Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 27 październik 2011 - 19:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) zaklad o 10 tys ze mam racje?? dawaj nr konta i dane gdzi kasa polzezy do grudnia bo juz pod koniec listopada sie prognozy sprawdza....wchodzisz w to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 20:45
  •  

#2462 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 październik 2011 - 19:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Strasz nie śpieszysz się z pisaniem tych bzdur, że takie byki sadzisz!

#2463 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 27 październik 2011 - 20:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ok odezwe sie pod koniec listopada :) przypomne sie...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2464 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 27 październik 2011 - 20:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) miesiąc spokoju pamiętaj obiecałeś że mamy miesiąc spokoju :P

#2465 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 październik 2011 - 21:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Mieliśmy tutaj wypisywać aktualne ceny zbóż, a nie kłócić się o to czy zdrożeje czy stanieje. Mam propozycje do @ksiaze żeby założył sobie bloga i tam wpisywał swoje prognozy i ci którzy będą chcieli będą je czytali, i żeby nie zaśmiecał więcej tego tematu. Twoje zdanie już znamy.

#2466 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 27 październik 2011 - 21:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

zaklad o 10 tys ze mam racje?? dawaj nr konta i dane gdzi kasa polzezy do grudnia bo juz pod koniec listopada sie prognozy sprawdza....wchodzisz w to?

Ja moge wejsc z toba w zakład tylko gwarantuje ze jak przegrasz to 10 koła popłyniesz chocbym miał ci ksiazki z gimnazjum sprzedac :lol:

Cena placowa w Niepołomicach 800 zł tona ;)

Edytowany przez kombinator18, 27 październik 2011 - 21:12.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#2467 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 październik 2011 - 07:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Na mazowszu, powiaty Płock/Gostynin pszenica paszowa 700 netto, jakosciowa 800 netto, nikt o obnizkach nie mówi, sprzedających niewielu.

#2468 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 28 październik 2011 - 09:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dolnośląskie młyny ujazd górny pszenica konsumpcyjna 730 netto donas obniżki już dotarły .a sprzedawałem już po 830 netto na początku września.trzeba troszke poczekać .

#2469 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 październik 2011 - 09:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) xemit Mój tato już trzymał pszenice dwa lata :). Wołków nie było ale z jakością tez szału nie było. Ale sprzedalismy ją w takim dołku że to nie miało kompletnie znaczenia jej jakość. Też jestem zdania że nie wolno oddawać za darmo. lepiej kupic bina żeby z następnych zbiorów się zmieściła i zaproscić kogoś do zgazowania pszenicy ze dwa razy. Natomiast w tym roku sprzedałem pszenice w żniwa i zaraz po chyba pierwszy raz w życiu może strace może nie.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#2470 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 01 listopad 2011 - 19:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) jakie ceny pszenicy? trzymać czy sprzedawać ? co myślicie bo agrobiznes krzyczy zę cena w dół i portale w necie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 01 listopad 2011 - 20:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja bym cierpliwie czekał do wiosny , bynajmniej ja taka taktyke stosuje. mysle ze ceny pojda w gore euro idzie w góre to i nasz eksport ruszy :)

#2472 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) BYNAJMNIEJ NIE ZNACZY PRZYNAJMNIEJ!

A nawiązując do tematu - zdecydowałem sprzedać pszenicę w listopadzie, gdyż w skali globalnej prognozuje się dobre zbiory, co nie wróży dobrze wzrostowi cen... Obecnie cena paszówki stoi na tym samym poziomie co w sierpniu.

#2473 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 02 listopad 2011 - 11:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Województwo Lubelskie : Agropol Motycz : pszenica paszówka 630zł+vat, pszenżyto i jęczmień po 600zł+vat

Mała zniżka bo nieco ponad miesiąc temu sprzedawałem po 650zł+ vat. I teraz zastanawiam się czy z uporem trzymać. Bo mam jeszcze nieco paszówki i lepszej która ma z pewnością jakieś parametry - ale tą trzymam do okolic maja/czerwca.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#2474 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 listopad 2011 - 14:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u nas pszenica poważnie leci w dół paszowa już tylko 630 netto najwyższa cena 720 netto konsumpcja ale najwyższe parametry z tego co wiem zbliżają się kolejne obniżki przynajmniej mówił tak mi facet który w tym siedzi.

Thug

#2475 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 21:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) stasiex, wiesz co prognozy to jeszcze nie wszystko , przyjdzie jakas kleska zywiołowa i mozesz nic nie zebrac takze prognozy nie sa najlepszym wyznacznikiem tego jaka przyjac taktyke sprzedazy zobza

#2476 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 22:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ok, ale jest to jedno z ważniejszych kryteriów. Poza tym liczy się indywidualne podejście - osobiście wolę sprzedać przed zimą, żeby:
- mieć kasę na zakup nawozów, śor itp
- nie męczyć się z targaniem przyczep po zaśnieżonych drogach
- nie przejmować się, że zbożu zaszkodzi wilgoć w magazynie (nie jest on "rewelacyjny")
- mieć wolny magazyn, żeby móc grzebać zimą przy ciągnikach
itp itd

Skąd można wiedzieć jaka cena będzie wiosną? Może spróbuję zadzwonić do Wróżbity Macieja :lol:
(swoją drogą ciekawe jaka byłaby jego reakcja na takie pytanie ;) )

Edytowany przez stasiex, 02 listopad 2011 - 22:34.

#2477 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 23:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) hehe no ciekawe co by powiedział. ja tylko raz pamietam taka sytuacje ze na wiosne było zboze tansze wiosna niz po zniwach , zawsze tak to wzrastała cena. ja nawozy kupuje jak dostaje płatnosc za buraki cukrowe , paliwo za czesc otrzymanych dopłat, no i miedzy czasie sprzedaje troche zboza bo mam poprostu za grubo nasypane , sprzedaje około 240 - 250 ton zboza rocznie. samej pszenicy około 80 - 90. w tam tym roku było sprzedane nawet niecałe 100t tego zboza.

#2478 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 00:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) i kto pierwszy radzil sprzedawac??....

#2479 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 11:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Osobiście będę czekał nic gorszego sprzedawać gdy cena leci w dół zreszta widze ze to u nas popularne kiedy ceny rosna każdy czeka bo może będzie drożej a handlowcy by ruszyć handel ceny korygują w dół i wtedy wiekszość panicznie wyprzedaje. Zapasy porobione wiedz moge poczekać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 13:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dokladnie , spekulanci , zmowa okolicznych handlarzy to czynnik ktory czesto wpływa na cene. ja tez sobie poczekam jeszcze do nastepnych zniw pozostało około 9 miesiecy:D. niech tylko przyjdzie ostra zima i czesc ozimin wypadnie , niech bedzie susza w maju to zobaczycie co sie bedzie dzialo, sa to czynniki pośrednie ktore tez wpływaja na cene takze Panowie zachowac spokoj. jak na rynek zacznie wpływac coraz wiecej towaru z obnizki cen to wtedy ceny jeszcze nizej to juz potem wszyscy sprzedaja bo sie boja ze bedzie taniej;] , tak samo jest ze świniami. rynkiem w duzym stopniu kieruja zachowania psychologiczne.