Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar P5

236 odpowiedzi na ten temat

#101 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 22:04

Pronar P5 orkę wykonuję trzema korpusami głębokość ok. 25cm prędkość 8 km. jest jeszcze zapasik mocy ale na płaskim na pagórkach i glinie 1 na żółwiu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar P5 Dzisiaj, 15:11
  •  

#102 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 20:44

Pronar P5 A jakie masz ziemie bo myśle że u mnie tzn na 4 klasie spokojnie dał by rade z 4 korpusami no ale nigdy nie wiadomo.

#103 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 22:01

Pronar P5 przy czterech może i by poszedł, ale będzie większy poślizg kół, mniejsza prędkość, gorsza orka. Producent pługa zaleca mc 90-100 km do tego pługa. Jeżeli wyłączy się napęd przedni to ciągnik ledwie go ciągnie. Dodatkowo dochodzi ok. 250 kg co przy odległości ok 320cm robi swoje. Sam pług ibis ls 3+ waży ok 1000kg. Ciągni z tym pługiem prowadzi się dośc dobrze ale przy dodaniu dodatkowego korpusu myślę że sytuacja by się zmieniła. Dodatkowo po co przeciążać sprzęt. Z tym sprzętem jest w sam raz. Orka wyglada b. dobrze ciągnik pracuje swobodnie, operator sią nie męczy, zużycie paliwa ok 18 l na ha.

#104 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:26

Pronar P5 a czy ten p5 dałby radę wogóle podnieść ciężką 4 obrotową? bo 4200kg. udźwigu to nie rewelacja... a tyle osiąga z dwoma siłownikami pomocniczymi, więc już go raczej zwiększyć się nie da. jeśli się mylę to poprawcie ;)
a jak z zestopniowaniem przekładni?

#105 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 12:17

Pronar P5 Nie powinien mieć problemu z pługiem o masie ok. 1500kg (przyjmijmy że tyle waży 4-skibowy obrotowy)

#106 Share witkow

witkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 19:10

Pronar P5 ja myśle ze nie powinno być problemu

#107 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 01 październik 2007 - 15:52

Pronar P5

a czy ten p5 dałby radę wogóle podnieść ciężką 4 obrotową? bo 4200kg. udźwigu to nie rewelacja... a tyle osiąga z dwoma siłownikami pomocniczymi, więc już go raczej zwiększyć się nie da. jeśli się mylę to poprawcie ;)
a jak z zestopniowaniem przekładni?

4200 w 100 konnym ciągniku to niezły wynik a podnieść 1,5 tony nie powinien mieć najmniejszego problemu bez przesady.

#108 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 07 październik 2007 - 21:29

Pronar P5

Sam jesteś "pajac" pisząc takie bzdury :P skrzynia jest ZF a nie żaden Massey Ferguson, elektronika (EHR) to Bosch a nie Fendt i tak tak, Pronar jest niemiecki :P a może jeszcze amerykański?

a JAR pisał mi że pisze stayer
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#109 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 październik 2007 - 21:41

Pronar P5

super a JAR pisał mi że pisze stayer

Ale o co chodzi? Gdzie tak jest napisane? Bo nie rozumiem... Wypisałem tylko informacje dostępne na oficjalnych stronach dot. ciągnika. Ktoś twierdzi inaczej to prosze o poparcie tego twierdzenia odpowiednim linkiem, zdjęciem czy czymkolwiek...

#110 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 09 październik 2007 - 12:52

Pronar P5

Ale o co chodzi? Gdzie tak jest napisane? Bo nie rozumiem... Wypisałem tylko informacje dostępne na oficjalnych stronach dot. ciągnika. Ktoś twierdzi inaczej to prosze o poparcie tego twierdzenia odpowiednim linkiem, zdjęciem czy czymkolwiek...

na skrzyni biegów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share TOM121

TOM121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 00:13

Pronar P5 Czy ktoś zwas próbował na tych P5 pracować na biopaliwie?

#112 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:34

Pronar P5 p5 iveco przepracowane 120h. Współpracuje z ibis ls 3+, kos 2.1 s i agregatem dublet record + nordsten 3m. Silnik przy tych maszynach spokojnie sobie radzi, pracuje swobodnie. Jedynie przy ibisie na glinie i górzystym terenie trzeba zwolnić do 6km/h. Posiadam wersje z klimą i w upalne dni jest problem z temperaturą silnika bo zaczyna przekraczać 100 stopni. Myślę że jest to wina tego iż chłodnica od klimy jest tuz za chłodnicą silnika i ona podnosi temp. powietrza dolotowego do chłodnicy silnika. W początkowej fazie eksploatacji należy bardzo pilnować połączeń śrubowych zwłaszcza tych które były dokręcane w Polsce. np przy turbosprężarce, koła dociągałem z 5 razy, szczególnie z kosem szybko się luzowały. Powinni je dokręcać fabrycznie kluczem udarowym. Klucze dołączone fabrycznie straszna lipa, nawet nie prbójcie nimi dokręcać kół bo zrobicie sobie kżywdę. U mnie był drobny przeciek pod pompą wtryskową jak się okazało nie założono uszczelki. Inna drobnostka to radio wsadzone na sztukę bez podłączenia anteny, odpadające zamkniecie szyberdachu. Jazda ciągnikiem jest dość przyjemna, jest w miarę cicho, Trzeba uważać na dźwignie od hydrauliki ponieważ b. łatwo je zachaczyć załączyć i zagotować olej. Podnoszenie po rozgrzaniu ciągnika spada jego efektywność szczególnie się to odczówa przy obracaniu pługa. Kiedy wykonujecie orkę lepiej nie używać siłówki bo pewnym czasie nie obucicie pługa. cena 143000brutto. Myślę że za tą cenę warto. chociaż zetor jest kuszący za podobne pieniądze. Dużym plusem w rozwiązaniach jest to że cała hydraulika jest na wierzchu.

#113 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 listopad 2007 - 08:38

Pronar P5

p5 iveco przepracowane 120h. Współpracuje z ibis ls 3+, kos 2.1 s i agregatem dublet record + nordsten 3m. Silnik przy tych maszynach spokojnie sobie radzi, pracuje swobodnie. Jedynie przy ibisie na glinie i górzystym terenie trzeba zwolnić do 6km/h. Posiadam wersje z klimą i w upalne dni jest problem z temperaturą silnika bo zaczyna przekraczać 100 stopni. Myślę że jest to wina tego iż chłodnica od klimy jest tuz za chłodnicą silnika i ona podnosi temp. powietrza dolotowego do chłodnicy silnika. W początkowej fazie eksploatacji należy bardzo pilnować połączeń śrubowych zwłaszcza tych które były dokręcane w Polsce. np przy turbosprężarce, koła dociągałem z 5 razy, szczególnie z kosem szybko się luzowały. Powinni je dokręcać fabrycznie kluczem udarowym. Klucze dołączone fabrycznie straszna lipa, nawet nie prbójcie nimi dokręcać kół bo zrobicie sobie kżywdę. U mnie był drobny przeciek pod pompą wtryskową jak się okazało nie założono uszczelki. Inna drobnostka to radio wsadzone na sztukę bez podłączenia anteny, odpadające zamkniecie szyberdachu. Jazda ciągnikiem jest dość przyjemna, jest w miarę cicho, Trzeba uważać na dźwignie od hydrauliki ponieważ b. łatwo je zachaczyć załączyć i zagotować olej. Podnoszenie po rozgrzaniu ciągnika spada jego efektywność szczególnie się to odczówa przy obracaniu pługa. Kiedy wykonujecie orkę lepiej nie używać siłówki bo pewnym czasie nie obucicie pługa. cena 143000brutto. Myślę że za tą cenę warto. chociaż zetor jest kuszący za podobne pieniądze. Dużym plusem w rozwiązaniach jest to że cała hydraulika jest na wierzchu.

ile masz ha jakiej klasy ziemie i ile ci pali w roznych pracach

#114 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 14:47

Pronar P5

ile masz ha jakiej klasy ziemie i ile ci pali w roznych pracach

palic to duzo nie powienien wkoncu perkins i iveco sa oszczedne ale jak dla mnie to mogli by do nich wkladac mmz
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#115 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 16:05

Pronar P5

palic to duzo nie powienien wkoncu perkins i iveco sa oszczedne ale jak dla mnie to mogli by do nich wkladac mmz

tylko mmz nie był by taki efektywny i kuszący :rolleyes:

#116 Share Mateoo

Mateoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 08:35

Pronar P5 Wie ktoś jaka będzie cena p5 po nowym roku

#117 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 luty 2008 - 20:58

Pronar P5 Usterki w 5p po sezonie. Źle zamontowane radio (włożone na sztukę), brak uszczelki pod pompą wtryskową, pęknięty tłumik, żle wyskalowany wskaźnik temperatury silnika i poziomu paliwa, odpadające zamknięcie szyberdachu.

#118 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 17 luty 2008 - 11:01

Pronar P5 No w RPT o podobnych usterkach pisali i podobno Pronar je już poprawił, przynajmniej tak pisali ;)

#119 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 luty 2008 - 23:05

Pronar P5 Moja wersja jest z kwietnia 2007, w rpt z grudnia 2006 opisywali problem z konsolą, niestety w moim te usterki wystapiły ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 22 luty 2008 - 00:41

Pronar P5 O czujniku temperatury pisali też i mówili że go usuneli, jednak jak się okazuje to nie miałem racji.

Dodaj odpowiedź