Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Bosch, elektronika fendt, skrznia massey fergusson co chcesz niemiec nie rusek!!
speedshift pajacu to od czego od zetora fortera?

Sam jesteś "pajac" pisząc takie bzdury :) skrzynia jest ZF a nie żaden Massey Ferguson, elektronika (EHR) to Bosch a nie Fendt i tak tak, Pronar jest niemiecki :) a może jeszcze amerykański?

Opublikowano
Wiem że skrzynia ZF ale półbiegi od masseya a bosch to hydraulika a nie elektronika a elektronika to sie nazywa EHR 5!!!

A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia :) Wiesz wogóle co to jest EHR? A tego MF to sam wymyśliłeś czy ktoś Ci bzdur naopowiadał? Skąd masz takie informacje?

 

@Piotrus89

Nie rozumiem co było by w tym śmiesznego?

Opublikowano

pamietam kiedys opis foty, "oj za Mtz 150tys(wtedy) to lekka przesada" opis mnie rozbawil, ludzie mysla ze Pronar =MTZ ruski, P5 ma lepsze osiagi i wyposazenie niz taki DF Agrofarm i o 1 tone cięzszy, a jest o 20tys tanszy

Opublikowano
pamietam kiedys opis foty, "oj za Mtz 150tys(wtedy) to lekka przesada" opis mnie rozbawil, ludzie mysla ze Pronar =MTZ ruski, P5 ma lepsze osiagi i wyposazenie niz taki DF Agrofarm i o 1 tone cięzszy, a jest o 20tys tanszy

W tym jest racja, bo za marke sie płaci, a Pronar sobie ją zepsuł pierwszą serią i stąd te komentarze. Seria P5 jest złożona z dobrych podzespołów ale jeszcze świerza i marke sobie dopiero wyrabia... Poczekamy na efekt :)

Opublikowano

Za marke sie płaci ale jakosc tez idzie za ta marką. Moze pronar p5 będzie dobrym ciagnikiem bo brakuje takiego naszego polskiego ciagnika o europejskim uznaniu ale zeby dogonic europekska czołówke to długa droga przed nim. Sam za ok rok stane przed wyborem kupna nowego ciagnika i wolałbym kupic polski ciągnik ale na dzien dzisiejszy pronar a np. deutz, john deer, valtra to tak jak polonez a audi, bmw lub volvo (nie wymieniłem mercedesa bo z nim to tylko fendta moza równac). Nie chce zeby ktos mnie zle odebrał bo mało kogo stac nawet na takiego nowego pronara bo polska jest trudnym krajem do zycia (widac to po cenach plodów rolnych i cenach w sklepach) ale równanie pronara do deutza jest troche głupie.

Opublikowano

podstawą jest dochód jaki osiagamy ze swoich gospodartw i na co nas stac. ja mam 20 ha i spełnieniem moich planów bedzie zakup nowego ciagnika ok 60-70 km i nie koniecznie zachodniego bo kupujac ciagnik trzeba takze doposazyc go w odpowiednie maszyny a kazdy wie ze z 20ha nie jest łatwo to osiagnąc.

Opublikowano
Za marke sie płaci ale jakosc tez idzie za ta marką. Moze pronar p5 będzie dobrym ciagnikiem bo brakuje takiego naszego polskiego ciagnika o europejskim uznaniu ale zeby dogonic europekska czołówke to długa droga przed nim. Sam za ok rok stane przed wyborem kupna nowego ciagnika i wolałbym kupic polski ciągnik ale na dzien dzisiejszy pronar a np. deutz, john deer, valtra to tak jak polonez a audi, bmw lub volvo (nie wymieniłem mercedesa bo z nim to tylko fendta moza równac). Nie chce zeby ktos mnie zle odebrał bo mało kogo stac nawet na takiego nowego pronara bo polska jest trudnym krajem do zycia (widac to po cenach plodów rolnych i cenach w sklepach) ale równanie pronara do deutza jest troche głupie.

No tak ale ten polonez jak piszesz ma skrzynie i silnik jak w tych niemieckich więc to porównanie jest troche nie na miejscu bo ty chyba porównujesz same kabiny i komfort.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

No nie zawsze tak jest ,jeśli by porównać marzenie kazdego z nas np. audi a6 to okazuje się ze w testach niezawodności wg. dekry ustępuje wielu dużo tanszym produktom np. fiat punto co wcale nie swiadczy że jest gorszy.W ciągnikach jak i w innych produktach jest zasadą ze nie psuje się to czego nie ma ,w cenie produktu zawarty jest rownież trochę naszego snobizmu bo przecież droższy sprzęt od naszego sąsiada pozwala nam czuć sie odrobinę lepiej.Dla mnie ważne jest by kupować to co jest potrzebne odpowiednie dla naszej kieszeni a prucie sie za wszelka cene na najdroższy sprzęt nie ma sensu gdyż nie tylko polem żyjemy.Co do osławionego poloneza to miałem takowego 8 lat i koszty napraw i wszelkiej obslugi byly niższe niż przeglądy i obsługa passata 2001 którego aktualnie posiadam i tak jak z ciągnikami komfort dużo wyższy ale fso bardziej niezawodne.Pozdro.

Opublikowano

Xemit dobrze gada, polać mu, ja też uważam, że nie ma sensu kupowac bardzo drogiego sprzętu, który zrestą wykona robote tak samo jak ten tańszy a koszty eksploatacji są nieporównywalne (np. koszt filtrów paliwowych) a tak poza tym to na tych zdjęciach od adikpl1 widać, że i z komfortem nie jest zle.

Opublikowano

mam p5, współpracuje z ibisem ls 3+ i agregatem uprawowosiewnym biernym. Stanowi z tymi maszynami zgraną parę. Nie jest za lekki, obciążenie dla ciągnika w sam raz. Gleby 3-4 mijescami dość spore pagórki. Przy pługu nieco grzeje się olej w hydraulice, jesli pracuje się na regulacji siłowej. Spalanie orka siewna 5ha ok. 100l z obrotówką.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrKawka
      Witam, mam problem z kostką od świateł awaryjnych w pronar 1025a, potrzebuje pomocy w dopasowaniu 6 kabli, nie mam pojęcia w ktore piny jaki kabel wpiąć, miałem mały pożar w instalacji i odruchowo wszystko wyciągnąłem, nie wiem w jakiej były kolejności. Oczywiscie wypalony kabel ze zdjecia idzie do wymiany








    • Przez JOHNDEERE5080M
      Witam.
      Zakupiłem ostatnio taką przyczepę moje pytanie ile wchodzi na nią pszenicy ziemniaków ile mieliście ton na niej. Powierzchnia ładunkowa to 12m3
      Pozdrawiam 
    • Przez Stodoła
      Pany jaki właściwy czujnik temp wody ten w głowicę wkręcany kupić, kupiłem dwa nowe ,sprawdzone na gotującej wodzie i max 60-70° pokazują. 
    • Przez Depex
      Witam Kolegów. Mam problem z moim Zefirem dotyczący metalicznych stuków z wydobywających się z okolicy sprężarki powietrza. Ma to miejsce po rozgrzaniu silnika. Wymieniono mi sprężarkę, to jednak nie pomogło. Teraz przyjdzie mi udowadniać, że tylko w moim egzemplarzu coś takiego ma miejsce i potrzebuję porównania pracy innych Zefirów. Zwracam się więc z prośbą do ich posiadaczy, aby nagrali pracę swoich Zefirów po ich uprzednim rozgrzaniu, najlepiej od strony sprężarki i przysłali na moją pocztę.
      [email protected]
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    • Przez sandrii
      witam mam taki problem nie potrafimy odkręcić tej śruby a moze się to wybija? zawleczka wyciągnięta i nic klucz udarowy nie daje rady nawet 
      jest to śruba to drążka zmiany biegów 



×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v