Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piaskowanie przyczep

76 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 26 październik 2008 - 18:58

Piaskowanie przyczep Uważam że powinno starczyć jak coś to będziesz robił większe przerwy, aby zbiornik był duży do powietrza. Zrobiłem sprzęt do piaskowania ale poległ w gruzach bo sprężarka nie dała rady, ale sprzęt prosty i zdawał egzamin tylko ta sprężarka!!!

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Piaskowanie przyczep Dzisiaj, 01:36
  •  

#22 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 26 październik 2008 - 21:45

Piaskowanie przyczep Jeśli ktoś was chce zakładać nowe boczniki do przyczep to ich nie piaskujcie! Kuzyn kupił nowe boczniki do HL-ki i kiedy zaczął piaskować to zrobiły się dziury (materiał z którego są wykonane jest słabej jakości)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#23 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 27 październik 2008 - 09:57

Piaskowanie przyczep ja posiadam taką lancę do piaskwania do myjki i powiem wam że lipa na kółkachżeby uzyskać czysty biały metal trzeba naprawdę długo czyścić jedno miejsce . ja to kupiłem i teraz leży :P . (jak by co mogę sprzedać pisać na Pw) ale osobiście nie polecam :) jak macie jakieś pytania to walcie.

#24 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 18:25

Piaskowanie przyczep Posiada ktoś coś takiego jak w linku. Jak to zdaje egzamin i jaki piasek stosujecie?

http://www.allegro.p...amiczne_fv.html

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:00

Piaskowanie przyczep kolega kiedys miał cos podobnego i mowil ze dosc mocna lipa, bardzo szybko wycierały się dysze i pozniej nie dało się robić, poza tym ponoc to wymaga sprawnego (duzego) kompresora

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:12

Piaskowanie przyczep

ja posiadam taką lancę do piaskwania do myjki i powiem wam że lipa na kółkachżeby uzyskać czysty biały metal trzeba naprawdę długo czyścić jedno miejsce . ja to kupiłem i teraz leży :D . (jak by co mogę sprzedać pisać na Pw) ale osobiście nie polecam :D jak macie jakieś pytania to walcie.

Do jakiej myjki podlaczales ten zestaw? Czegouzyles jako scierniwo?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:32

Piaskowanie przyczep Tak przy piaskarce to podstawa kompresor, ma gość coś takiego (podobnego) tylko że własnej roboty i za dyszę wykorzystują końcówkę wtryskiwacza i robią to usługowo przyczepa 6 t bez burt ok. 400 zł.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#28 Share aju13

aju13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:01

Piaskowanie przyczep ja za hl 6011 bez burt dałem 160 zł

#29 Share mariusz123

mariusz123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 19:29

Piaskowanie przyczep

niewicie ile zjadę piasku na wypiaskowanie burty od D-47??
widziałem 25kg piasku do piaskowania po 20zł i nie wiem ile kupić żeby wypiaskować
może ktoś już piaskował to nich zda relacje jak szybko idzie piaskowanie,
a i czy da rade pistolet do piaskowania z allegro za 50zł??
czy lepiej dać do fachowca

pistoletem z alegro za 50 zł możesz sobie wypiaskować rawki w rowerze lepiej daj do fachowca szkoda twojego czasu sam wiem bo zajmuje się piaskowaniem

Mod: Posty piszemy w pierwszym okienku

#30 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:02

Piaskowanie przyczep Ostatnimi dniami trochę poczytałem o piaskarkach, bo mam zamiar zbudować podobną piaskarkę. Kolego Sadek ta piaskarka w linku, raczej się nie nadaje, do większego piaskowania, gdyż ma dyszę ceramiczną, która wytrzyma max. kilka godzin piaskowania. Wąż małej średnicy 3/8 lub1/2'' to mało. Dobra piaskarka powinna mieć dyszę z węglika spiekanego(wytrzyma kilkadziesiąt godzin piaskowania) i wąż średnicy 3/4''. Co do ścierniwa to najlepsze do stali są elektrokorund, korundo-krzemian lub śrut staliwny. Tych ścierniw można używać kilkakrotnie, w przeciwieństwie do zwykłego piasku, który kruszy się już po pierwszym użyciu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:17

Piaskowanie przyczep Kolego ja widziałem piaskarkę z dyszą zrobioną z wtryskiwacza, wiadomo kilka godzin ale na własne potrzeby to mogło by wystarczyć, jak pisałem wcześniej zrobiłem prototyp i wszystko było dobrze tylko SPRĘŻARKA ale mam zamiar zrobić z silnika spalinowego to może coś się uda.

Napisz lub wrzuć jakieś zdjęcia jak zbudujesz piaskarkę.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#32 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 09:10

Piaskowanie przyczep Na pewno się podzielę zdjęciami piaskarki, ale najpierw muszę, w swojej sprężarce z F126p dorobić nowe tłoki o większej liczbie pierścieni aby zwiększyć stopień sprężania, a tym samym wydajność. Może zwiększyć obroty do 2000/min. Jeśli tego będzie mało to może coś 4 cylindrowego. Myślę, że się wszystko uda.

#33 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:33

Piaskowanie przyczep Kolego wrzuć jakieś zdjęcia tej sprężareczki z F126p ja mam w planie z Poloneza 1,5, a jakie ciśnienie uzyskujesz na standardzie, bo do piaskowania ok 7-9 barów powinno wystarczyć.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:46

Piaskowanie przyczep Dodając pierścieni nie zwiększysz stopnia sprężania, ani wydajności. Wzrost obrotów zwiększy wydajność.

#35 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:06

Piaskowanie przyczep Jesteś pewien, że nie zwiększy? Teraz część sprężonego ciśnienia pierścienie przepuszczają do skrzyni korbowej. Pomyśl dlaczego silnik diesla nazywają wysokoprężnym. Ma większą liczbę pierścieni i lepiej spręża. A co myślicie, gdyby do piaskowania użyć kompresora z beczkowozu z oddzielnym zbiornikiem ciśnieniowym? Wiem tylko, że taki kompresor wytwarza ciśnienie ok 3 bar (chyba, że da się więcej) a do piaskowania potrzeba 5-6 bar. 7-9 bar to za dużo, bo nie chodzi tak bardzo o duże ciśnienie ale o jego duży przepływ w ciągu minuty. Im większe ciśnienie tym większe zapotrzebowanie piaskarki na powietrze.

#36 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:29

Piaskowanie przyczep Jesteś pewien, że nie zwiększy? Teraz część sprężonego ciśnienia pierścienie przepuszczają do skrzyni korbowej. Pomyśl dlaczego silnik diesla nazywają wysokoprężnym. Ma większą liczbę pierścieni i lepiej spręża. A co myślicie, gdyby do piaskowania użyć kompresora z beczkowozu z oddzielnym zbiornikiem ciśnieniowym? Wiem tylko, że taki kompresor wytwarza ciśnienie ok 3 bar (chyba, że da się więcej) a do piaskowania potrzeba 5-6 bar. 7-9 bar to za dużo, bo nie chodzi tak bardzo o duże ciśnienie ale o jego duży przepływ w ciągu minuty. Im większe ciśnienie tym większe zapotrzebowanie piaskarki na powietrze.

O tym jak zrobiłem sprężarkę opisałem w ty temacie
http://www.agrofoto....l....html&st=40
Sprężarka nie jest jeszcze ukończona z braku pieniędzy ale działa.

#37 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 21:29

Piaskowanie przyczep W dieslu silnik nadaje się do remontu gdy ma poniżej ok. 17 atm, dopiero przy zapłonie mieszanki paliwowo-powietrznej następuje znaczny wzrost ciśnienia. Regulator masz ustawiony na np. 8atm. i nie osiągasz większego w całej instalacji (ewentualne opory zaworów, bezwładność ładunku da niewielki wzrost ciśnienia nad tłokiem).

#38 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 09:54

Piaskowanie przyczep Przepraszam za ten podwójny post, net mi się zawiesił i tak wyszło.

No może i tak, ale gdy standardowe pierścienie w mojej sprężarce będą przepuszczać połowę sprężonego powietrza to wydajność będzie niska. Pierścienie w normalnym silniku osiągają szczelność dopiero, gdy silnik się rozgrzeje a w tej sprężarce nagrzewa się tylko trochę.
Jeśli ten kompresor z silnika nie będzie miał odpowiedniej wydajności to chyba zrobię drugi kompresor z myślą właśnie o piaskowaniu z lepszego silnika niż 126p. Kto wie może 2,9 litra V6-musi zadziałać. Ale to w przyszłości. Na razie muszę zrobić dobrze ten pierwszy.

#39 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 13:24

Piaskowanie przyczep Nie wymyślaj, połowę to na drewnianym tłoku. Przecież zwykłe spręzarki albo w cieżarówkach mają po dwa pierścienie, przy pracy będzie gorąca jak cholera. Zwiększ obroty o 30% i o tyle wzrośnie wydajność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 09:27

Piaskowanie przyczep Widzę, kolego Zorzyk2, że znasz się na tym trochę. Może znasz łatwy(tani) sposób sprawdzenia wydajności sprężarki. Przyglądałem się kompresorom z wydajnością ok 500l/min i one nie mają większych cylindrów niż te w maluchu, więc może i wydajność będzie podobna, czyli odpowiednia do piaskowania.