję to pokaże Ci jaka zalecana jest liczba obrotów bębna. Tylko jutro bo książka w garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@cris10 W celu młócenia szczególnie łamliwych rodzajów ziarna można zamontować zamiast tarczy regulacyjnej bębna młócącego przekładnie łańcuchową napędu bębna młócącego. uzyskasz nawet 265 obr/min. Tylko czy warto się w to bawić wymieniając koła. Ja groch młóciłem Mercatorem75 to gdy był bardzo suchy to łamało ale gdy miał większą wilgotność to już były cale nasionka. W tym roku pierwsze będę latał na 98sl i też mam groch i nie myślę wcale o tych kołach. ( info z instrukcji obsługi dom98SL)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Panowie a wiecie może jakie obroty na mlocarni ma dominator 105 na poszczególnych ustawieniach pasa ? Bo mam takim kosic a nic o nim nie wiem i nie dziala obrotomierz od mlocarni :/ obroty zmienia sie poprzez przelozenie pasa na inne kola pasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Olej jaki kupisz w serwisie Claasa to jest Total Equivis zs 46. W serwisie jak zechcą to Ci to potwierdzą. Kupisz go za połowę ceny jak w Claasie a jest to samo.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj