Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

327 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Marian1986

Marian1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 22:05

Problem z hydrauliką jest oryginalny. napewno nie ma od spodu. obejrzalem go dokladnie calego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 03:06
  •  

#62 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 22:11

Problem z hydrauliką To ciekawe pierwsze słysze takie coś, a sprawdź czy czasem nie ma śladu po odpowietrzniku, mógł ktoś wcześniej zbyt mocno dokręcić i urwać łeb śruby i nic nie wystaje, a jak nie ma to wiertarka, gwintownik , srubka i jest odpowietrznik, już wiesz w którym miejscu, tylko przydało by się siłownik wyjąć i wymyć po zabiegu bo opilki mogą sam wiesz co...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#63 Share Marian1986

Marian1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 08:52

Problem z hydrauliką dzięki. Postaram się coś wykombinować.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 20 lipiec 2011 - 13:34.

#64 Share marcinus03

marcinus03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 09:19

Problem z hydrauliką Witam. Mam problem z hydraulika. Otóż kombajn nie chce podnosić hederu. Tzn. wygląda to tak jakby do hederu nie dochodził wogóle olej. Wymieniona zostala pompa. okazało się że stara była dobra. Później zmieniony został ten mały regulator (trójnik) który rozdziela olej na orbitrol i rozdzielacze i tu robi sie mały "cyrk". Gdy ten regulator założony jest prawidłowo całe ciśnienie oleju kierowane jest na orbitrol tak że aż czuć to ciśnienie w kierownicy. Natomiast po odwróceniu go, tzn. po podłączeniu przewodu od rozdzielaczy pod wyjście na orbitrol a przewodu od orbitrolu pod wyjście na rozdzielacze hydraulika działa w miarę poprawnie. Co o tym sądzicie??

#65 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:42

Problem z hydrauliką Wrzuć zdjęcie jak założyłeś ten regulator, albo ja wrzuce będzie prościej tylko jutro.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#66 Share marcinus03

marcinus03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 19:57

Problem z hydrauliką Już wszystko działa prawidłowo... Ale dalej nie wiemy jaka była przyczyna awarii... Najważniejsze że już wszystko jest ok

#67 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 25 lipiec 2011 - 11:15

Problem z hydrauliką Jakie ciśnienie powinno być w układzie hydraulicznym? Konkretnie chodzi o akumulator, zawiozłem żeby mi nabili ale nie wiedzą jakim ciśnieniem... W instrukcji pisze tylko, że maksymalne ciśnienie jakie może być to 130at.

#68 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 10:46

Problem z hydrauliką 55kG/cm2, tylko niech nabiją azotem nie czymś innym, jest to w instrukcji aż sprawdziłem bo niepamiętałem

#69 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 10:54

Problem z hydrauliką Ciekawe czy nabili by azotem w wulkanizacji, w większości zakładów mają takie maszyny co wyłapują azot z powietrza tylko nie wiem czy te maszyny podają tak wysokie ciśnienie?
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#70 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 12:03

Problem z hydrauliką Dzięki wielkie. Gdzie to znalazłeś bo ja szukałem w instrukcji ale pisze tylko, że min.50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 17:47

Problem z hydrauliką Na 5 stronie, instrukcje mam z 77r na pdf, jak ktoś chce to dawać maile, w wulkanizacji powinni nabić, na dobrych stacjach wulkanizacji nabijają koła azotem z butli nie powietrzem

#72 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 29 lipiec 2011 - 13:24

Problem z hydrauliką Panowie Czy jeżeli zacinają się suwaki w rozdzielaczu to mam rozumieć, że jest zatarty? Mieliście coś takiego? Co jest przyczyną? dodam, że dzieje się tak na ciepłym oleju. Słyszałem, że skręcenie zbyt mocne sekcji rozdzielacza może być przyczyną?

Proszę pilnie o odpowiedzi i wasze rady co z tym tematem zrobić??

Pozdrawiam

#73 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 13:54

Problem z hydrauliką tak jeżeli dokręci się zbyt mocno to się zacina i przyciera, jeszcze gdy pozamienia się miejscami suwaki, lub czasami nie przycinają się suwaki a dźwignie pod pomostem, aby to sprawdzić trzeba odpiąć sforzeń, przy rozdzielaczu

#74 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:49

Problem z hydrauliką bobytempelton dobrze prawi. Suwaki będą się także zacinać przy zbyt mocnym skręceniu sekcji ( te długie 6 szpilek- śrub) lub jeśli z jakiegoś powodu sekcje się przekoszą. Już nawet dwu sekcyjny rozdzielacz należy skręcać ustawiony na równej powierzchni- jakaś równa płyta stalowa, ja stosuję też czasem płytę szklaną z grubego szkła. Suwaki jak napisał kolega wyżej muszą powrócić w razie demontażu do swoich korpusów sekcji- inaczej mogą się zacinać lub nie trzymać szczelności ( za duże lub za małe luzy).
Nie wiemy za bardzo w jakich okolicznościach pojawiło się zacinanie- czy po jakiejś naprawie, wymianie czy ot tak po prostu. Może olej już ma w sobie jakieś syfki, może mocowania do pomostu się poluzowały i w wyniku drgań jakie panują na bizonie ta luźno zamocowana strona rozdzielacza zaczęła się przekaszać i teraz pojawiają się zacięcia. Niby różnice temperatury nie są duże, ale i żeliwo (korpusy sekcji) się delikatnie rozszerza, a i suwaki też delikatnie się rozszerzają, a luzy tam są dość małe.
Jeśli nic nie znajdziesz i będziesz demontował rozdzielacz można obejrzeć suwaki- jakieś zadziory na powierzchni suwaka(naprawdę niewielkie) na zimno mogą nie sprawiać problemów gdy na ciepło już będzie przyłapywać suwak- wtedy po zlokalizowaniu zadry pomaga tylko delikatnie pilniczek, skrobaczek i polerka papierkiem 1200, ale wszystko delikatnie bo mikrony uciekają.
Ale najpierw to dociągnięcie śrub ( właściwie próba lekkiego poluzowania) i ewentualnie kontrola mocowań rozdzielacza do podestu.

Edytowany przez t-tas, 30 lipiec 2011 - 21:51.

#75 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 19:50

Problem z hydrauliką witam mam problem z bizonem polega on na tym iż zbyt szybko podnosi i opuszcza nagarniacz po pociągnięciu dźwigni olej tak szybko ucieka że nagarniacz opada tak jak by go rzucał . i w górę jest tak samo

#76 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 20:03

Problem z hydrauliką Pewnie nie masz dławika. Sprawdz to.

#77 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 22:16

Problem z hydrauliką A tylko nagarniacz czy też przyśpieszacz i obroty motowideł bo jak tak to za duże ciśnienie na zaworze redukcyjnym rozdzielacza 3sekcyjnego, a jak tylko nagarniacz to wsadź dławik nawet zrób se go sam 1gr+dziurka 2mm w srodku

#78 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 07:05

Problem z hydrauliką ja miałem taki przypadek że nie chciał podnosić hederu. Wymieniony został rozdziela, pompa i nic. Okazało się ze wąż króry idzie od zbiornika oleju do pompy spuchł w sodku i przepuszczał bardzo mało oleju. wszystko na mniejszych siłownikach chodziło dobrze a heder juz nie. po wymianie wszystko chodzi super

#79 Share AdaskoB

AdaskoB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Muzyka

Napisany 13 sierpień 2011 - 11:20

Problem z hydrauliką Jedna ważna zasada! jeżeli cokolwiek rozkręcasz co uszczelniane jest oringami lub podkładkami miedzianymi, nie wkładaj ponownie tych uzywanych :)Nowe to groszowe sprawy a dzięki temu masz pewność, że nie bedzie trzeba rozbierać tego za jakiś czas ;]
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share artur1980

artur1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:18

Problem z hydrauliką Witam
Mam taki problem. Ciekną mi dwa rozdzielacze te pod pomostem (2 i 4 sekcyjny). Nie jest to duży wyciek ale jak pójdzie w kurz to będzie cały oblepiony podajnik i rozdzielacze. Jak to można naprawić. Może są jakieś zestawy naprawcze?