Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym jest lepiej wozic kuku ?

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 12:04

Czym jest lepiej wozic kuku ? Ja jestem za przyczepą. Jak jest dobra kukurydzy i chodzi 4 ciągniki przy odbiorze to przyczepa ma swój plus. U mnie przy kopcu ciągnik z ładowaczem który ledwo daje rady ugniatać plus ktoś przy kopcu tylko otwiera i zamyka burty. Teraz już dwa ciągniki na kopcu jeden tylko wpycha drugi gniecie w poprzek i nikt nie wjeżdża na kopiec wszyscy sypią przed i jak wożący dojdą do wprawy to jak sypią na bok przyczepami to kiper dwa razy grzbiet turem podepchany i resztę robi drugi ciągnik który gniecie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym jest lepiej wozic kuku ? Dzisiaj, 12:12
  •  

#22 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 14:13

Czym jest lepiej wozic kuku ? Mi osobiście najlepiej "gania się" z rozżutnikiem na tademie z nadstawkami.

#23 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:29

Czym jest lepiej wozic kuku ? Jeżeli posiada się odpowiedni sprzęt to zdecydowanie przyczepą ze względu na wydajność jaką osiągamy w ojej okolicy wiele osób odeszło od wożenia kukurydzy rozrzutnikami na rzecz przyczep :(
:)

#24 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 16:34

Czym jest lepiej wozic kuku ? Moim zdaniem przyczepą. Więcej wejdzie na przyczepę kukurydzy,szybszy rozładunek. A i rozrzutnik będzie się przewracał to można ciągnik przewrócić bo dolny zaczep jest sztywny.
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#25 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 17:51

Czym jest lepiej wozic kuku ? No a jak kosi się wydajną siekałką to czasami na kopcu nie daja rady a ciagniki z przyczepami kiper i dalej. Miałem takie przypadki że na kopcu ledwo sie wyrabialismy na dwa ciągniki. ale siekałka nie stała

#26 Share Dizel25

Dizel25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 18:14

Czym jest lepiej wozic kuku ? Mój znajomy wozi przyczepami mówi że lepiej wywala się na pryzmę.

#27 Share jarko12

jarko12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 22:05

Czym jest lepiej wozic kuku ? ja odkąd pamiętam worze rozrzutnikiem i jest dobrze tylko właśnie długo schodzi ze zwaleniem. Ale to już nie jest problem ja w tym roku zamierzam przerobić tak aby zwalał w 15 sekund jak ma zrobione mój sąsiad. Bo na 1000 obr/min zwalam ale na malutkich obrotach bo na dużych to by chyba mój rozrzutnik nie przeżył ;) ;)
Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

#28 Share Pawel6610

Pawel6610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp;)

Napisany 10 październik 2010 - 09:10

Czym jest lepiej wozic kuku ? Mój wuja wozi przyczepami samozbierającymi. Szybko się zwala i nie zostawia jendej kupy tylko równomiernie rozwala na całej pryzmie. Jest bardzo pojemna tylko ciągnik musi mieć okk 90km.

#29 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 10 październik 2010 - 14:26

Czym jest lepiej wozic kuku ? U nas wszyscy mają "przerobione" rozrzutniki. Opróżnianie 10-15s na malutkim gazie tylko jeden ciągnik musi być tylko do wciągania drugi natomist ma szuflę na tuzie i rozgarnia i ubija. Ludzie tylko otwierają i zamykają rozrzutniki ;]
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#30 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 10 październik 2010 - 15:11

Czym jest lepiej wozic kuku ? Możecie powiedzieć na czym polega to przerobienie? No i od czego te tryby pasują.
U nas 95% sprzętu to rozrzutniki, u mnie na niecałych 4ha woziło 4 rozrzutniki: 2 dwuosiowe i 2 tandemy plus jeden do gniecenia ale na drugi rok przyda się jeden więcej do wożenia i drugi do gniecenia bo nie nadąża.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 10 październik 2010 - 19:53

Czym jest lepiej wozic kuku ? my mamy dwa zestawy po dwie przyczepy wywrotki na bok: dwie niemki HL-ki z podwyzszanymi burtami do 1,5m i dwie nowe wieltonki 12ton z burtami 2 metry. poza tym jeszcze jedna duza niemka 8ton-burta 1,5m i skorupa 14ton z burta 2m. taki transport jest swietny, ale wymaga duzej mechanizacji na pryzmie: wysypujemy na betonie przed pryzma, a Ł-34 wpycha wszystko blyskawicznie do gory. do pomocy jest jeszcze teleskopowka. wszystko hula i jest cacy:)
Piszę po polsku!

#32 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:21

Czym jest lepiej wozic kuku ? u mnie robiło się tak jeden ludzik stał na początku pryzmy i otwierał burtę i ciągnik wjeżdżał na pryzmę bez zatrzymywania wysypując przyczepę a na drugim końcu ktoś zamykał i mimo tego 4 ciągniki miały problem z odebraniem kukurydzy od 8 rzędowej sieczkarni a rozgarniał tur

#33 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:07

Czym jest lepiej wozic kuku ? u mnie zawsze robione są 2 pryzmy na raz na jednej ubijam ojciec zetorem z ładowaczem a na drugiej ja NH z pługiem na tylnym TUZ-ie sama masa tego pługa to ok 700 kg... ile sprzętów wozi to zależy od oddalenia pól jeśli są do 5 km to 4 sprzęty po 2 na każdą pryzmę, a jeśli powyżej 5 km to 6 pojazdów po 3 na pryzmę... ;)
wożą zawsze 2xT088 z jelonkiem 6630 Premium i International 1455XL, o 2 tandemy o ładowności 8 ton i nadstawkami o pojemności 18 m3 współpracują z NH TD90D i TD60D... ;) według mnie w moim przypadku rozrzutniki są lepszym rozwiązaniem niż przyczepy ponieważ mam czas spokojnie sobie ubić ale gdybym robił na jedną pryzmę i zależało mi na czasie to szybciej rozgarnął bym przyczepę i pewnie wolał bym nią wozić... :D

#34 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 19 październik 2010 - 07:14

Czym jest lepiej wozic kuku ? Oczywiście, że przyczepą. Zdecydowanie lepiej.

#35 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 21 październik 2010 - 23:03

Czym jest lepiej wozic kuku ? Wg. mnie najlepsze są rozrzutniki z dużymi nadstawkami i hydraulicznym posuwem taśmy.

#36 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:45

Czym jest lepiej wozic kuku ? konczac tegoroczna akcje chcialbym sie podzielic moimi doswiadczeniami transportowymi. dotychczas ze wzgledu na stosunkowo niewielkie ilosci (150ha) wozilismy kuku 3x T088 z nadstawkami i standardowym napedzie wyladunku. w tym roku kukurydzy bylo ponad 450ha, wiec zaopatrzylismy sie w szereg klasycznych przyczep (HL, Wielton itp) transport byl troche niewystarczajacy, mimo to i tak duzo sprawniejszy niz T088. HLki i Wieltonki gwarantowaly szybki transport i przyzwoicie szybki wyladunek jednak ujawnila sie podstawowa wada takiego transportowego rozwiazania: brak dociazenia ciagnika podczas jazdy z pelnymi przyczepami, skutkiem byly czeste problemy z wyjazdem z mokrego pola. wydaje mi sie, ze rozsadna alternatywa jest zakup starszych (10-15 lat) przyczep samozbierajacych, usuniecie podbieraka i ewentualne wzmocnienie konstrukcji, bo wiadomo ze one sluza docelowo do wozenia zielonki z trawy, ktora jest relatywnie lzejsza. ponadto przyczepy takie sa wyposazone w "balonowe" kola, pozwalaja cofnac do silosu jesli trzeba i sa dosc lekkie. co mysla Forumowicze na temat zastosowania takich przyczep?
Piszę po polsku!

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 listopad 2010 - 10:02

Czym jest lepiej wozic kuku ? dexter a nie lepiej poszukać jakiś silosowych przyczep na tandemie o pojemności 40-45m3? przy powierzchni jak Twoja taki zakup staje się racjonalny. Wyładunek poprzez posuw taśmy, przyczepy na tandemie większe na tridemie. Na Swoim przykładzie wiem, że 2xAutosan D616 z Joskinem Silo Space 20/40 nie ma szans z przy tej samej ładowności
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#38 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 17:45

Czym jest lepiej wozic kuku ? U nas w tym roku woziliśmy na 5 pojazdów transportowych. W tym były 3 rozrzutniki ( w tym jeden mój 8t cynkomet z nadstawkami) Moja przyczepa samozbierająca Pottinger Europrofi 5000D i przyczepa 8 tonowa z nadstawkami. Rozładowywaliśmy na 2 pryzmy. Najwięcej wchodziło na samozbierającą i najlepiej było rozprowadzone na pryzmie. Szybkość rozładunku zbytnio się nie różniła bo zanim odpięli burty w przyczepie to czas uciekał. Uważam że najlepsza jest przyczepa samozbierająca bo dużo wchodzi, w miarę szybki rozładunek, i dobre rozprowadzenie na kopcu kukurydzy.

#39 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:04

Czym jest lepiej wozic kuku ? @lukasz1987 racja, silospace elegancki, swietna przyczepka, wszystko fajnie, tylko skad pieniadze? ceny nowych to pewnie powyzej 150tys, uzywane tez za darmo nie sa poza tym trudno je w ogole znalezc. ja bym potrzebowal ze trzy takie przyczepy, wiec kolo pol banki trzeba z kieszonki wysypac. dlatego jestem raczej za poszukaniem tanszego rozwiazania jakie podsuwa kolega @matiboss. samozbierajace krone, claas, pottinger czy deutz-fahr mozna dostac taniej i to sporo. trzeba pewnie tylko troche je wzmocnic.
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 listopad 2010 - 20:49

Czym jest lepiej wozic kuku ? zdaję sobię z tego sprawę za 20/40 daliśmy praktycznie 150 tyś zł więc nie są to tanie rzeczy 45/25 stała coś koło 170 tyś ale to już tridem.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem