Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

177 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 20:42

Bizon Rekord Z058 chłodzenie koledzy proszę o zdjęcia dużej chodnicy rekorda, ponieważ słyszałem ze rekordy były tez z dożą chłodnica czy ktoś może wstawić foty ponieważ mam rekorda z małą chłodnicą i mam problemy z temperaturą pracy silnika pomóżcie z góry dzięki.Albo chociaż napiszcie coś o tym jak to sie spisuje ???Pozdrówka dla wszystkich .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Rekord Z058 chłodzenie Dzisiaj, 03:57
  •  

#2 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 10:32

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Fotek nie mam ale wiem że cena w a gromie zabija. 7000zł słownie siedem tysięcy złotych ;) Mała kosztuje 1000zł jakaś ruska bo polskich już nie ma :/ Jak założyliśmy nową chłodnice (małą) to problemy z przegrzewaniem zniknęły ale oczywiście codziennie trzeba przedmuchiwać chłodnice sprężonym powietrzem żeby wydmuchać kurz.

#3 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 10:59

Bizon Rekord Z058 chłodzenie ja mam tą małą i mi sie niegrzeje ale codzienie rano spręrzarka chodzi ponad 0,5godziny
no i co najciekawsze jak jest wiaterek to to niekiedy nawet nie wejdzie na zielone (poważnie)
tak to na początek zielonego wchodzi

#4 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 14:58

Bizon Rekord Z058 chłodzenie W chłodniejsze dni w mnie też tak jest ;) oczywiście termostat jest wyjęty. W największe upały temp. nie dochodzi do 90.

#5 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 19:39

Bizon Rekord Z058 chłodzenie spoko koledzy ale ja przemywam chłodnice karcherem każdego dnia ale to pomaga tylko na kilka godzin i chłodnica jest dość czysta a woda 100C a olej 110 i robi sie nie ciekawie wtedy a termostatu tez nie mam.doradzacie coś żebym z tym sobie poradził bo to nie lada problem

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 20:58

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Masz zakamienioną chłodnice. Można spróbować wyjąć i płukać ją czymś żrącym ale jest ryzyko że się rozszczelni... więc najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana na nową.

#7 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 21:26

Bizon Rekord Z058 chłodzenie a czy w w swoich bizonach macie oryginalne chłodnice czy nie bo ja mam od nowosci jest to rocznik 1990 ale jest szczelna i spoko sie trzyma i dopiero w tym roku są z nią problemy ;)

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 22:12

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ja miałem do zeszłego roku oryginalną a kombajn jest rocznik 1987 ;) to to nie wiek jest wyznacznikiem tylko ilość przepracowanych godzin...

#9 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 09:00

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Do odkamieniania chlodnic są dosc niedrogie srodki na allegro, niedawno patrzyłem ze w bardzo łatwy sposób mozna pozbyc sie kamienia w chłodnicy.

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 16:49

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Tylko że te środki słabo działają na mocno zakamienioną chłodnice. Można też z octem próbować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 18:55

Bizon Rekord Z058 chłodzenie dzięki koledzy ale od kamienianie to strata czasu lepiej kopić nową chłodnice ale czy jesteście pewni ze duża chłodnica jest taka droga??a mój kombaj nie pracował tak bardzo dużo ponieważ kupiłem go dwuletniego i nie mam stu hektarów do koszenia.

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 19:31

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ojciec w zeszłym roku pytał się w agromie i taką cenę mu powiedzieli. Poza tym trzeba wymienić również ten bęben i marne szanse żeby go dostać :/ Nawet w płocku :/

#13 Share Tetley

Tetley

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 20:11

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ja w swoim rekordzie mam dużą chłodnice, gdyż jest on z rocznika 98, w którym to właśnie zaczęto zakładać duże chłodnice. Czyszczę ją raz na sezon, jak zapomnę to i co drugi ;) Temperatura nigdy nie przekroczyła 85 stopni.

#14 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 29 sierpień 2008 - 20:13

Bizon Rekord Z058 chłodzenie karcherem codzienie chłodnice i moze jeszcze rano przed wyjazdem w pole:) hehe sorki ze tak powiem ale to najgłupszy pomysł jaki znam. ja tez miałem problem z temperatura ale u mnie chłodnica była dziurawa(orginalna)1989 rok wymieniłem na nowa mała i codziennie rano kompresor i pół godziny czyszczenia termostat wyjety i nawet wskaznik ci na zielone nie wejdzie chyba ze w upał. i silnik z kurzu tez czyszcze i musisz pamietac zeby była szczelnosc miedzy chłodnica a czzescia obrotowa przysłony chłodnicy bvo jak masz tam dziury to moment i masz chłodnice zapchana
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#15 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 12:19

Bizon Rekord Z058 chłodzenie kolego raczej o wiele lepiej przemyjesz przeloty w chłodnicy karcherem zawsze zdejmuje łapacz kuzu i wcale nie lepiej sie czyści chłodnice sprężonym powietrzem i nie myśl ze wiesz wszystko najlepiej.Czy mogę prosić o zdjęcia tej dużej chłodnicy?

#16 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 13:23

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ja tez myje karczerem tylko odpowiedni strumien wody trzeba ustawic. Efekt lepszy niz w sprezonym powietrzu, zwłszcza gdy bierze je sie z traktora.

#17 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 19:24

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ja czyściłem i karcherem i sprężonym powietrzem więc coś mogę na ten temat powiedzieć. Mycię myjką napewno jest szynsze ale przy okazji zalewasz cały kombajn i jeśli woda nie zdąży wyschnąć to kurz jeszcze bardziej się przylepia. Po drugie wysokim ciśnieniem wody bardzo łatwo uszkodzić chłodnicę. A do czyszczenia sprężonym powietrzem wystarczy dobrać odpowiedni pistolet z cienką dyszą i przedmuchuje się idealnie. Trzeba trochę więcej czasu poświęcić ale nie ma tych minusów co mycie wodą.

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 19:48

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Też preferuję sprężone powietrze, raz przemyłem myjką dojechałem na pole a chłodnica jeszcze dobrze nie wyschła i domyślacie się co było.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#19 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:03

Bizon Rekord Z058 chłodzenie my myjemy chłodnice wieczorem albo wcześnie rano i nigdy na kombajn nie osiada kurz bo zdąży wyschnąć ,ale każdy ma swoje wypróbowane sposoby my tak robimy od kiedy mamy karchera a wcześniej czyściliśmy chłodnice sprężonym powietrzem ale efekt ten sam a dużo szybciej robi sie to wodą ;)
Prośba do kolegi"Tetley" o zdjęcia dużej chłodnicy i jakie są w niej zastosowane wentylatory i łapacz kurzu???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 14:13

Bizon Rekord Z058 chłodzenie MateuszG100 to wcale sie nie dziwie ze sie tak grzeje skoro myjesz woda.....tylko pogarsza sprawe zalepieją ci sie wszystkie otwory i tu jest caly problem... w nocy nie ma takiej temp.. co w dzien i ci wszystko nie wyschnie i sie zalepia.ja osobiśći dmucham chłodnice tylko spręzonym powietrzem raz w sezonie gdyż nie grzeje sie po przerobieniu układu chłodzącego.pzdr