adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Qak    0

Chloropiryfos - śr czynny dursbanu , pirynexu itp  działa w temperaturze powyżej 15 stopni

Najlepiej zrobić to tak żeby deszcz padał przez 3 dni ciągle i dużo , 2 dnia pryskamy dawka minimum 10 l / ha i w czasie i po oprysku dobrze popada w wysokiej temp

Jeszcze lepszy sposób to podlać każdego krzaka np. 1 l / 300 l wody ( 0,5 - 1 ) l / krzak w/w warunkach

wszystko oczywiście po zbiorach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co sądzicie o odmianie sybilla, Aprica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

CHŁOPAKI!

 

Co dać teraz na truskawki opielone? Zostało obok krzaków trochę gwiazdnicy i masę małych wschodzących chwastów. W międzyrzędziach zniszczę  mechanicznie, ale chciałabym zastosować jakiś oprysk. Odmiany Clery i Alba. Coś nalistnego chyba, albo o działaniu nalistnym i doglebowym. Venzar dać? czy beetup trio?

Edytowano przez Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Calineczka napisał:

CHŁOPAKI!

 

Co dać teraz na truskawki opielone? Zostało obok krzaków trochę gwiazdnicy i masę małych wschodzących chwastów. W międzyrzędziach zniszczę  mechanicznie, ale chciałabym zastosować jakiś oprysk. Odmiany Clery i Alba. Coś nalistnego chyba, albo o działaniu nalistnym i doglebowym. Venzar dać? czy beetup trio?

 

najpierw beetop, leopard, lontrel na to co wzeszło. w albie to nie wiem czy jej nie zaszkodzi beetop z lontrelem

venzar z devrinolem żeby więcej tych siewek nie było ale musi być wilgotno bo na sucho nic ci to nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Przeprowadzacie w tym okresie jakieś zabiegi dokarmiania truskawek ?

Ja chciałbym użyć biostymulatora z dodatkiem azotu ale nie wiem czy nie za późno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Na azot juz za późno teraz trzeba myslec aby przygotować je do zimy.  Jakis cynk z borem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0

Rozłogów truskawek mam od zayebania mimo że sadziłem je wiosną tego roku, ręcznie ich obcinanie jest czasochłonne. 

Myślałem żeby je zniszczyć tylko glebogryzarką między rzędami a resztę blisko krzaków zostawić, tylko jak takie zagęszczenie wpłynie na plon ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Może się ktoś podzielić opinią na temat Rumby? Ewentualnie czy ktoś z mazowieckiego lub lubelskiego będzie miał sadzonki na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja jestem zainteresowany odmianą malwina mieszkam na granicy lubelskiego i mazowieckiego ok. 10tyś krzaków, ktoś chętny przygotować w dobrej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Ma ktoś sadzonki w Wlkp na sprzedaż?  Malwina lub florence??

Bo u mnie taka susza ze sadzonek tyle co na receptę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, Czarnuleczka1234 napisał:

ile czasu moczycie sadzonka przed wysadzeniem w black jaku

 

 

Ile wytrzyma jej głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest czas, są możliwości to można i całą noc pomoczyć

czym więcej to lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, karolmr7 napisał:

moczycie też w topsinie? razem z Blackiem czy oddzielnie?

A po co niby osobno to ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Jaki rozstaw pod roksane na słabej glebie przy dwóch rzędach będzie najlepszy ? Myślałem o 90x65x25, ale też myślałe o80x60x25 nie było by za gęsto ? Oczywiście rozstaw ciągnika to 165cm zewnętrzny i 100cm wewnętrzy wymiar.

Edytowano przez xraqued

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, ardjan94 napisał:

Pryskacie juz od zielska doglebowo czy czekacie jeszcze???

to u ciebie jeszcze zielska nie było do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Bylo kilka razy ale usuwalem mechanicznie bo podobno sierpien wrzesien zawiazuja sie paki na nastepny rok i nie wiem czy pryskajac nie oslabilo by sie truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolmr7    1

racyl napisał:

13 minut temu, karolmr7 napisał:

moczycie też w topsinie? razem z Blackiem czy oddzielnie?

A po co niby osobno to ma być ?

chodzi mi o to, czy można łączyć te 2 środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj