Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

327 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Pawel64

Pawel64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:32

Problem z hydrauliką Słyszałem od mechanika że on by wymienił rozdzielacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 18:42
  •  

#102 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:54

Problem z hydrauliką podkręć zawór na rozdzielaczu jednym i drugim po pół obrotu i sprawdź :) Powinno pomóc :) pozdrawiam :D

@johndeere6620see spoko przy nowym sprzęcie bez serwisu się nie obejdzie.A w tych starych klamotach nikt nie wie o co biega.

Edytowany przez Marcin91, 09 sierpień 2012 - 22:02.
literówki

#103 Share Pawel64

Pawel64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 22:09

Problem z hydrauliką Zawór który wymieniłem na rozdzielaczu 2 sekcyjnym jest fabrycznie regulowany. I nie wiem czy go ruszać.

#104 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 07:43

Problem z hydrauliką Jak grzeje ci olej to wymień zawór przepływu oleju.Znajduję się on na rozdzieleniu oleju na układ kierowniczy i na rozdzielacz :) Pozdrawiam

#105 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 08:07

Problem z hydrauliką Balcerek to w koncu regulator? czy zawór? tydzień będziecie tak wymieniać i wam to nic nie da... dokręcenie zaworu wzmaga grzanie oleju, a w takiej prostej hydraulice jedynym szybkim sposobem znalezienia przyczyny jest macanie po kolei elementów roboczych i rurek do nich wchodzących i wychodzących, czyli trzeba szukać gdzie wchodzi chłodny olej a wychodzi wrzątek lub gorący olej.
Czyli odpal zimnego bizona, daj mu obroty i po kolei macaj rurkę idącą od pomy olejowej pod pomost, następnie regulator przepływu, gruba rurka to zasilanie, ma mieć taką temp. jak przy pompie, a jeżeli na orbitrol lub rozdzielacze z regulatora idzie wrzątek masz odpowiedź, następnie rozdzielacze sprawdzaj przed rozdzielaczem i za rozdzielaczem, niekiedy sprężyny w nich pękają, lub rozkręcają się suwaki, zgaś po jakimś czasie silnik i dotknij pompy hydraulicznej, nie może się zbytnio grzać, kiedyś w moim się zatarła też nie podnosił dobrze i gotował olej... to proste, pomyśl trochę i pomacaj jak nie napisze co :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#106 Share Pawel64

Pawel64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 09:41

Problem z hydrauliką Gdy uruchomiłem silnik na około 30 min żadna rurka się nie grzała. Kiedy kilkanaście razy podniosłem heder olej w układzie zrobił się gorący i pompa też jest gorąca.

#107 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:18

Problem z hydrauliką Na pusto bez obciążenia ci się nie zagrzeje!!! no chyba że pompa jest zatarta lub rozdzielacz niedomknięty.
A teraz przeczytaj mój post z 8.07 trzykrotnie, a jak niezałapaleś przeczytaj jeszcze 20 razy i zrób tak jak tam pisze od polowy posta do końca, no chyba że trzeba ci to narysować!!! :D
Tak w ogóle to mam dziwne przeczucie że coś tam siedzi w rozdzielaczu dwusekcyjnym, np. rozkręcony suwak sekcji, pęknięta sprężyna itd i jeszcze dokręcony zawór redukcyjny.

A i jeszcze jedno, takich mechaniorów co mówią np. "ja to bym wywalil rozdzielacz" czy inne elementy wywalaj od razu z podwórka. Prawie wszystko da się naprawić, niestety prawie wszystko.

Edytowany przez bobytempelton, 06 sierpień 2012 - 10:21.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#108 Share gruby89

gruby89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:13

Problem z hydrauliką Witam Panowie. Mam problem: wymienilem filtr oleju oraz uszczelniłem orbitrol. Orbitrol jest na 100% sprawny. Padła mi cała hydraulika, nic nie działa, olej jest. Wczesniej wszystko dzialalo prawidlowo. Od czego zaczac szukac przyczyny?

#109 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:04

Problem z hydrauliką Tak sama z siebie padła, czy po tym jak grzebałeś w orbitrolu i filtrze?? bo ciężko coś powiedzieć.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#110 Share gruby89

gruby89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:16

Problem z hydrauliką Jak wymienilem filtr i olbitror bo to w jednym czasie bylo.Po zniwach postawilem to wszystko chodziło dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:52

Problem z hydrauliką Przy wymianie filtra hydrauliki nie ma co zepsuć za bardzo, nawet krzywe włożenie wkładu jego nie spowoduje takiego efektu, wygląda na to że coś z orbi-trolem jest nie tak albo nie tak podłączyłeś rurki do niego, upewnij się czy dobrze podłączyłeś, jeśli dobrze to ja bym zaczął zegarem mierzyć ciśnienie w różnych miejscach i po tym próbować dojść do celu.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#112 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:17

Problem z hydrauliką A może wywaliło oringi na pompie

#113 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:50

Problem z hydrauliką Mam takie pytanie. Cieknie mi z rozdzielaczy, (na glowiczkach) wymiana oringow pomaga max na kilka godzin pracy. Wszystkie oodzespoly pracuja poprawnie(heder w pozycji podniesionej ni opada,)i troche szkoda mi dac prawie 3 tys na nowe rozdzielacze. Czy jak rozkrece sekcje i powymieniam oringi to da rezultat, czy niema sensu i kupic nowe? A jezeli nowe to czy kupowac orginalne z tucholi? A moze sa jakies zamienniki w nizszej cenie, ktore podzialaja kilkanascie lat?

#114 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:19

Problem z hydrauliką Miałem podobny problem, Ja kupowałem nowe głowiczki żeliwne i ciekło, a potem powymieniałem oryngi w starych aluminiowych i spokój.To jest wina głowiczek.

#115 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:21

Problem z hydrauliką Kup dobre oringi i musi być szczelne, możliwe że sprzedawca daje ci mniejsze grubości uszczelniaczy.

#116 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 16:43

Problem z hydrauliką Jak pisze poprzednik dobre oringi i powinno być ok. tam nie ma prawie ciśnienia. A tak na marginesie skąd tam się bierze olej ?

Możesz też wymienić same głowiczki, a z wymianą oringów pomiędzy sekcjami to uważaj z skręcaniem rozdzielacza bo otwory pod suwaki robią się jajowate.

Wymieniając kiedyś głowiczkę przy cyklopie (bo urwał się ten środkowy trzpień na otworze) to tam było suchutko tzn. nie było oleju w głowiczce.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#117 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:42

Problem z hydrauliką Co do oringow to kupowalem caly komplet oringow do rozdzielacza i wymiar napewno byl jak nalezy. Tez zmienilem 2 glowiczki i ten sam problem zaczely tez przepuszczac. Uwazam ze przepuszcza na sekcjach bo jak odkrece glowiczke to olej kapie dosc mocno. Poradze sobie sam z rozebraniem i wymiana oringow na sekcjach? Zaznacze ze rozdzielacz jest orginalny czyli ma juz 23 sezony.

#118 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:37

Problem z hydrauliką Ale na jakich głowiczkach Może na dźwigniach rozdzielacza.

#119 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:23

Problem z hydrauliką Niewiem jak sie to fachiwo nazywa ale tak na tych dzwigniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:50

Problem z hydrauliką Zmieniałem u siebie też dźwignie i mam spokój a tak co chwila i to samo.Ja założyłem te główki http://moto.allegro....2965912240.html