matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

krzychu652    3
Napisano (edytowany)

Panowie 8 sztuk MM, południowa Wielkopolska (okolice Kalisza), ładne, waga pewnie przekroczy 800 kg w tym momencie. W sierpniu będą mieć po 2 lata. Gdzie najlepiej sprzedać i jak się kształtują ceny w tym regionie ? Dodam, że nie mam możliwości zważenia ich i raczej nie chciałbym sprzedawać na WBC bo nie ufamy tym procederom. Warto teraz sprzedawać, czy może są prognozy że w okolicach żniw cena wrośnie ?

Edytowano przez krzychu652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11
Napisano (edytowany)

Na wbc to można sprzedać jak się jest przy zabiciu i masz o tym pojecie, bo jak nie widzisz to ci to lub tamto odkryją i już na byku z 20 kg do tyłu, a na krowach to już dopiero idą po bandzie. Jak sobie pozwolisz to jeszcze 2 % od wagi tuszy obejmą.
Jak sprzedające na wbc to ustalcie sobie jakie ubojnia ma warunki jeśli chodzi o to co ważą, no i oczywiście cenę, bo co z tego jak np jedna ubojania będzie miała cenę z 50 gr wyższa jak że sztuki po odtraceniach i tak będziecie z 250 zł do tyłu.
Co do wybicia to byk w U klasie wybija się w granicach 60 %. A wybicie liczę od wagi netto czyli po objęciu 5 do 7 % na gnoj.

Edytowano przez fartom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19
Napisano (edytowany)

sam mam taki problem ponad miesiąc szukam dobrego kupca 6 szt mm i nic okolice ostrowa wlkp

Edytowano przez iwik073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

troche nie wiesz o czym piszesz

 

to jak wiesz lepiej to mnie oświeć jak to jest że jak oddam na wbc to słabo to wychodzi a handlarze na wbc się rozliczają i straty nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Co do wybicia to byk w U klasie wybija się w granicach 60 %. A wybicie liczę od wagi netto czyli po objęciu 5 do 7 % na gnoj.

Licząc w ten sposób to miałem sztukę, która miała 61,2% (57% od wagi brutto) i była w klasie R. Wybicie liczy się od masy brutto. Taka jest zasada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

To ile sztuka ważyła u ciebie w domu, a ile było mięsa na rozliczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

6zł możesz wołać

 

6 zł według mnie to trochę za mało jest to mieszanieć CH z HH ładny tylko juz nie rośnie ma ponad dwa lata dzwoniłem do goscia to powiedział ze mięsne płaci od 7 do 7,5 i jak sa super byki to jeszcze moze dac więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale 500 kg-  to  maleństwo , skoro  2  lata  skonczył  -  to do  dalszej  hodowli  nikt  go nie kupi .

Realnie  7  zł to max , ale  watpię  żeby ktoś  tyle dał 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

To ile sztuka ważyła u ciebie w domu, a ile było mięsa na rozliczeniu?

Na wadze w zakładzie ważył 890kg, mięsa w rozliczeniu było trochę ponad 500 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

A w domu ile ważył? Byłeś przy ważenia na zakładzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

6 zł według mnie to trochę za mało jest to mieszanieć CH z HH ładny tylko juz nie rośnie ma ponad dwa lata dzwoniłem do goscia to powiedział ze mięsne płaci od 7 do 7,5 i jak sa super byki to jeszcze moze dac więcej 

Tak ale waga pow 600kg( pmięcha musi być pow 300)tak u mnie liczą wg mnie kokosów za takiego śledzia nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

a handlarz robi w czynie spolecznym i uczciwie warzy i placi jak powiedzialem ze byki zwarzone to nie ma handlarzy wienc daje to do myslenia

 

....wienc trzeba uczciwie warzyć ......chyba nigdy kolega do szkoły nie chodził, ech Ci wagarowicze :lol: :lol:

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)

6 zł według mnie to trochę za mało jest to mieszanieć CH z HH ładny tylko juz nie rośnie ma ponad dwa lata dzwoniłem do goscia to powiedział ze mięsne płaci od 7 do 7,5 i jak sa super byki to jeszcze moze dac więcej 

 

seba 07101 tobie moze sie wydawac ze byczek ma 500 kg bo moje byki (poza ostatnimi slowackimi HF) z wygladu zawsze maja 100-150kg mniej niz realnie wnoszom na wage. Ty wez ciagnik wozek i jedz sobie na jakis sklad wegla i sobie tego byka zwaz  bo myslisz ze ma 500 kg a on moze miec ponad 650 kg i wtedy inna rozmowa z chandlarzem jest.

Niewykluczone jest rowniez ze tobie sie wydaje ze byk ma 500 kg bo do tej pory jakis chandlarz cie przekrencal na wadze a sa tacy co nawet 100 kg na byku oszukuja.  i porownujesz tego byka z innym na ktorym cie ktos okradl. W mojich stronach ubojnia( pow. jarocin) przekrencala ludzi nawet po 120 kg na byku. w koncu  rolnik ( dostawca wieloletni do tej ubojni)  kupil sobie wage bo cos mu zaczelo juz niepasowac to owa ubonia wjachala na podworek jak zawsze i jak  zobaczyla wage to samochod nakrecil na podworku i dal gazu i wyjachal z podworka nikt nawet nie wysiadl aby byki ogladac, hehehe. Rolnik zadzwonil co sie stalo to mu odpowiedzial ze sie odmysleli bo ma on coraz gorsze byki i na nich nie zarabiaja i wiecej po byki nieprzyjadom chyba ze poprawi jakosc i tak zakonczyla sie 8 letnia wspolpraca z ta ubojna  Dlatego jak niewiesz czy byk ma te 600 kg a masz tylko jednego to sie poswiec i go zwaz  bo za 500 kg to nawet tych 6 zl niedostaniesz nawet jak to mieszaniec.  Albo potrzymaj jeszcze bo cena idzie w dol jak byk ma powyzej 30 miesiecy bo wtedy sa obowiazkowe badania na BSE. Ale nie chce mi sie wiezyc  ze byk ktorego opisales ma tylko 500kg bo taka wage to maja Jerseje w tym wieku lub wynendzniale HF na wodzie i slomie i stawiam ze ktos cie przec lata walil na wadze i ty jestes przyzwyczajony ze bylki masz lzejsze niz wygladaja

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ten rolnik z opowiadania , to chyba ty...? Czy twoi znajomi też tacy obeznani jak ty? No i o czym ma to świadczyć, że mylisz się na byku o 150kg? no oczywiście oprócz twojej ignorancji...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

A w domu ile ważył? Byłeś przy ważenia na zakładzie?

 

W domu nie wiem ile ważył. Ważenie odbyło się jakieś 30 minut po wyjeździe ode mnie i byłem jego świadkiem. Tej wagi jestem pewien. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)

Ten rolnik z opowiadania , to chyba ty...? Czy twoi znajomi też tacy obeznani jak ty? No i o czym ma to świadczyć, że mylisz się na byku o 150kg? no oczywiście oprócz twojej ignorancji...

widze ze mnie bardzo lubisz, heheheh

moj drogi ja sie w bydlo bawie od nie calych 5 lat bo moja domena to swinki a bydlo to obszar poboczny 12-15 sztuk rocznie a bawie sie tylko z tego wzgledu ze przerobka obory nieoplacalna jest dla swinek pozatym jest 3 ha laki a co do wagi bydla to ignorantami sa kupujacy bo zawsze jak ktory kolwiek wchodzi do obory to wage zwierzaka podaje mi o 100 kg minimum niz wchodzi na wage( dla przypomnienia moja wlasna) a wage mam prawie od poczatku zabawy z bykami( waga urzywana z remontem ok 2500-3000 zl) tylko zalegalizowalem ja dopiero w tym roku

P.S.

a co do znajomych to ten beznadziejny rolnik to najwiekszy w okolicy.i bawi sie w bydlo bez mala od 30 lat

 

 

moj drogi tu nie chodzi o to kto jest beznadziejny a kto nie poprostu iubojnie i handlarze to zlodzieje ktorzy okradaja rolnika ubojnia goli cie na WBC i na wadze tez jak moze, handlarza na wadze i cenie.a przypominam ci ze okradanie rolnika jest bezkarne bo po pierwsze nie do udowodnienia po drugie do 400 zl to tylko wykroczennie. Sytuacje poprawili by zewnetrzni klasyfikatorzy w ubojniach i grupy producenckie ale w polsce to jest niewykonalne

Edytowano przez tyran3
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

już ci pisałem- bierz się za handel zamiast ciągle biadolić i pisać po raz nie wiem który , te same bzdety


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tyran , a na świniach cię nie kroją ? Tam już wszyscy rzetelni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tyran jestem tez z wielkopolski i sąsiad sprzedawał 10 sztuk teraz hf, mieszance wszystko razem waga ogólna. Dostał po 7.30 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

powiedz, kolego do kogo sąsiad sprzedawał, bo mam 6 szt na sprzedaż i szukam jakiegoś dobrego kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

tyran , a na świniach cię nie kroją ? Tam już wszyscy rzetelni ?

 

co do swinek to cala produkcja ( poza maciorami) idzie przez grupe producenckom wiec krojom tylko na miesnosci jak jest za duzo swin ale tak  nigdy sie nie zdazylo abym dostal mniej na wbc niz na zywcu a przewaznie jestem 50 -80 gr do przodu nizbym sprzedal lokalnej ubojni na zywom   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu652    3

Tyran jestem tez z wielkopolski i sąsiad sprzedawał 10 sztuk teraz hf, mieszance wszystko razem waga ogólna. Dostał po 7.30 netto

 

Możesz podesłać namiary na tego kupca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Firma Jurek 606 481 225 z ciążenia są chyba ale jeżdżą trochę. Kasa podobno na 2 dzień na koncie bo kolejny raz im sprzedawal

Zaznaczam ze ja jeszcze nie sprzedawałem im tylko dzwoniłem zapytać o ceny. Za dobrego byka 7.30 średni 6.70-6.80 a typowy hf czyli wieszak 6.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj