adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

KarolinaS    4

Mam pytanie, ktoś pryskał truskawki wyciągiem z cebuli na szarą pleśń? Mam niewielki areał, głównie dla rodziny i miejscowości w której mieszkam. Ogólnie to wypróbuję i dowiem się na własnej skórze. A kto wie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Jak chcesz ekologicznie to na szara sprobuj weglan potasu a na przedziorka olejek pomaranczowy. Jak na ekologie efekt calkiem przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Praktycznie powinno być po jednej na rządek ale robie tak już 3 rok i jest dobrze. Woda sie rozejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
Napisano (edytowany)

hanojkaIMG_20180507_100624.thumb.jpg.56cf7ad2d03f09e26ddf25b21dca9eb8.jpgpolecicie jakis dobry nawoz dolistny lub jakis srodek zeby tak nie cierpiala na niedobor wody? Susza straszna u mnie I deszczu nie zapowiadaja. Zaczalem lac wode beczkami ale strasznie niszcza mi sie uprawy przy tej jezdzie. 

Edytowano przez MarcinWoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel

Czarnuleczka1234 napisał:

Hej koledzy i kolezanki jak  płaciliście ludziom w tamtym roku za łubianke przy cenie 5 zł. U nas domagaja  sie  ceny za  łubianke tyle  co  ja  dostane w skupie za kilo?? czy to realne tak płacić??    czy to sie  mi opłaca czy lepiej dac sobie spokuj   i  zaorac  truskawki.  napiszcie coS.

 

 

Znajomy płacił rok temu 25% ceny truskawki za kg. Czyli ok +-1zl za kg. ludzi mu nie brakowało. Wszystko zweryfikuja tego roczne ceny i stan owocu. Bo za 1zl nikt poziomek zbierał nie będzie. Moje pomału zdychac z suszy zaczynają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
58 minut temu, tomn95 napisał:

IMG_20180509_144941.jpg

Przewody to lepiej jest jak są pod słomą. Słońce na nich tak nie działa i niepracóją tak bardzo tzn nie kurczą się ani nie rozciągają jak są bez wody. 5/5za plantacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie czym prysnąć po delikatnym gradzie, właśnie 5 min temu poleciał. Ostatnio robiłem skorpionem i topsinem, lunę chciałbym zostawić jeszcze za parę dni co proponujecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
8 minut temu, Karollorak93 napisał:

Panowie czym prysnąć po delikatnym gradzie, właśnie 5 min temu poleciał. Ostatnio robiłem skorpionem i topsinem, lunę chciałbym zostawić jeszcze za parę dni co proponujecie? 

Wczoraj wieczorem pryskalem luna, stwierdzilem ze jest to odpowiedni moment bo hanojki juz maja nawet ladne owoce, Roksana tez juz ma sporo a ze pogoda jest taks I wszystko szybko dochodzi to mysle ze nie ma co czekazc by sie nie obudzic z reka w nocniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
17 minut temu, stempos1980 napisał:

Przewody to lepiej jest jak są pod słomą. Słońce na nich tak nie działa i niepracóją tak bardzo tzn nie kurczą się ani nie rozciągają jak są bez wody. 5/5za plantacje 

Masz racje ale po pierwsze sa cale brudne w ziemi i je sie ciężko zwija a po drugie ciezko je wydostać później. Przerabialem i jedno i drugie i wolę to rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Hym to co mówisz że już dobry czas na lune? A potem planujesz jeszcze jakiś zabieg fungi do zbiorów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Zobaczymy co bedzie sie dzialo bo jak nie bedzie deszczu to nie bedzie sensu na ta drobnice inwestowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Moze aż tak strasznie źle nie będzie, odkąd pamiętam podczas rwania często trzeba było uciekać z koszykami z pola, bo wychodziła chmurka i pompa z nieba, może i ten rok taki straszny nie bedzie. U mnie dziś pierwszy deszcz praktycznie tego roku no i od razu przy okazji grad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko3432    1
Napisano (edytowany)

 

czym podsiewacie nawóz na plantacji  ??

Edytowano przez macko3432
y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
6 godzin temu, 30pawel napisał:

 

Znajomy płacił rok temu 25% ceny truskawki za kg. Czyli ok +-1zl za kg. ludzi mu nie brakowało. Wszystko zweryfikuja tego roczne ceny i stan owocu. Bo za 1zl nikt poziomek zbierał nie będzie. Moje pomału zdychac z suszy zaczynają.

Ja płaciłem od 2 do 3 zł za koszyk,ale ludzi w tym roku mniej,więc zobaczymy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
1 godzinę temu, macko3432 napisał:

https://sprzedajemy.pl/pielnik-do-truskawek-i-warzyw-podsiewacz-nawozow-aplikator-wyszogrod-2-e30984-nr45641147

 

ktoś ma taki pielnik albo podsiewacz nawozu i jak się on sprawuje???

czym podsiewacie nawóz na plantacji  od hektara plantacji??

Strasznie drogi.Ja na zwykly kultywatorek postawilem skrzynie od siewnika konnego.minus taki ze towaru w skrzyni musi byc sporo.ale mozna przegrody porobic.siewnik kosztowal 250 zl na zlomie,troche profili dwa kola zebate i dziala.

9 godzin temu, Loverboy napisał:

Jak chcesz ekologicznie to na szara sprobuj weglan potasu a na przedziorka olejek pomaranczowy. Jak na ekologie efekt calkiem przyzwoity.

Tak z ciekawości:ile tego olejku?

8 godzin temu, MarcinWoos napisał:

hanojkaIMG_20180507_100624.thumb.jpg.56cf7ad2d03f09e26ddf25b21dca9eb8.jpgpolecicie jakis dobry nawoz dolistny lub jakis srodek zeby tak nie cierpiala na niedobor wody? Susza straszna u mnie I deszczu nie zapowiadaja. Zaczalem lac wode beczkami ale strasznie niszcza mi sie uprawy przy tej jezdzie. 

Psikaj nawozami z potasem.ja kupilem siarczan potasu.ale zaluje bo chyba lepszym wyjsciem byloby krista k.no  na susze,jeslo chcesz ladowac kasiore to biostymulatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
@Tomktad Jak nie będzie deszczu to w niektórych rejonach Polski nie będą potrzebni ludzie bo nie będzie co zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

U mnie drugi dzien lalo dosc porzadnie i wczoraj spadl taki drobny grad. Owocom raczej nic nie powinno byc. 

Nikt nie ma truskawek na agrowlokninie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
6 godzin temu, memphis1205 napisał:

U mnie drugi dzien lalo dosc porzadnie i wczoraj spadl taki drobny grad. Owocom raczej nic nie powinno byc. 

Nikt nie ma truskawek na agrowlokninie? 

Ja mam truskawki na agrowłókninie właśnie sadzimy w tym tygodniu kolejny hektar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

jaki jest orientacyjny koszt ha nie licząc sadzonek? załóżmy, że chciałbym wypróbować na 20a to bez maszyny nie ma co startować, prawda? @sosyn94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Zalezy jak grubosc agrowłókniny ja za p50 na 1 hektar płaciłem 5tys. No bez maszyny nie ma sensu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14
6 godzin temu, sosyn94 napisał:

Ja mam truskawki na agrowłókninie właśnie sadzimy w tym tygodniu kolejny hektar ;)

Chcialbym recznie rozlozyc agrowloknine pod truskawki bo maszyny nie mam do tego. Jak myslisz, da sie recznie rozlozyc porzadnie? Myslalem na plasko sadzic okolo 1m szerokosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

Mam pytanie ile idzie sadzonek truskawki na 1 hektar i jaki jest plon truskawki z 1 hektara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj