Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vicon

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 marzec 2009 - 09:35

Vicon Czy któryś z forumowiczów wysiewa nawozy rozsiewaczem VICON tym co zamiast talerza ma rurę, jak to w praktyce się spisuje i na ile może rzucić nawóz.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vicon Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2009 - 09:54

Vicon Wujek zajmuje się sprzedażą używanych maszyn z zachodu. Ostatnio gdy byłem u niego zajechał jeden facet, który przedtem zakupił u niego rozsiewacz Vicona na rurę. Był wtedy po jakąś maszynę. Zgadaliśmy się o rozsiewaczach. Mówiłem mu, że mam taki rozsiewacz co rzuci saletry 11 m i szukam jakiegoś lepszego. On mi wtedy odpowiedział, że posiada Vicona rurowego i nie chce innego rozsiewacza. Saletry rzuca mu 18 m a polifoski jeszcze dalej. Jest bardzo z niego zadowolony.

#3 Share ZETOREK93

ZETOREK93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:18

Vicon Ja również posiadam rozsiewacz VICON rurowy i powiem że potrafi więcej rzucić niż te 18m zależy jeszcze jakiego nawozu jestem bardzo zadowolony z rozsiewacza

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 10 luty 2011 - 22:55

Vicon Również posiadam uzywanego Vicona BS od roku. 1600 l pojemniści. Pięknie i równo sieje, mocznik, saletra do 22 m a polifoski nawet do 28! łatwa regulacja szerokości roboczej, cały aparat wysiewający z kawsówki i łatwe mycie z uwagi na uchylany kosz zasypowy. Za te 4200 co za niego dałem super sprzęt. Amazone moim zdaniem nie dorównują mu a właśnie amazone planowałem kupić bo wokó wszyscy to mają. Teraz wieku sąsiadów mi zazdrości:)

Edytowany przez Alio, 10 luty 2011 - 22:57.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#5 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 luty 2011 - 13:26

Vicon

Teraz wieku sąsiadów mi zazdrości:)

To najważniejsze...:unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:43

Vicon posiadałem ten rozsiewacz najgorzej z częściami tzn uszkodził się ten rękaw i nowy by było trzeba a nie ma :unsure: i jak je macie to zwracajcie uwagę na łożyska w tej przekładni od rękawa bo jak zacznie telepać to po nim

posiadałem ten rozsiewacz najgorzej z częściami tzn uszkodził się ten rękaw i nowy by było trzeba a nie ma :unsure: i jak je macie to zwracajcie uwagę na łożyska w tej przekładni od rękawa bo jak zacznie telepać to po nim

#7 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 13:00

Vicon Ja kupiłem wczoraj taki rozsiewacz na rurę i mam problem z szerokością wysiewu - za wąsko rzuca, nie wiem jak to wyregulować, czy ten plastik na końcu dziubka odpowiada za szerokość i czy można go regulować w jakiś sposób? I na jakich obrotach siejecie na te 12 - 15 m?

#8 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 lipiec 2011 - 15:36

Vicon Jeśli masz taki sam jak mój to regulację szerokości przeprowadza się dźwignią z tyłu rozsiewacza. Powoduje ona przesunięcie aparatów wysiewających i zmienia się miejsce wysypywania nawozu na tarcze wysiewające a w ten sposób szerokośc wysiewu. u mnie gdzieś od 10 do 20-25 metrów (zależy od nawozu) Obroty to w c360 daję koło 2000-2200. w mtz 1800
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ArturPawlaszek

ArturPawlaszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:37