mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

bobytempelton    161

A tylko nagarniacz czy też przyśpieszacz i obroty motowideł bo jak tak to za duże ciśnienie na zaworze redukcyjnym rozdzielacza 3sekcyjnego, a jak tylko nagarniacz to wsadź dławik nawet zrób se go sam 1gr+dziurka 2mm w srodku


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja miałem taki przypadek że nie chciał podnosić hederu. Wymieniony został rozdziela, pompa i nic. Okazało się ze wąż króry idzie od zbiornika oleju do pompy spuchł w sodku i przepuszczał bardzo mało oleju. wszystko na mniejszych siłownikach chodziło dobrze a heder juz nie. po wymianie wszystko chodzi super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdaskoB    0

Jedna ważna zasada! jeżeli cokolwiek rozkręcasz co uszczelniane jest oringami lub podkładkami miedzianymi, nie wkładaj ponownie tych uzywanych :)Nowe to groszowe sprawy a dzięki temu masz pewność, że nie bedzie trzeba rozbierać tego za jakiś czas ;]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Witam

Mam taki problem. Ciekną mi dwa rozdzielacze te pod pomostem (2 i 4 sekcyjny). Nie jest to duży wyciek ale jak pójdzie w kurz to będzie cały oblepiony podajnik i rozdzielacze. Jak to można naprawić. Może są jakieś zestawy naprawcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssss    48

ewentualnie obcinasz dól z bańki 5 litrowej i na sznurku przywiązasz do mostu i juz niecieknie ;]


JESTEM MARTIN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko uważaj z siłą dokręcania, bo jak za mocno to rozdzielacz ciężko będzie chodził (wiem co piszę bo przerabiałem ten temat, przed sezonem dokręciłem rozdzielacz bo się pocił i nie sprawdziłem jak chodzi, wyjazd w pole zapaliłem kombajn a rozdzielaczem prawie nie można ruszyć, minimalne poluzowanie pomogło).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Słuszna uwaga bo to drastycznie zmienia postać pytania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Szczerze mówiąc to nie wiem bo mam go dopiero dzień, ale z tego co zauważyłem to cieknie z tych główek. Jak cieknie miedzy rozdzielaczami to pewnie jest więcej roboty bo trzeba pewnie je odkręcać. Da się to zrobić samemu?

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Główka nowa kosztuję z 100 zł. Oryngi z 2 zł. Aluminiowe są lepsze. Oryngi się szybko zmienia.

Ale musisz mieć główkę żeby założyć bo jak ściągniesz starą to olej będzie ciekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

O widzę kolega w końcu kupił tego Bizona, jeśli można wiedzieć to za ile??

Co do rozdzielaczy to na 90% cieknie z osi obrotu tych dźwigienek, bo tam jest połączenie ruchome. Zdejmij te dźwigienki, okręć 4 śrubki trzymające kołpak, wysuń ośkę i w sklepie powinni ci dopasować o-ringi pod wszystkie 6 sekcji, tylko żeby pasowały na ciasno i jednocześnie nie były za duże, bo będzie ci je ucinało przy wkładaniu, a pod kołpak co odkręciłeś też weź nowy o-ring.

Jak kupowałem nową główkę to kosztowała 80zł z Hylmetu, ale są i droższe.

Przy reszcie nie odkręcaj kołpaków, wymień o-ringi z samych osi, wszystko zrobisz pod pomostem.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Dzięki Panowie za pomoc.

Za Bizonka dałem 32500 + 500 zł transport(paliwo). Sam jechałem ok 140 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może też cieknąć z tyłu rozdzielacza, z zaworu - też jest tam oring i efekt taki, że rozdzielacz cały mokry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Bizonek jest z 1988r a fotki wstawię przy wolnym czasie, narazie robię taki ogólny przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

panowie powolne podnoszenie hederu przy rozgrzanym oleju może być spowodowane że filtr jest przybrudzony dodam że wymieniany był 10lat wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Może być ale nie musi, ja mam nowy wkład filtra i na gorącym oleju to podnosi jako tako dopiero przy 1000, jak ustawię na 750 to idzie bardzo powoli, na zimnym oleju wiadomo jest lepiej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie jest podobnie a na gorącym to jeszcze na dodatek opada w ciągu kilku sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel64    0

Witam. Mam problem z bizonem z056. Na początku pracy wszystko działa dobrze lecz gdy sie rozgrzeje po godzinie pracy zaczyna wariować hydraulika. Słabo unosi heder a na wolnych obrotach samoczynnie opada. Później przestaje działac przyspieszacz jazdy. Wymieniłem pompe, wkład filtru oleju, dławiki, zawór w rozdzielaczy dwusekcyjnym i to nic nie pomogło. Zauważyłem też że grzeje się olej. Pomocy co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Jeśli chodzi o grzanie się oleju hydraulicznego to w instrukcji napraw pisze tak:

Temperatura oleju wzrasta zbyt szybko: a) Dźwignia rozdzielacza nie powraca do centralnego położenia

b )Niski poziom oleju

c) Zapowietrzenie układu

d) Wewnętrzne opory ( zanieczyszczenie) w pompie hydraulicznej.

Sposób naprawy: a) Przeprowadzić regulacje.

b ) Uzupełnić poziom oleju.

c) Odpowietrzyć układ, sprawdzić przewód ssący

d) Sprawdzić parametry pompy przyrządem HT-3 lub USDH-3

Tak wyczytałem w instrukcji napraw, więc proszę się mnie nie czepiać w razie czego, że coś źle napisałem.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel64    0

Wymieniłem też dzisiaj olej i nie pomogło. Młóciłem 40 min i znowu wszystko szaleje. Jutro sprawdzę ten regulator przepływu. Dzieki za dotychczasowe podpowiedzi.

Edytowano przez Pawel64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj