Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
układ napędowy i motor są zagraniczne, koła pewnie polskie, a maska, zbiornik paliwa, tlumik, kabina są polskie, robine w Narwii w Pronarze,... kolesia sie pytałem na Agrotech. Ivecowski model okolo 150tys, ale mi sie lepiej podoba niz Forterra, siedziałem w kabinie, jest bardzo komfortowo, wszystkie wajchy są na wyciągniecie ręki, klimatyzacja jest wbudowana w kabine, nie ma tych nadbuduwek jak w starszych pronarach 82a itd. 80 sztuk sprzedano w Polske

ale czy on jest polski, w końcu to pronar

Opublikowano

PRONAR 5110 to nowoczesna konstrukcja spełniająca wysokie normy ekologiczne. Zastosowany w ciągniku PRONAR 5110 układ napędowy marki ZF jest w pełni synchronizowany, daje pełen komfort pracy przy niskim poziomie hałasu. System Power Shift pozwalający na zmianę przełożenia przy pomocy przełącznika bez konieczności użycia sprzęgła jest dostępny w wersji 100 KM jako standard, a w wersji 80 KM jako opcja. Daje on możliwość szybkiego dostosowania wymaganego przełożenia do zmieniających się warunków pracy. Biegi pełzające są oferowane w opcji dla modeli bez Power Shift.

Wszystkie modele wyposażone są w elektrohydrauliczny układ sterowania tylnym TUZ EHR V firmy BOSCH, 3 sekcyjny (opcjonalnie 4 sekcyjny) zewnętrzny rozdzielacz hydrauliki, szybkozłącza firmy FASTER oraz zaczep tylny z regulacją firmy SCHARMOLLER.

Standardowy udźwig tylnego TUZ wynoszący 4200 kg (w osi końcówek cięgieł) jest. normą w tej klasie ciągników. Dodatkowe przyciski sterujące umieszczone w tylnich błotnikach umożliwiają szybkie i bezpiecznie agregowanie oraz rozłączanie sprzętu. Przedni most o dużej sztywności doskonale sprawdza się przy pracy z ładowaczem czołowym (dopuszczalne obciążenie osi przedniej nawet 5500kg).

Dostępne w standardzie 5 zakresów pracy WOM (zależny od drogi; 540; 1000 obr./min. oraz prędkości tzw. ekonomiczne: 430; 750 obr./min.) pozwalają efektywnie wykorzystać moc silnika w zależności od wykonywanej pracy. Idealne zgranie silnika z prędkościami ekonomicznymi obniża znacząco zużycie paliwa bez utraty osiągów

Wygoda kabina doskonale wyciszona, z wygodnym fotelem, ogrzewaniem, radioodtwarzaczem stereo i opcją klimatyzacji zapewnia pełen komfort pracy. W celu maksymalnego ułatwienia obsługi wszystkie dźwignie i przełącznik zostały umieszczone tak aby każdy użytkownik wykorzystywał je intuicyjnie. Takie rozwiązanie przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy operatora. Panel wskaźników zespolony z ruchomą kolumną kierowniczą stale dostarcza informacji o pracy pozwalając monitorować sytuację. Podtrzymywana przez sprężyny pneumatyczne i łatwo otwierana pokrywa silnika pozwala na szybki dostęp do wszystkich elementów w celu obsługi lub naprawy bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu codzienna obsługa nie stanowi większego problemu.

 

kiedyś już czytałem, są to polskie ciągniki, ale np. 82 nie jest polski, czy pronar to polska firma?

Opublikowano
może i on jest dobry ale z taką przeszłością to będzie miał problem zdobyć zaufanie

 

Witam!!!

 

Moim zdaniem ten pronar niewiele ma wspólnego z poprzednikami. :P:P:D Ciekawe jak się sprawdzą w praktyce, to wtedy będzie można coś konkretnego powiedzieć. A z tym zaufaniem to może i masz rację. Zobaczymy jak się sprawdzą. :wacko: :P:P

 

pozdrawiam zetro6441!!!

Opublikowano

E w to miejsce kup se U 7524.Poczekaj troche jak go wprowadzą do sprzedaży.Ja też chce go kupić ale narazie zbieram kase.Pamiętaj zawsze będzie lepszy niż mtz poskładany z różnych podzespołów różnych producentów.Takie jest moje zdanie!

Opublikowano

dzisiaj stalem kolo szkoly czekajac na autobus i jechal koles pronarem 5130, niebieski, ladnie warczy, ciekawe jak z jego niezawodnoscia, z tego co widzialem to ciagnol hl-k 8011 (chyba) pelnom zwiru, szybko nie jechal bo sa na tej ulicy na 2 progi zwalniajace. szczeze mowiac wrazenie stylistyki bylo pozytywne

Opublikowano

Właśnie kupiłem p5 z silnikiem IVECO mam 10 mth pierwsze wrażenia z jazdy ok, zwrotny, w miarę szybki ale dużo spala paliwa, może to tylko na dotarciu bo ze 150 litrów paliwa po 10 mth zostało mi ok 30-40 litrów. Na razie jazda z przyczepą pod niewielkim obciążeniem obroty max 2000. Nie wiem co jest z temperaturą silnika bo mimo małego obciążenia oscyluje w ganicach 100 stopni. Wg. instrukcji temp. prawidłowa to 80-100 stopni. Z klimą kosztował 143000. Posiada rewers i powershft.

Opublikowano

do poprzedniego postu, posiada mosty zf, ale skrzynia bieguów ma wybite logo austryjackiego sztejera, piszę w polskiej wersji ponieważ nie znam pisowni orginalnej. Slkrzynia mimoże synchronizowana chodi dość ciężko, może się wyrobi :D ???

Opublikowano
Właśnie kupiłem p5 z silnikiem IVECO mam 10 mth pierwsze wrażenia z jazdy ok, zwrotny, w miarę szybki ale dużo spala paliwa, może to tylko na dotarciu bo ze 150 litrów paliwa po 10 mth zostało mi ok 30-40 litrów. Na razie jazda z przyczepą pod niewielkim obciążeniem obroty max 2000. Nie wiem co jest z temperaturą silnika bo mimo małego obciążenia oscyluje w ganicach 100 stopni. Wg. instrukcji temp. prawidłowa to 80-100 stopni. Z klimą kosztował 143000. Posiada rewers i powershft.

To dużo spalił. Mi "smok" Forterra spaliła w transporcie ok 8l/mth. Temperaturą na razie bym się nie przejmował - jeżeli termostat jest ok, to nawet przy duzym obciazeniu temperatura nie powinna wzrosnąc. Kosztowal 143 000zl brutto? Mi w zeszłym roku proponowali 155 000 brutto...

W sumie też się zastanawiałem, nad tym pronarkiem, ale na placu nie mogli go odpalić. Wyprowadzili Zetora 11441 z garażu, żeby zapalić go na zapych i się w nim zakochałem :D. Wziąłem zetora. Wiem, że to szczegoł, ale drażniła mnie ta "nierówno" docięta szyba tylna, no i czarna gąbka w szczelinie z tyłu kabiny. Pronarek jest zdecydowanie zwrotniejszy od zetora, i to daje czasem sie we znaki. Mam nadzieje, ze bedzie ci dobrze służyl :)

Taki trochę OFFTOPIC , ale nie mogłem się powstrzymać...

Opublikowano

Ta gąbka ma być ponoć na przewody sterujące z maszyn towarzyszących. Też zastanawiałem się nad fronterrą. Ponoć udane ciagniki ale za dodatkowe rzeczy w zetorze trzeba dopłacić np. ogumienie radialne dopłata, obciążnik dopłata, tylny podnośnik z dopłatą rozdzielacz trzy sekcje dopłata. Zetor to już sprawdzony ciągnik a p5 to eksperyment oby udany. Do kupna zachęciła mnie cena, wyposażenie i złoty medal na targach w Kielcach.

Opublikowano

Jar dobrze zrobiles, po grzyba w zetory inwestowac gdy sa pronary teraz o bardzo podobnym wyposażeniu, nawet lepszym, ja wole polską firme wspomagac. Czekam na PROW i przyprowadzam 5135.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrKawka
      Witam, mam problem z kostką od świateł awaryjnych w pronar 1025a, potrzebuje pomocy w dopasowaniu 6 kabli, nie mam pojęcia w ktore piny jaki kabel wpiąć, miałem mały pożar w instalacji i odruchowo wszystko wyciągnąłem, nie wiem w jakiej były kolejności. Oczywiscie wypalony kabel ze zdjecia idzie do wymiany








    • Przez JOHNDEERE5080M
      Witam.
      Zakupiłem ostatnio taką przyczepę moje pytanie ile wchodzi na nią pszenicy ziemniaków ile mieliście ton na niej. Powierzchnia ładunkowa to 12m3
      Pozdrawiam 
    • Przez Stodoła
      Pany jaki właściwy czujnik temp wody ten w głowicę wkręcany kupić, kupiłem dwa nowe ,sprawdzone na gotującej wodzie i max 60-70° pokazują. 
    • Przez Depex
      Witam Kolegów. Mam problem z moim Zefirem dotyczący metalicznych stuków z wydobywających się z okolicy sprężarki powietrza. Ma to miejsce po rozgrzaniu silnika. Wymieniono mi sprężarkę, to jednak nie pomogło. Teraz przyjdzie mi udowadniać, że tylko w moim egzemplarzu coś takiego ma miejsce i potrzebuję porównania pracy innych Zefirów. Zwracam się więc z prośbą do ich posiadaczy, aby nagrali pracę swoich Zefirów po ich uprzednim rozgrzaniu, najlepiej od strony sprężarki i przysłali na moją pocztę.
      [email protected]
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    • Przez sandrii
      witam mam taki problem nie potrafimy odkręcić tej śruby a moze się to wybija? zawleczka wyciągnięta i nic klucz udarowy nie daje rady nawet 
      jest to śruba to drążka zmiany biegów 



×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v