adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Karollorak93    117

Ja unike właśnie dziś posiałem, 200 kg poszło na ha i jutro też coś o deszczu mówią, oby był. Tyle że u mnie już jest sporo owoców wykształconych. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

czy dojrzałe liście pomordowane za młodu przez roztocz kiedykolwiek się wyprostują? pryskane ortusem było, młode listki są okej a stare co niektóre dalej zniekształcone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Pewnie nie. Uległy zdeformowaniu na skutek wysysania soków i takie już pozostaną.

A po za tym to nie wierzę że zwalczyłeś roztocza. Według mnie to wykonałeś zabieg na niego i ewentualnie ograniczyłeś populację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Pewnie tak jest. Bardzo czekam aż będę je mógł ściąć. Jakie powiększenie jest potrzebne żeby go w miarę zidentyfikować?10-20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

ja miałem szkło 15x i było widać, pewnie 10x też wprawnym okiem idzie wypatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, ardjan94 napisał:

Ile moge miec łubianek co zbior z 20 arow dwuletniej truskawki?

zadzwoń do wróżbity Macieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
1 godzinę temu, racyl napisał:

zadzwoń do wróżbity Macieja

Podaj numer

3 minuty temu, tomn95 napisał:

Ktoś tu chce sie nachapac z 20 arów 😁

Nie nachapac, bardziej mi chodzi o transport czy dana ilosc zmieszcze w swoj pojazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Prosta sprawa, policz sobie zakłądaną wydajność rzędu 50t/ha więc z Twoich 20ar wyjdzie 10 ton podzielić przez jakies 6-7 rwań masz 1.4 tony na raz czyli 700 koszyczków. Jednym słowem kupuj busa :) No to masz tak w teorii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2018 o 11:08, Pasquallo napisał:

Widzę, że na Broniszach ceny truskawek około 30% niższe niż w zeszłym roku... nigdy tego nie analizowałem, ale ciekawe czy to ma jakieś przełożenie na deserową, ew. przemysł... 

Ceny rzeczywiście niższe  o 1/4  niż w tamtym roku bo zbiory będa prawdopodobnie większe, ciężke powiedzieć jakie cena mogą zaproponować zakłady przetwórcze niektórzy mówia że bedzie to w granicach 4 zł a inni że tylko 2 z hakiem , moim zdaniem bedzie to ok 3zł bo podobno truskawki na przetworstwo brakuje , ale to tylko moje zdanie jak to bedzie wygladac to czas zweryfikuje.U mnie truskawka wygląda narazie ładnie i plon powinien być przyzwoity ,choć wielkiej uprawy to nie mam bo 20a ale przynajmniej pracowników nie muszę zatrudniać.Wpływ na cenę może mieć też to czy będzie miał kto zbierać truskawke , bo jeśli nie to surowca bedzie mniej mniej i cena powinna byc lepsza ,a jak u was wyglada sytuacja i co myslicie o cenach na ten rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Dziś do rwania odszypułkowanej za mniej jak 3 zł/2kg to raczej nikt nie przyjdzie. Więc  3 zł/kg w skupie to doopa nie cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Pierwsze dwa zdj Honey , 3i4 Roxana.

Wedlug mnie bedzie taniej ale nieduzo. W tamtym roku po 10zl sprzedawalem to w tym mysle ze na wstepie 8zl bedzie.

20180508_131304.jpg

20180508_131557.jpg

20180508_132018.jpg

20180508_132142.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Agrest napisał:

Dziś do rwania odszypułkowanej za mniej jak 3 zł/2kg to raczej nikt nie przyjdzie. Więc  3 zł/kg w skupie to doopa nie cena. 

no 3zł to niska cena zwłaszcza jak się wynajmuje ludzi do rwania ale zbiory sie zapowiadają na wysokie i już portale sięją propagande ze rekordowe zbiory i niskie ceny beda , taka cena jak  w tamtym roku czyli te 5 zł raczej nierealana , pewnie bedzie nizsza tylko kwestia ile,truskawka goni bo juz u mnie przekwita i jak tak dalej pojdzie to zbiory na poczatku czerwca a deszczu nadal brak,w tamtym roku zaczynałem zbiór 10 czerwca,a co ty myslisz o cenie ,bo te 8-10 co kolega wyżej pisze to na deserówke chyba a mnie interesuje na przetwórstwo.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
9 minut temu, memphis1205 napisał:

Tak, ja tylko deserowe sprzedaje. Wedlug mnie na przetworstwo sie nie oplaca. 

Według mnie jak była na przetwórstwo po te 5zł to się opłacało,sprawdzałem w tamtym  roku to skup zaczął się od 4,5+VAT pozniej po 5, znowu spadek był i na koncu doszło chyba do 5,30+VAT,średnia wyszło w sumie ponad 5 zł więc przyzwoite pieniądze.Wiadomo deserówka lepiej wyjdzie ale u mnie i tak wiekszość z okolicy sprzedaje na przetwórstwo.U mnie truskawka wygląda aktualnie tak:

20180507_140441.jpg

20180507_140446.jpg

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1
Napisano (edytowany)

ilu letnia jeśli można zapytać?

PS nie wiem jak u Was, ale tej nocy podlałem porządnie swoje krzaki i dzisiaj cały dzień suszący wiatr plus upał i w zasadzie można podlewać znowu. Truskawki na 3ciej klasie.  Miał być deszcz, ale już alarmy odwołują i znowu będzie lipa a ja mam unike jeszcze w planach. 

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy i kolezanki jak  płaciliście ludziom w tamtym roku za łubianke przy cenie 5 zł. U nas domagaja  sie  ceny za  łubianke tyle  co  ja  dostane w skupie za kilo?? czy to realne tak płacić??    czy to sie  mi opłaca czy lepiej dac sobie spokuj   i  zaorac  truskawki.  napiszcie coS.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
3 godziny temu, Szczerbatek902 napisał:

Według mnie jak była na przetwórstwo po te 5zł to się opłacało,sprawdzałem w tamtym  roku to skup zaczął się od 4,5+VAT pozniej po 5, znowu spadek był i na koncu doszło chyba do 5,30+VAT,średnia wyszło w sumie ponad 5 zł więc przyzwoite pieniądze.Wiadomo deserówka lepiej wyjdzie ale u mnie i tak wiekszość z okolicy sprzedaje na przetwórstwo.U mnie truskawka wygląda aktualnie tak:

20180507_140441.jpg

20180507_140446.jpg

Piękne, czy to honeoye ? U mnie mniej kwiatów  więcej już przekwitło ,sucho niesamowicie zaczynają więdnąć .Ja też na przetwórstwo własnymi siłami te 20arów +10 młodych ,żeby było tak jak w zeszłym roku to by było super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to Honeoye na kawałku 20a w tym roku narazie pięknie wygladaja i udały mi się ale też już im wody brakuje,a nawadniania nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1
Napisano (edytowany)

Piękne te hoenoye.... A co do zarobków- za 3 zł za łubianke, to ja chętnie się zatrudnię :) jak ładne truskawki to można niezłą dniówkę mieć... 

 

PS znajomy ma 5 arów i podlewa wodą z wodociągu. Pytał mnie co jest z jego liśćmi, bo wg mnie pojawiły się chlorozy. Młode listki jaśnieją wzdłuż nerwów. Objaw niedoboru magnezu czy manganu? Jak to stwierdzić i rozróżnić?

 

A może on ma po prostu twardą wodę?

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, ardjan94 napisał:

20180503_123255.jpg

Zdjecie z czwartku, roxana

 

 

z tego to nie będzie plonu, a już na pewno busa nie musisz kupywać.

Na tyle środków i nawozów co zastosowałeś to słabo to wygląda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj