pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

pawlus224    2624

to wszystko zalezy jak będzie wyglądało rolnictwo w polsce ...

jak bedzie rolników stać na nowy sprzet (w co nie wierze :mellow: ) to ciapków bedzie coraz mniej , ale jak bedzie tak jak jest to nie ma obaw 330 beda służyły wieki polskim rolnikom.Prawie w każdym gospodarstwie mniejszym czy wiekszym jest ciapek :lol:

Ja napewno swojego nie sprzedam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

pawlus224 racja

ja tez mam ciapera i nie sprzedam go

hehehhe

dziadek kupił go nóweczke wiec wiadomo co w nim siedzi

ale to są miłe traktorki

przestarzałe ale banalnie proste i przezto funkcjonalne


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Witam ja mam też 30kę od nowości u mnie ma już 29 lat ale nie zamieniłbym jej na inny model na małe areały jest niezastąpiona a jeżeli nawet coś nawali to nie ma rzeczy których by nie zrobił praktycznie samemu. Jedynie myślę po założeniu tura zrobić tanim kosztem wspomaganie kierownicy. I daje gwarancje że te ciągniki będą jeszcze bardzo długo użytkowane i żadne nowe w których napchane jest elektroniki itd ich do konca nie wyprą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liku025    1

Czy są jakieś róznice w częściach pomiędzy c330 z '72 a c330 '82??? Czy sie nie różni silnikiem skrzynią biegów i tylnym mostem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Z tego co wiem, to tylko przednią osią się różnią... no i rocznikiem :D


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

między c 330 z 72 ,a c 330 z 82 nie ma różnic w tylnym moście ani w skrzyni, dopiero w c 330m jest wzmocniomy most ,łożyskowanie w skrzyni i zwiększona prędkość przełożeń :D Z tego co mi wiadomo zmiana przedniej osi tez nastapiła dopiero w modelu c330m ale tego nie jestem pewien :)


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Dobrze że nie jesteś pewnien bo to nieprawda z tą osią. zwykłe 330 też miały już tzw "kwadratową" przednią oś. Kolega @kiełbasa napisał wszytko no może prawie. Wybór kabiny też był inny


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

co do osi to chyba od 79 albo 80 roku.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

No , kwadratowe osie wychodziły w 1979r. My mamy 330 z 79 z okrągła osią , ale jak tata go kupował to stał tam z kwadratową już. Wybrał z okrągłą bo ten tam miał przebitą oponę. Ojciec mówił mi kiedyś , że jak tam jechał to mu mówili , żeby tylko nie brał z kwadratową osią . :D "Podobno" były gorsze, ale to tam niewiadomo :)


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273
Witajcie

Mam pytanie do społeczności AF, otóż jak myślicie przez ile lat jeszcze będzie można zakupić popularnego Ciapka, który jest legendą polskiego rolnictwa. Mam takie pytanie, ponieważ nie mam jeszcze miejsca, domku, garażu na wsi, a Ciapki to moje hobby.

Z góry dziękuje :):D

Raczej długo ale ile lat masz i jak długo chcesz czekać??

 

Ps.Ja też mam taki dylemat mam 14 lat i chcę w przyszłości kupić nowego -U-R-S-U-S-'a ale nie wiem czy będą jeszcze je produkować??Przecież nasz piękny Ursus upada... :)

 

Z jednej strony skoro tak długo C-325 i C-328 wytrzymują to może w przyszłości kupisz jakiegoś Ursusa ale C-330M może z 1986-1993roku... :)

 

pawlus224 racja

ja tez mam ciapera i nie sprzedam go

hehehhe

dziadek kupił go nóweczke wiec wiadomo co w nim siedzi

ale to są miłe traktorki

przestarzałe ale banalnie proste i przezto funkcjonalne

..

Niestety ja zamierzam kupić Ursusa C-360 3P i mam takiego na oku ale ciapek "M" idzie na zamianę... może nawet za 2 tyg..

Ale jakbym miał już tego Perkinsa to bym go nie sprzedawał...kupił bym jeszcze jakiegoś nowe go Ursusa i powiększyłbym swój areał..


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0
wróże jeszcze z 50 lat pracy na polu w dużej ilości

 

 

NIe przesadzaj z tym 50 latami, bo to nie realne. ja obstawiam max 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273
co do osi to chyba od 79 albo 80 roku.

Tak @Kielbasa ma racje mój dziadek pod koniec swojego gospodarowania(w roku 1979r) kupił Ursus'a C-330 wraz z kolegą ze wsi i ten kolega miał jeszcze okrągłą a mój dziadek płaską oś (tzw.kwadratową) w Ursusie...


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

po 78 lub 79 roku WOM zależny był montowany tylko na żądanie.

były też zmiany sprzęgła i simmeringów w zwolnicach

 

A i jeszcze jedno. C-330 produkują od 1972 roku , wczesniej był c-328. I na początku 72 roku mogli wsadzać jeszcze podzespoły z c-328..

Płaska oś była montowana od 1979 r. (po wyczerpaniu zapasów)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

witam. MAM mały problem ze swoim ciapkiem.

a wiec w maju był robiony remont generalny. czyli szlif wału nowe zestawy naprawcze regeneracja głowicy pompy paliwa wtrysków i tak dalej.

i jest taki problem ze ciapek strasznie olej bierze. czego to może być wina??

 

a i dodam jeszcze ze jak jak stoi na jałowych obrotach to dymu nie widać tylko jak się doda gazy to zaczyna dymić na czarno.

ostatnio jak jechałem z żytem do młyna rozrzutnikiem 1 osiowym z 4 tonami to na asfalcie 6 bez problemu szedł dymku nie widać ale jak kawałek górki to chmara czarnego dymu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

po remoncie to normalne że dymi i na czarno a c 330 pod górkę z 4 tonami ma co robić już

a olej zjada bo pewnie jeszcze nie jest dotarty i elementy się nie ułożyły do końca

A ile masz mth od remontu??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

po prostu nie jest dotarty po remoncie pierwsze 30 mth używasz tylko 50 % mocy ciągnika od 30 do 70 mth 75 % a do 100 mth całej mocy ale by nie przeciążyć go tzn nie może w tym czasie spadać z obrotów i nie przegrzać się bo inaczej straci swą moc

 

Wiec u Ciebie bierze olej bo niedocierasz go tylko od razu w du..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

bo to była wyjątkowa sytuacja. zwykle to 60-tka takie rzeczy robi tylko że akurat kapcia złapała. taki peszek. do tej pory to z wozem chodziła albo słoneczkiem na łące czy pokosy rozbijała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

Ja coś słyszałem że c330M miały być traktorami transportowymi


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zwyklą 330 a mój sąsiad M'ke. Wiadomo że M'ka jest nowsza i pewien % zawsze jest lepsza, lecz nie odczułem zbyt większej szybkości jadąc nią a te 2 Km to dużej różnicy raczej nie czyni.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

skrzynia jest ta sama, tylko zwolnice inne.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Ale macie problem który silniejszy. I jeden i drugi jest słaby bo on był wymyślony, żeby ludzie w PGR ach na piwo mieli czym jeździć :) ale z dwojga złego to w c330m mam alternatywę i zamiast ruszyć 4 jak ma ciężko to ruszę 3, wyjadę na jakąś lepszą drogę to po magluję wajchę, przełączę na wyższe przełożenie i mogę 5 jechać z ciężarem i jest prawie jak c330 na 6 biegu. A jak ma lekko i zamyka licznik to można nawet w miarę się rozpędzić, tyle teori, a szczerze to jedną i drugą ruszałem z tego samego biegu i ze swoimi przyzwyczajeniami i nie odczuwałem tego "wyraźnego braku mocy " jak piszą niektórzy.

 

ja wybrałem wersje m bo to prawie jak oznaczenie M w bmw czyli wozy seryjne fabrycznie przygotowane do sportu o potężnych mocach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj