adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

stempos1980    7906
13 godzin temu, bonanza13 napisał:

przez piaski szybko przelatuje.co ciekawe.największa sieczka jest na górce skąd woda raczej nie ma jak sie utrzymać.od razu pytanie:mam zamiar pochodzić po polu z lancą w ręku i powypalać chwasty po ścięciu na 30 arach.roundup i chwastox będą ok czy lepiej basta?

 

Basta odpada. Randap starane lub fernando forte i chwastox to wszystko razem. Oczywiście jeśli punktowo bo jak poleci na krzaka  to po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Basta odpada. Randap starane lub fernando forte i chwastox to wszystko razem. Oczywiście jeśli punktowo bo jak poleci na krzaka  to po nim

Po co od razu zaprzęgać ostre kosztowne środki typu starane cyz fernanando.

być może na te chwasty wystarczy zwykły glifosat

Te krzaczki muszą być mizerne lub sadzone 1mx1m że się da cos popryskać między nimi

 

Normalny człowiek skosi, zmieli glebogryzarką a potem opryska. wiadomo w rządkach trzeba wcześniej powyrywać.

 

Pójdzie wiekszy deszcz i po tych fernando czy starane uwali Ci krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Cześć, jestem tu nowa :) Kolega mi podał link do tego tematu, czytam Was już od jakiegoś czasu. Jestem pod wrażeniem. Ja to o truskawkach wiem bardzo malutko, ale bardzo chciałabym się nauczyć. Singielki mają trudniej, ale dam radę :D 

 Mam 20 arów truskawki (roksana i alba), które posadziłam w zeszłym roku przed. Strasznie zarosły mi perzem i dzikim prosem. Chciałam opryskać fusilade. Czy dawka 1.7 l na ha będzie dobra? O jakiej porze dnia wykonać oprysk? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
8 godzin temu, racyl napisał:

Po co od razu zaprzęgać ostre kosztowne środki typu starane cyz fernanando.

być może na te chwasty wystarczy zwykły glifosat

Te krzaczki muszą być mizerne lub sadzone 1mx1m że się da cos popryskać między nimi

 

Normalny człowiek skosi, zmieli glebogryzarką a potem opryska. wiadomo w rządkach trzeba wcześniej powyrywać.

 

Pójdzie wiekszy deszcz i po tych fernando czy starane uwali Ci krzaki

Jak mi pokazesz jak wyrwac fiolka to chetnie sie naucze.krzaki jak krzaki.karpa w karpie nie rosnie.wole z lanca chodzic niz dziabac motyka.obrobienie 100 metrow mi zajmie pol godziny a nie kilka godzin.tak przynajmniej przyluszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo się wszystko na raz wysypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
Dnia 3.06.2018 o 20:05, racyl napisał:

dobra płaca zawsze ludzi przyciąga.

zapamiętajcie sobie że poniżej 100zł na dzień nikt nie będzie wam pracował. wyzyskiwacze :tw_angry:

Mniej niz 100 zl na dzien to minimalna placa netto w tym kraju.i raczej wielu tak pracuje.

1 godzinę temu, Szczerbatek902 napisał:

jak u was dzisiaj skupy bez szypułki bo na GG spadek z 2,9 na 2,5 z szypułką :o:o dlaczego takie gwałtowne spadki ?

Jak zjedzie do 2 to wnioski nasuna sie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

U mnie w lubelskim dzisiaj 4 zł za kg, ale co z tego jak wszystko schnie na potęgę. Jeszcze 2-3 dni zbierania i popij wodą.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, bonanza13 napisał:

Mniej niz 100 zl na dzien to minimalna placa netto w tym kraju.i raczej wielu tak pracuje.

nie porównuj pracy stałej z ubezpieczeniem do dorywczej i w dodatku ciężkiej.

to już nie te czasy że dasz najemnikowi ile ci pasuje bo znajdzie sie inny

 

 

czemu nie znajdziesz frajera za taką kase do zbierania w upale.

co z tego że włożysz kasy i zadbasz o truskawkę jak nie będzie kto miał jej zebrać

4 minuty temu, Majster90 napisał:

U mnie w lubelskim dzisiaj 4 zł za kg, ale co z tego jak wszystko schnie na potęgę. Jeszcze 2-3 dni zbierania i popij wodą.

U mnie w lubelskim trochę w sobotę popadało ale już śladu nie ma

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest jakas odmiana truskawek ktora ma krotki okres owocowania i przy tym nie odbiega wielkoscia plonu od innych? Chodzi mi o to aby zbierac przez 7-10 dni a nie 14 i wiecej. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
2 godziny temu, Szczerbatek902 napisał:

jak u was dzisiaj skupy bez szypułki bo na GG spadek z 2,9 na 2,5 z szypułką :o:o dlaczego takie gwałtowne spadki ?

Ja za taką cenę nie zrywam,szkoda sił moich i zbieraczy,tylko co ładniejsze do koszyka reszta już gnije,a truskawka schnie, za 2-4 dni po wysypie będzie, skupy znów się obudzą .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Tomktad napisał:

Ja za taką cenę nie zrywam,szkoda sił moich i zbieraczy,tylko co ładniejsze do koszyka reszta już gnije,a truskawka schnie, za 2-4 dni po wysypie będzie, skupy znów się obudzą .

 

to jest celowa zagrywka bo wiedzą że teraz jest najwięcej towaru i ludzie oddadzą za byle co

5 godzin temu, DominikKuchniak napisał:

Witam,

Jest jakas odmiana truskawek ktora ma krotki okres owocowania i przy tym nie odbiega wielkoscia plonu od innych? Chodzi mi o to aby zbierac przez 7-10 dni a nie 14 i wiecej. 

Pozdrawiam

dla leserów to clery dobra na przeszkolenie

Ja bym cie dał w zenge to byś potem każdą zbierał nawet i 3 tygodnie byle nie ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
7 godzin temu, racyl napisał:

nie porównuj pracy stałej z ubezpieczeniem do dorywczej i w dodatku ciężkiej.

to już nie te czasy że dasz najemnikowi ile ci pasuje bo znajdzie sie inny

 

 

czemu nie znajdziesz frajera za taką kase do zbierania w upale.

co z tego że włożysz kasy i zadbasz o truskawkę jak nie będzie kto miał jej zebrać

U mnie w lubelskim trochę w sobotę popadało ale już śladu nie ma

Co ty sie tak zapalasz.spokojna dyskusja a twoj ton przepelniony agresja.teraz jest czas pracownika wiec on sobie wybiera lub olewa i wgl nie pracuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jeszcze mowa nienawiści, gender, homofobia itp ?

Na pewno TY byś nie poszedł do zbioru truskawki za 1zł od łubianki

płacisz złotówkę a póżniej jęczenie że truskawka została na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Calineczka napisał:

Cześć, jestem tu nowa  Kolega mi podał link do tego tematu, czytam Was już od jakiegoś czasu. Jestem pod wrażeniem. Ja to o truskawkach wiem bardzo malutko, ale bardzo chciałabym się nauczyć. Singielki mają trudniej, ale dam radę    Mam 20 arów truskawki (roksana i alba), które posadziłam w zeszłym roku przed. Strasznie zarosły mi perzem i dzikim prosem. Chciałam opryskać fusilade. Czy dawka 1.7 l na ha będzie dobra? O jakiej porze dnia wykonać oprysk?  😂 Na 20ar troszkę mniej jak 1,7 l 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Ja w tamtym roku pryskalem leopardem i na proso podzialalo. Teraz tez zaczyna wychodzic. Jeszcze tydzien zbiorow i tez psiukne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, Calineczka napisał:

Cześć, jestem tu nowa :) Kolega mi podał link do tego tematu, czytam Was już od jakiegoś czasu. Jestem pod wrażeniem. Ja to o truskawkach wiem bardzo malutko, ale bardzo chciałabym się nauczyć. Singielki mają trudniej, ale dam radę :D 

 Mam 20 arów truskawki (roksana i alba), które posadziłam w zeszłym roku przed. Strasznie zarosły mi perzem i dzikim prosem. Chciałam opryskać fusilade. Czy dawka 1.7 l na ha będzie dobra? O jakiej porze dnia wykonać oprysk? 

po co ci taki drogi oprysk .

kup leoparda extra i przyjmij dawkę 4l opryku na 200l wody i ci wezmie.

chwasty powyrastane to musi być duża max dawka bo ich nie weżmie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Racyl ale przeliczyć to wyjdzie jednakowo. Leopard 100 zł litr a fusilade 130 takie ceny u mnie są więc jednakowo wyjdzie bo fusilade 2.5l na ha a Leoparda 4.tylko na przyczepność dodać czegoś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
9 godzin temu, racyl napisał:

Może jeszcze mowa nienawiści, gender, homofobia itp ?

Na pewno TY byś nie poszedł do zbioru truskawki za 1zł od łubianki

płacisz złotówkę a póżniej jęczenie że truskawka została na polu

 

9 godzin temu, racyl napisał:

Może jeszcze mowa nienawiści, gender, homofobia itp ?

Na pewno TY byś nie poszedł do zbioru truskawki za 1zł od łubianki

płacisz złotówkę a póżniej jęczenie że truskawka została na polu

Nikomu nie place bo nie potrxebuje najmowac.ochlon ziomek,ochlon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, bonanza13 napisał:

 

Nikomu nie place bo nie potrxebuje najmowac.ochlon ziomek,ochlon.

to po co się wtrybiasz ?.

poszedłbyś za złotówę zbierac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
2 godziny temu, racyl napisał:

to po co się wtrybiasz ?.

poszedłbyś za złotówę zbierac ?

Jakbym nie mial nic innego do robienia to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj