adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

Jasne B|

a ile zbierzesz łubianek na dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
1 godzinę temu, ardjan94 napisał:

Ja wczoraj po 4.20 netto

u nas spadek na 3.70 i prawie nikt za tą cenę nie wozi.

 

Edytowano przez Tomktad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Adrenalinaa napisał:

Pomorskie cena dalej sie trzyma 4,5 zł na skupie 

A gdzie w pomorskim? U mnie po 4 zł gm. Kartuzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Czy przy kupowaniu sadzonek w szkółce odbieracie jakiś dokument potwierdzający czystość odmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj u mnie po 4+VAT , towaru na skupach bardzo mało , jeszcze kilka dni i nie będzie co zbierać bo jest tak sucho że truskawka już leży a owoce usychają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Zna ktoś jakąś szkółkę, gdzie sprzedadzą mi powiedzmy po 2000 krzaków jednej odmiany? 

 

W niedziele spadło u mnie sporo deszczu, a w truskawkach sucha skała. Orientuje się ktoś czy podlanie nie rwanych truskawek (masa czerwonych, owiędniętych- będą rwane jutro wieczorem albo  pojutrze dopiero) im bardziej zaszkodzi? Będą gnić, ew. czy nabiorą trochę wody i będą jędrniejsze?

Dziękuje z góry za poświęcenie paru chwil na odp.

PS u mnie dzisiaj bardzo staniał przemysł, na 2.2- podobno nie ma za bardzo zbytu na szypułe. Łuskane 4.2+vat

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Johndera to już niema a poza tym te przewody to za cienkie. Minimalna grubość to 0.8 mili emiter jak do truskawki to co 20 cm i niewież w te bzdury że wytrzymają 4 5 lat. Ja co 2 lata wymieniam przewody w tunelach foliowych a nieraz trafiały się takie partie że jeden sezon i wymiana albo w trakcie sezonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

samą wodą to może i mu wytrzyma. sporo zależy od jakości wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
19 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

Wczoraj u mnie po 4+VAT , towaru na skupach bardzo mało , jeszcze kilka dni i nie będzie co zbierać bo jest tak sucho że truskawka już leży a owoce usychają...

Wygrzebywales karpe i przekroiles korone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franzmaurer    0

Ile łubianek (plastikowych) dobry pracownik powinien zebrać truskawki bez szypułki  ?, u mnie rekordzistka zbiera 68, i mam wrażenie, że bardzo sprawnie jej idzie zbierania, ale słyszałem od sąsiadów ze u nich nawet są osoby co  95-105 łubianek zbierają, czy to waszym zdaniem jest możliwe? 

Edytowano przez franzmaurer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

wszystko zależy od truskawek i ich wielkości... 100 łubianek ładnej roksany to raczej możliwe wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

3 minuty temu, franzmaurer napisał:

Ile łubianek (plastikowych) dobry pracownik powinien zebrać truskawki bez szypułki  ?, u mnie rekordzistka zbiera 68, i mam wrażenie, że bardzo sprawnie jej idzie zbierania, ale słyszałem od sąsiadów ze u nich nawet są osoby co  95-105 łubianek zbierają, czy to waszym zdaniem jest możliwe? 

a ile im płacisz, ze tak sie uwijają

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franzmaurer    0
8 minut temu, racyl napisał:

 

a ile im płacisz, ze tak sie uwijają

3 zł od łubianki plus pełne wyżywienie i zakwaterowanie dla przyjezdnych. Taniej nie ma szans na pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj